Ezine.bg»Форум»Бременност и раждане»Правим опити за бебе!

Правим опити за бебе!

  • 07.08.13 08:05#1desislavadesislavaНовакРегистрация: 07.08.13Град: СофияОтговори: 9Правим опити за бебе!Здравейте,мили момичета от цяла България и на тези ,които в момента са зад граница и четат тези редове! :love: Бих искала да отворя тази нова тема,защото зная ,че вълнува болшинството от нас.Всички копнеем да се реализираме като майки,защото това е най-благословенния момент в живота на една жена.Жаждата за дете е толкова силна,че с нищо друго не може да конпенсира липсата.

    Като повечето от вас и аз минавам по много трънлив път в здравословно отношение. На 34г съм -скоро септември ще навърша 35,живея в София при моя приятел.От миналият ноември насам преминах през 2 лапароскопии-едната за премахване на ендометриозни кисти и на 2-та яйчника-втората ,за премахване на срастванията в последствие на първата лапаро.Сега пък в последствие на втората лапаро имам запушена лява тръба най-вероятно.По съвети и преценка на моят гинеколог от Тина Киркова,от юли насам започнахме да провеждаме фоликулометрия и това ще бъде до декември включително,за да проверим имам ли овулация и дали ще се получи по естествен път без намесата на специалист по репродуктивни проблеми.

    Юли не се получи,но този месец продължаваме с овю-тестовете и половите контакти на 10-я-12-я14-я ден от МЦ ,през ден до овулацията и после 3 поредни дни както следва ,веднага след положителният овю-тест-на същия ден и 3 дни след нея.А после започва голямото чакане.Моля се и този месец да имам овулация и дано Боже зрялата яйцеклетка да излезе от десния яйчник.

    Момичета,ще се радвам много да ми пишете,за да зная ,че има и други жени като мен ,да черпим опити едни от други ,да се подкрепяме в тези трудни моменти.Надявам се,че темата,която отворих днес-ще ви е интересна и актуална.Благодарна съм,че ги има тези форуми! :blush:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.08.13 12:28#2марианамарианаНовакРегистрация: 10.08.13Град: -Отговори: 5от: Правим опити за бебе!Здравей, аз първо имах проблем да навия мъжа ми да имаме бебе, сега е съгласен, но пък вече 5 месеца се мъчим и не става ((. Стискам палци да успееш. Аз съм на 32г и много искам вече едно дребосъче. Всичките ми приятелки имат деца като видя детенце и ми се доплаква. ОтговорОтговор с цитат
  • 10.08.13 02:26#3desislavadesislavaНовакРегистрация: 07.08.13Град: СофияОтговори: 9от: Правим опити за бебе!Здравей,mim_mgv! :love: МЦ днес ми свършва и от утре започваме с опитите отново :blush: .Дано и на двете ни се получи този път.Много се радвам,че ми писа.На мен също ми се плаче,когато видя майки с колички-а вътре бебе.Хем се радвам за тях-хем ми е мъчно за мене самата.Моите приятелки,познати и братовчедки също всичките имат деца ,а повечето имат даже по две. Всеки път си казвам няма да се натъжавам,но то е по-силно от мен.Пиши ми,ще се радвам да общуваме. :blush: ОтговорОтговор с цитат
  • 13.08.13 02:18#4Rosi StoyanovaRosi StoyanovaАдминистраторРегистрация: 15.10.13Град: СофияОтговори: 25от: Правим опити за бебе!Искам само да изразя своята подкрепа към вас и от все сърце да ви пожелая скоро да се сбъдне най-съкровената ви мечта Мислете позитивно и всичко ще се нареди както трябва. Успех! ОтговорОтговор с цитат
  • 13.08.13 04:42#5desislavadesislavaНовакРегистрация: 07.08.13Град: СофияОтговори: 9от: Правим опити за бебе!Благодаря ти,за моралната подкрепа rosi987 ! ОтговорОтговор с цитат
  • 13.08.13 05:18#6марианамарианаНовакРегистрация: 10.08.13Град: -Отговори: 5от: Правим опити за бебе!То, остави, ама ха познай дали и роднините не ме тормозят((.
    На мен ми свърши скоро, е то май сме еднакво - стискам палци. Представи си ако сме си на кадем и забременемм еднакво . Аз за първи път споделям болката си. Хаиде пиши ако стане ))
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.08.13 05:52#7desislavadesislavaНовакРегистрация: 07.08.13Град: СофияОтговори: 9от: Правим опити за бебе!Здравей,mim_mgv !Как си? Току-що се връщам от моя гинеколог- бях на фоликулометрия и следващият вторник пак съм там.От днес започнах тестовете за овулация и ще следя.Знаеш ли,ако ни се получи този месец-може и заедно да си бременеем със теб! :blush: Относно роднините,мен също ме ,,тормозят'' от няколко години,а сега и близките на моя приятел -кога та кога ще работите за бебе,а пък на мен ми е притеснено най-много,защото всичко се пише на моя гръб.Ако не стане по естествен начин -аз ще съм тая,която трябва да се подлага на инвитро. ОтговорОтговор с цитат
  • 14.08.13 01:06#8марианамарианаНовакРегистрация: 10.08.13Град: -Отговори: 5от: Правим опити за бебе!Разбирам те, офф и аз така, надявам се да пропусна инвитрото. Стискам палци, надявам се да ми се похвалиш в най-кратко време. Желая го и на всички момичета имащи нашия проблем.ОтговорОтговор с цитат
  • 28.08.13 04:14#9galinkagalinkaНовакРегистрация: 28.08.13Град: -Отговори: 1от: Правим опити за бебе!Zdraveite moqta istoriq e malko po razlichna,no i as imax problemi s rodninite i sas samoto zachevane. Imam edin spontanen abort i sledva6tite meseci minaxa v opiti za bebche,no yvi nestavashe! Bqx mnogo pritesnena,minavaxa mi vsqkakvi misli (zashto nemoga da zabremeneq) dokato edin den moqt sapryg me yspokoi i kaza che ako nemojem da imame bebche,togava shte si osinovim. Yspokoix se. Sled mesec zabremenqx i ve4e imam bebche! Nai-napred se yspokoite tova e nai_vajnoto i yspex! :y: ОтговорОтговор с цитат
  • 28.08.13 05:07#10airra84airra84НовакРегистрация: 19.04.11Град: -Отговори: 1от: Правим опити за бебе!Здравей, искам да ти дам малко кураж, не се отчайвай. Винаги съм имала проблеми с цикъла и това ми пречеше да забременея, нямала съм годни яйцеклетки, пък тези които се образували не могли да се захванат, защото нямало за какво да се захванат. Отидох при една лекарка и тя ми изписа едни хапчета /незнам дали да кажа какви са те/, пих от тях само 10 дни и на следващият месец бях вече бременна. Отивам на при докторката и тя ми вика е това е невъзможно, хората правят поне по три процедури с тези лекарства, а ти от първият път. Тя ми каза: "Сигурно си се успокоила и не си го мислила и то затова е станало". Ето наистина е така преди това година и половина всеки месец правих тестове за бременност и то все отрицателни и се отчайвах все повече и повече. Трябва да се успокоите и да не го мислите много много. Важно е спокойствието а не вечер да си лягаш с милото с мисълта - така трябва да застана, такава трябва да ми е температурата. Съветвам те отново успокой се малко и се опитай да не го мислиш толкова много.
    Надявам се скоро да станат нещата и ти да се зарадваш с бебенце.
    Поздрави и целувки от една бременна :kiss:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 28.08.13 07:47#11desislavadesislavaНовакРегистрация: 07.08.13Град: СофияОтговори: 9от: Правим опити за бебе!Момичета, много ви благодаря за моралната подкрепа! Дано в най-скоро време и аз да се радвам на детенце :blush: -радвам се и за вас!Целувки на всички! :love: ОтговорОтговор с цитат
  • 28.08.13 10:47#12АнтонАнтонНовакРегистрация: 28.08.13Град: ЯмболОтговори: 1от: Правим опити за бебе!Здравейте, изпращам ви една рецепта за бездетни, публикувана в брой 25 от 1998 г. на в-к "Лечител". Дано да ви помогне. Ще я препиша така, както е публикувана. Изпратена е от жена на име Елена Василева Савова от град Сливен 8800, ул. "Цар Освободител" 2, ап.16:

    "Няма по-голямо удовлетворение за човека от това да помогне на друг човек при физическо или душевно страдание. Имам две дъщери, но мога да си представя болката на жена, която желае да има дете, но е лишена от това щастие. Доволна съм, че можах да помогна на много хора да станат родители, да чуят от своите деца сладките думички: "мамо" и "тате". Благодаря на Бога, че ми даде тази възможност!

    Някога, в младостта си, бях свидетелка на драмата, която изживяваше моя приятелка за това, че от седем години е омъжена, а все още няма деца. Този факт беше много тежко бреме за нея. Често споделяше с мен при колко лекари е била, но без резултат. Според специалистите нямало причина за притеснение.

    Приятно се изненадах, когато един хубав ден, радостна, тя ми съобщи, че ще става майка. От стах да не се случи нещо лошо на бебето й, до шестия месец на бременността не смееше да отиде на медицински преглед. За щастие, всичко завърши благополучно и тогава узнах от нея простото лекарство, довело до дългоочакваното събитие. Казала й го възрастна жена - нейна позната, която се интересувала от народна медицина. Посъветвала я да приложи лечението, ако трябва, няколко месеца подред. Лекарството било много лесно и моята приятелка твърде не повярвала, че точно то ще й помогне. Но все пак си казала: "Ако не помогне, няма и да навреди". Не се наложило да повтаря процедурата. Ефект имало още първия месец.

    Таз история много ме развълнува и оттогава, чуех ли за подобен проблем, винаги казвах рецептата. Много от жените, на които съм я давала, не след дълго си имаха свои рожби.

    Мина много време от тази история и преди две години, четейки вестник, в който бе обявен конкурс за читателски рецепти, реших, че най-добрият начин да помогна на повече хора е да изпратя рецептата до вестника. Така и направих. Година по-късно, бях забравила за това, намерих в пощенската си кутия писмо от малко градче. Изненадах се, тъй като никого не познавах там. Писмото бе от млада жена, която трогателно ми благодареше за рецептата, помогнала й да стане майка не на едно, а на две момиченца - близначета. Жената пишеше: "Не знам какво бих ви дала в замяна на това, че пресушихте сълзите в очите ни." Това бе един от най-щастливите мигове в живота ми. Почувствах тези хора много близки и вече сме приятели.

    Ето и рецептата:

    Счукват се на ситно 20 зърна черен пипер и 20 зърна медицинска дъвка (сакъз) и се объркват хубаво с 1 жълтък пресен от домашно, а не "магазинско" яйце). Сместа е за 1 ден - взема се сутрин на гладно, може с малко вода. Прави се 10 дни подред, като се започне 4-5 дни след свършване на менструацията. Ако не помогне през първия месец, се повтаря и през следващите 2-3 месеца."

    Скъпи читателки, преписах всичко така, както е публикувано във вестника от ХХ век .

    Смятам, че в днешно време най-добрият начин да се помогне на повече хора е да се напише и разпространи чрез Интернет.

    Пожелавам на всички, които имат нужда от такава рецепта, да имат успех при прилагането й, защото децата придават пълнота и смисъл на живота...Това е и моят скромен подарък по случай настъпващите празници с пожелание за Весел Великден!

    Ако някой иска да ми пише, имейлът ми е: cwetiata_na_ida@mail.bg
    ОтговорОтговор с цитат
  • 03.09.13 09:22#13desislavadesislavaНовакРегистрация: 07.08.13Град: СофияОтговори: 9от: Правим опити за бебе!Здравейте,мили момичета! :love: За съжаление и този месец -цъфнах ,МЦ ми дойде вчера и с моя приятел решихме малко да избързаме - той да си пусне разширена спермограма с морфология по Крюгер този четвъртък,пък следващия вторник на 10.09 ще я носим на д-р Кацарски да я разчете и да ни каже какво да правим по нататък. :blush: При някоя от вас получи ли се , или продължавате с опититe,пишете ???ОтговорОтговор с цитат
  • 23.01.14 12:42#14VenelinaVenelinaНовакРегистрация: 23.01.14Град: -Отговори: 50от: Правим опити за бебе!Да побутна малко :wink: С моят приятел правим опити от близо година ,бях направила хормонални излседвание,тъкмо той щеше да прави спермограма и..забременях!За жалост два дена по-късно прокървих и направих спонтанен Изживях го тежко ,но вече се опраавих,дали са ми зелена светлина ,че всичко е окей,даже съм имала и овулация!!Успех на всички,дано да се похвалим всички тази година ОтговорОтговор с цитат
  • 25.01.14 10:10#15марианамарианаНовакРегистрация: 10.08.13Град: -Отговори: 5от: Правим опити за бебе!Успех желая на всички момичета, отдавна не съм писала. Най-накрая мъжът ми си направи спермограма и сега ще ходим вече двамата на доктор - стискам палци да се получи бързо. Чувала съм за инсеминация и мисля да попитам. Хубав ден и чакам позитивни отговори - ОБОДРЯВАТ ))ОтговорОтговор с цитат
  • 29.01.14 02:11#16VenelinaVenelinaНовакРегистрация: 23.01.14Град: -Отговори: 50от: Правим опити за бебе!Браво! Дано всичко е наред,колко мъже се дърпат за тия спермограми :s: ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest