Ezine.bg»Форум»Диети и отслабване»На 16 г съм, висока съм 155 и тежа 67 кг

На 16 г съм, висока съм 155 и тежа 67 кг

  • 06.09.13 01:37#1каринакаринаНовакРегистрация: 06.09.13Град: -Отговори: 3На 16 г съм, висока съм 155 и тежа 67 кгИскам мнението ви относно килограмите ми. Казаха ми че трябва да сваля няколко килограма.

    Според вас нормално ли е на моите години с моя ръст да тежа толкова и ако не моля дай те ми съвет как да сваля поне малко.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 07.09.13 01:13#2РРРРРРНовакРегистрация: 07.09.13Град: -Отговори: 2от: На 16 г съм, висока съм 155 и тежа 67 кгТи си доста над нормата,но щом не си го забелязала и до сега не ти е попречило да се радваш на живота,явно няма проблем.Самочувствието е важен фактор за хубав живот.
    За тинейджърите е добре височината-115=идеалното тегло,т.е ти трябва да си 40кг...Аз самата съм 165 и съм 46. ps:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 07.09.13 07:26#3каринакаринаНовакРегистрация: 06.09.13Град: -Отговори: 3от: На 16 г съм, висока съм 155 и тежа 67 кгмного благодаря за вашето мнение , аз сега от месец някъде съм почнала да се ограничавам от различни храни най -вече сладки и тестени и наблягам на коремните преси и разходките повечкоОтговорОтговор с цитат
  • 08.09.13 01:25#4РРРРРРНовакРегистрация: 07.09.13Град: -Отговори: 2от: На 16 г съм, висока съм 155 и тежа 67 кгТова е страхотно,не забравяй,че винаги се започва от най-ниското стъпало!И дори да се забавиш,не се отказвай!!! ОтговорОтговор с цитат
  • 08.09.13 08:31#5ВасиленаВасиленаНовакРегистрация: 07.09.13Град: Стара ЗагораОтговори: 2от: На 16 г съм, висока съм 155 и тежа 67 кгСъздай си режим на хранене. Продължавай да ограничаваш сладкото и тестеното, както и газираното. Ако ти се прияде, изяж една хапка - няма да ти навреди. Свали въглехидратите до минимум, също солта и захарта. Във всяка диета пише, че е добре да се изпиват по минимум 2 л на ден течности. Ако не обичаш вода, замени я с чай без захар. Успех! ОтговорОтговор с цитат
  • 08.09.13 09:01#6MilenaMilenaНовакРегистрация: 08.09.13Град: -Отговори: 1от: На 16 г съм, висока съм 155 и тежа 67 кгТова написаното за килограмите и височината и идеалното тегло .. не е вярно изобщо! До 21 годишна възраст организма трябва да приема всичко мазнини , въглехидрати , протеини и каквото ти се яде. Просто трябва да се спортува ,а след като направиш 21 тогава вече можеш да се ограничаваш ако искаш да изглеждаш добре. Но при всички случаи трябва спорт , а не диети ОтговорОтговор с цитат
  • 09.09.13 02:07#7NO NAME ARTNO NAME ARTНовакРегистрация: 09.09.13Град: СофияОтговори: 1от: На 16 г съм, висока съм 155 и тежа 67 кгemi debelichka si kardio fitnes ala bala i taka :y: :y: ОтговорОтговор с цитат
  • 09.09.13 10:00#8gabrielagabrielaНовакРегистрация: 09.09.13Град: -Отговори: 1от: На 16 г съм, висока съм 155 и тежа 67 кгnaistina e hubavo da se ogranichavash az vinagi sum imala takuv problem s kilogramite az sum 180 visoka ii sum 63/4 kilograma i sum sportist i sum mnogo nad normata noo pravi poveche razhodki za da ne mislish za hrana ot lichen opit go kazvam )ОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.13 03:23#9СдмСдмНовакРегистрация: 04.05.13Град: -Отговори: 22от: На 16 г съм, висока съм 155 и тежа 67 кгПринципно рядко пиша в този форум, но като видях толкова простотия на едно място от фанатични анорексици, реших, че няма как да не се намеся.
    Първо, за килограмите - да, не си просто пълничка, дебела си. Ако на 16 си толкова и продължаваш в същия дух, на 50 години ще трябва да те вдигат с кран - докато човек е млад, тогава метаболизма му е най-силен, тогва достига най-малкото тегло, на което организма му е способен.
    На теб определено ти трябва режим и спорт. Не слушай тука вейките, които ти говорят, че трябвало да бъдеш 40 килограма - ако искаш да ходиш като тапициран скелет и кокалите ти да тракат, да, това е оптималното тегло. За 155 сантиметра трябва да си около 45-6 килогама. Т.е от ръста ти вадиш 110 за жени и 100 се вади за мъже.
    Модерно е сега да се говори за някви ултра поднормени тегла като "нормални" щото повечето сополиви тийнеджъри, които явно са напълнили тука форума, умеят само да предлагат идиотски диети, с които на 30 години ще бъдат с колит, гастрит и хромонален дисбаланс - невероятното 3в1, умеят да ползват диеоретици, щото да ачкат по-често и да се чувстват по-слаби, но ХЕЙ НИКОЙ не се сеща да си надигне мързеливия задник и да го движи малко. Така че който писа тука за някакви рахитични килограмчета, вероятно не знае какво е мускулна маса - явно този термин все повече и повече губи значението си.
    Изключването на въглехидратите, особено бавните - като ориз, картофи и т.н е тотална глупост, освен ако не искаш да разбереш какво е дебилизъм и жестока нервна криза. Теорията ми защо някои фитнес маниачета и диетичните обсесии са толкова празноглави е, защото не са си изяли дневната доза въглехидрат, която храни МОЗЪКА и нервната система.

    Та ... трябва да се храниш балансирано - според мен си стигнала тези килограми, благодарение на много джънк, хамбургери, чипсове, пържено и т.н. Старай се храната в менюто ти да е ПЕЧЕНА и ВАРЕНА с МИНИМУМ масло, основната ти порция - дали ще е белтъчини, бавни въглехидрати да е около 200 грама на обяд и намалена за вечера и винаги към нея да има една ГОЛЯМА салата. Яж плодове и мюсли за закуска, стига с тия баници и закуски. А, и, намери си някакъв интересен спорт.

    gabitoo Медицинската минимална норма килограми за твоя ръст е 70. Ти не си много над нормата, по-скоро си много под нея.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 20.10.13 02:33#10РилаРилаНовакРегистрация: 19.10.13Град: -Отговори: 36от: На 16 г съм, висока съм 155 и тежа 67 кгНе знам дали си с наднормено тегло защото всеки е различен и зависи как изглеждаш. Но като цяло е хубаво да направиш някои по здравословни избора в живота си. Тегло, височина и на колко му се отдава на някого да трупа мускули е свързано много с гените на даден човек. Някои ядат само пици, баници и тнт и са стройни. Други погледнат само пицата или баницата и трупат килограми. Гени. Но поне можеме да конролираме до някаква степен как изглеждаме и да си пазим здравето.
    Ето няколко стъпки които ще са полезни:
    1. Спри да пиеш каквито и да било сокове, газирани напитки, бира, и каквото и да било. Пий само вода. Не натурални сокове не нищо. Само вода и мляко за разнообразие. Природата ни е дала водата и млекото и затова те не са ти враг. Тва ми напомня за стъпка 2.
    2. Премахни всички храни направени от човека като бисквити, зрънчо, бонбони и тнт. Сега от време на време хапвай си но наистина гледай да ги избегваш. Запомни важното е не само как изглеждаш ами и дали си здравословно добре. Преработените храни, храните от човека ни правят болни. Яж това което са го яли наще хора от преди 1000 години.
    3.увеличи протеина който приемаш и гледай да имаш порция протеин във всяко ядене. Източник на протеина са всякъкав тип месо, яйца, млеко, риба
    4. въглехидрати под формата на ориз, картофи, боб, пшеница, леща и тнт. но не и сладки работи като бисквити и тнт. Колкото си искаш зеленчуци яж. В това не се ограничавай. Зелени, червени, оранжеи каквито си искаш и колкото си искаш.
    5. спорт. Наистина е хубаво да спортуваш по 3 пъти в седмицата. Лошото е че някои училища нямат фитнес зали или спорт за момичета но дори и тичане в парка или разхождане всеки ден ще даде позитивен резултат.

    Знам че си на 16 години и наистина забавлявай се и се радвай на детството и като сама не изкарваш пари е трудно да кажеш на родителите си - сега няма да ям тази баница след като са я сготвили но поне когато можеш - взимай правялния избор за храна. И това е начин на живот, да не пушиш да не пиеш и тнт няма магическо хапче което да ни помогне да сме здрави, жизнени, без мазнини и само мускули. Но с продължителност и с правенето на добри избори ще има и позитивни резултати. Успех ти желая
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest