Ezine.bg»Форум»Тя и Той, Сексуални отношения»Нуждая се от съвет - той спи прекалено много!

Нуждая се от съвет - той спи прекалено много!

  • 03.09.13 10:59#1СофияСофияНовакРегистрация: 31.03.13Град: -Отговори: 2Нуждая се от съвет - той спи прекалено много!Здравейте, искам да помоля за мнение и съвет от страничен човек. С приятеля ми сме заедно от половин година. Разбира ме се чудесно във сяко едно отношение, любовта е наистина специална, защото нещата се случиха спонтанно,никой не се опитвал да впечатлява другия и т.н.

    Обичаме се защото се приемаме такива каквито сме, и имаме много малко различия помежду си. Съществува само един проблем, за който се караме от време на време но сдобряваме. Затова бих искала да помоля за съвет и мнение как да го изгладим.

    Проблемът е, че той спи прекалено много. Може да ви звучи смешно или пък да решите че съм дребнава, но наистина спи прекалено много, всички му казват че ще проспи живота си... мисля че хората са казали колко е нормално да се спи и както недостига на сън так и прекаляването е вредно...

    Но той не иска да го възприеме. Незнам какво да правя... Имахме един такъв случай че той беше първа смяна,станал н 5.30, свършва в 14.00, но имаше работа в съседния град, прибра се в 17.00, докато хапне и хоп му сервираха изненадата че няма кой друг освен той да закара един от шефовете със служебната кола до летището в софия.

    Съответно спа от 18.30 до 23.00 след което в 00.00 беше пътуването и се прибра в 10.30 на другия ден. Естествено спа от 11.00 до 20.30. След което тъй аз съм в друг град той ми звънна да си поговорим в 21.15 и искаше в 22.00 да ляга пак да спи. На другия ден трябва да става в 7.30 за работа.

    Извинете, но това са 19 часа, не мислите ли че е прекалено, и че не заслужавам за повече от 30 часа да се чуем за половин час или 45 мин. Аз не казвам да не спи, но поне да си говорим час, час и половина пак ще спи след това 8 часа и половина.

    Аз ли съм егоистка, не правя компроси, греша ли, но когато виждам че не си доспива го оставям, защото всеки човек има различна нужда от сън, и аз имам по-малко нужда, но се опитвам да го разбера. Но той прекалява, казва ми какво да направя. Не може ли да направи усилие малко.

    Примерно в този случай, който изложих... Моля Ви посъветвайте ме. Искам да решим този проблем. Благодаря Ви предварително за отделеното време.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.09.13 11:59#2Rosi StoyanovaRosi StoyanovaАдминистраторРегистрация: 15.10.13Град: СофияОтговори: 25от: Нуждая се от съвет - той спи прекалено много!Според мен трябва да влезеш малко в положението на приятеля си. Явно той работи доста и се чувства изморен, нормално е да иска да си почине.ОтговорОтговор с цитат
  • 04.09.13 03:15#3Svetla StoqnovaSvetla StoqnovaНовакРегистрация: 28.08.13Град: БанкяОтговори: 5от: Нуждая се от съвет - той спи прекалено много!Имам си го същия поспалан Само че при него не е проблема работата (защото не работи) ами просто обича да си спи. Ляга си различно: в 23, 24, 01, 02, 03 часа сутринта и спи пак до различно време: 11, 12, 13 часа на обяд..
    Какво да ги правиш?! Мъже, спи им се...
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.09.13 10:26#4paolapaolaНовакРегистрация: 02.09.13Град: БанскоОтговори: 1от: Нуждая се от съвет - той спи прекалено много!И моя приятел обича да си поспива независимо кое време е вечер или обяд...Работи доста,уморен е,разбирам го!Събота и неделя почива,като се събуди става ,хапва и ако няма никаква работа за вършене вкъщи си ляга отново да спи,макар за час-два,при положение че е спал 10-11 часа през нощта!Разбери го,може просто работата да го е изморила много!Влез му в положението,макар че и той трябва да се съобразява с теб и да се чувате за по-дълго!И аз съм по същия начин и с телефонните ни разговори!Чуваме се понякога за по-дълго,понякога за по 10-15 минути!Знам,че е гадно,но просто се свиква!Горе главата ОтговорОтговор с цитат
  • 05.09.13 07:00#5MKMKНовакРегистрация: 04.09.13Град: СофияОтговори: 12от: Нуждая се от съвет - той спи прекалено много!Ами да, доста дребнава си.ОтговорОтговор с цитат
  • 05.09.13 09:00#6cvetelinacvetelinaНовакРегистрация: 07.10.12Град: -Отговори: 124от: Нуждая се от съвет - той спи прекалено много!два ли това е най важният ви проблем.да спи като иска.по важно е обаче да се обичате.ОтговорОтговор с цитат
  • 06.09.13 01:57#7ДесиславаДесиславаНовакРегистрация: 06.09.13Град: -Отговори: 1от: Нуждая се от съвет - той спи прекалено много!Извинявай, но ако наистина само това е проблемът ви, просто си прекалено дребнава, да не кажа егоистка. Нормално е когато човекът работи толкова, при това по всяко време на денонощието, да спи не като нормалните хора. Просто организмът му се опитва да навакса безсънието и нощната работа. Освен това, доколкото става ясно от разказа ти, той не те отрязва изцяло, говорите си по 45 минути, та както повече искаш? Постоянно да е до теб, да ти държи ръката и да си говорите? Постави се на негово място, докато ти си спиш сладко, той работи, а след това ти отпочинала и бодра искаш да си говорите с часове. Е, как да стане. Просто приеми работното му време, и общувайте, когато можете. ОтговорОтговор с цитат
  • 06.09.13 10:24#8cvetelinacvetelinaНовакРегистрация: 07.10.12Град: -Отговори: 124от: Нуждая се от съвет - той спи прекалено много!напълно съм съгласна с предишния коментар.сигурно е ужасно да не можеш да спиш по цяла вечер.проявете разбиранеОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.13 05:41#9МихаелаМихаелаНовакРегистрация: 10.09.13Град: -Отговори: 6от: Нуждая се от съвет - той спи прекалено много!Имате проблеми с вашия съпруг или приятел и търсите начин да ги разрешите?
    Ние ви предлагаме да се включите в нашия телевизионен проект, в който специалисти психолози ще разрешат и ще ви консултират как да съжителствате в нормална среда.
    Ако искате да се вклюячите в проекта, изпратете вашата история на имейл адрес
    for_family@abv.bg или се обадете на +359 888 045 626.
    Проектът „За семейството” е предаване, което има за цел да въведе, посещението на двойки и семейства при семеен консултант /психолог/ , с цел разрешаването на проблеми от различно естество, водещи до раздели, посегателства, домашно насилие и дори фатален край. Тази практика се използва успешно в големите, развити страни като САЩ, Англия, Русия и Германия. Поради тази причина, проведохме едногодишно проучване сред населението на България и резултатите показаха, че голяма част от нас имат желание да разрешат проблемите си, но в много от случаите възможността да потърсят професионална помощ е непосилна за тях. Затова ние поканихме едни от най-изявените в своята област специалисти, доказали своите качества и умения в цял свят
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.13 05:41#10МихаелаМихаелаНовакРегистрация: 10.09.13Град: -Отговори: 6от: Нуждая се от съвет - той спи прекалено много!Имате проблеми с вашия съпруг или приятел и търсите начин да ги разрешите?
    Ние ви предлагаме да се включите в нашия телевизионен проект, в който специалисти психолози ще разрешат и ще ви консултират как да съжителствате в нормална среда.
    Ако искате да се вклюячите в проекта, изпратете вашата история на имейл адрес
    for_family@abv.bg или се обадете на +359 888 045 626.
    Проектът „За семейството” е предаване, което има за цел да въведе, посещението на двойки и семейства при семеен консултант /психолог/ , с цел разрешаването на проблеми от различно естество, водещи до раздели, посегателства, домашно насилие и дори фатален край. Тази практика се използва успешно в големите, развити страни като САЩ, Англия, Русия и Германия. Поради тази причина, проведохме едногодишно проучване сред населението на България и резултатите показаха, че голяма част от нас имат желание да разрешат проблемите си, но в много от случаите възможността да потърсят професионална помощ е непосилна за тях. Затова ние поканихме едни от най-изявените в своята област специалисти, доказали своите качества и умения в цял свят
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.09.13 10:53#11СофияСофияНовакРегистрация: 31.03.13Град: -Отговори: 2от: Нуждая се от съвет - той спи прекалено много!Той не работи през нощта, това беше изключение... дори много често когато е на работа независимо коя смяна работи няколко часа а след това за няколко е във фейсбука... такава му е работата, че може да си позволи... една негова смяна е 8 часа... въпреки това благодаря на всички, които изразихте мнението си, послушах съветите Ви... искрено благодаря...ОтговорОтговор с цитат
  • 13.09.13 12:54#12СдмСдмНовакРегистрация: 04.05.13Град: -Отговори: 22от: Нуждая се от съвет - той спи прекалено много!Изключително грозно и дребнаво от твоя страна според мен. Това е физиологическа нужда, не е нещо, което можем да управляваме - от колко сън имаме нужда. Приятелят ти очевидно има много натоварен график, да не говорим, че тези смени - като единия ден трябва да си първа, на другия - втора, на третия нощна и вскви вариации, уморяват още повече организма, защото той не може да си изгради биоритъм. Тъй чеее лесно е да си клатим краката, и противно на общото вярване - да работим винаги от 9 до 5, както е най-честия случай и после да търсим на хората кусурите. ОтговорОтговор с цитат
  • 29.09.13 05:55#13ЕвгенияЕвгенияНовакРегистрация: 12.06.13Град: -Отговори: 14от: Нуждая се от съвет - той спи прекалено много!Ейй, не бъдете злобни! Като няма възможност да отделя достатъчно време на любимия си човек, да смени работата! В крайна сметка личният живот стои над професионалния, макар вторият да оказва съществено влияние върху първия.

    Нощните смени били зор? Ха! Като се прибера след нощна, лягам да спя, събуждам се следобед по някое време, а моя още спи и дори не се е изкъпал докато съм била на работа, представете си! Като си е легнал по нормално време, а аз - в 8 сутринта. Всеки организъм е различен, да, но смятам, че човек трябва да се опитва да напасва своите физиологически и въобще всякакви нужди към тези на своя партньор, така че да прекарва максимално дълго време с него. Обсебваща? Такава съм Но приоритетите в една връзка трябва да са еднакви.
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest