Ezine.bg»Форум»Деца и родители»Губя дъщеря си

Губя дъщеря си

  • 08.09.13 07:09#1Ilona_75Ilona_75НовакРегистрация: 08.09.13Град: -Отговори: 1Губя дъщеря сиЕдна доста банална история, но не знам какво да правя. След развода, дъщеря ми (на 13) започна да ме използва и манипулира. Станале е 100% материалист - не се интересува от нищо, освен от нови парцалки и техника.

    И аз съм си виновна - угаждах й за да й е по-леко... С бившия нещата са страшни (отделна история) човекът е крайно луд - прави ни магии, заплашва ме... но дъщеря ни много го обича. Прощава му всичко - заплахата, че ще се откаже от нея, магията за смърт, множеството обиди, лъжата, че е много болен и умира...

    Не знам какво става. Аз се грижа от все сърце за нея - тя има всичко - любов, внимание, пътувания по всевъзможни дестинации, скъпи вещи. Не знам какво повече бих могла да и дам... но тя само ме използва.

    Усещам, че не ме обича, а само гледа да ме използва. Боли ме!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 08.09.13 08:49#2antoanetaantoanetaНовакРегистрация: 08.09.13Град: Велико ТърновоОтговори: 5от: Губя дъщеря сиПускай шамарената фабрика.ОтговорОтговор с цитат
  • 08.09.13 09:16#3Svetla StoqnovaSvetla StoqnovaНовакРегистрация: 28.08.13Град: БанкяОтговори: 5от: Губя дъщеря сиСъгласна съм с предния коментар! Не заиграят ли шамарите, момичето вечно ще си разиграва коня! Все пак какво? Ти нейна майка ли си й, или тя е принцесата на Дубай и си й слуга?
    Сядаш и говориш открито с нея - обясни й, че не всичко е в материалните неща, че трябва да сте по-близки емоционално и по-приятелски настроени.
    Не може така, ако й угаждаш на всяка глезотия, това момиче ще стане просто неузнаваема използвачка и нищо друго!
    Финансово сте стабилни явно, щом тя има всичко, което пожелае. Аз на нейната възраст нямах нищо (вярно е, че времената се менят, но тогава на мода бяха ролерите, телевизионните игри, а съм нямала нищо, което съм искала)
    Много съм близка с майка ми, мога да кажа, че сме си най-добри приятелки и мога да говоря за всичко с нея.
    Та... не трябва да позволяваш да ти се качи на главата! Постави ясни граници и ги спазвай! Дано и детето ти само да се осъзнае, това ще бъде най-добрия вариант.
    Успех ти желая и всичко най-добро!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 09.09.13 02:03#4CloudeyCloudeyНовакРегистрация: 03.09.13Град: СофияОтговори: 7от: Губя дъщеря сиВлез в ролята си.
    Бъди Майка. До този момент доколкото разбирам си била банкомат.

    Няма да стане веднага. Няма да стане и без рев и сърдене. Но постави граници, говори с нея. Заяви своите претенции да бъдеш майка и започни да изграждаш Авторитет. Хубаво е да си приятелка с дъщеря си, но първо си й майка, а след това приятелка.

    Прочети малко литература по въпроса... върпеки че май с малко няма да стане, консултирай се със специалист. Доколкото разбирам сте материално осигурени и не би трябвало да има проблем.

    И ако решиш да посетите психолог, е много важно да й обясниш разликата между "психолог", "психоаналитик" и "психиатър".

    Започни да изискваш от себе си първо.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.13 04:13#5СдмСдмНовакРегистрация: 04.05.13Град: -Отговори: 22от: Губя дъщеря сиАми съжалявам да го кажа, но и аз като дъщеря на майка, която все се опитва да ми стане "емоционално близка" - според мен тези неща се изграждат в първите години в детството. Ако не са изградени както трябва, след катаклизъм, нещата лъсват. И в случая така е станало. Поправимо е, но не мисля, че ще е толкова лесно. Пази някаква дистанция между теб и нея - по отношение на личните й неща - стига да нямаш съмнение, че не прекалява със свобдата си - според мен това е единствената успешна формула.
    Изказвания като "трябва да сме по-близки", "искам да знаеш колко много те обичам", "ти нищо не ми казваш" трябва да изхвърчат ЗАВИНАГИ от речника ти. Това е причината аз да не се разбирам с майка си и да не мога да говоря с нея повече от 10 минути - неосъзнато тя използва емоционален шантаж, насажда чувство за вина у мен с надеждата така да станем по-близки. Ами не става - някои такива случки карат хората да искат да останат сами и е адски грубо да бъдат изваждани от това тяхно състояние насила. Според мен не е вярно, че дъщеря ти не те обича, ами по-скоро е в някаква форма на шок, трудно мога да си представя човек, който да не обича майка си, ако тя нищо лошо не е направила, а ти явно не си.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.09.13 04:37#6ТониТониНовакРегистрация: 11.09.13Град: ПлевенОтговори: 9от: Губя дъщеря сиСамо заради твоята публикация си направих регистрация тук.Аз съм мъж на 25 години без деца и не мога да ти кажа направи това направи онова и нещата ще се получат.Имам приятели които имат момиченце на 9 години и понеже на тях не им се занимава много с нея я оставят да прави каквото иска, да яде каквото иска, да гледа каквото иска, в отговор на всичко маката е станала непоносима, глезла с наднормено тегло. Когато се опитат да и забранят нещо, тя почва да реве да се мята и така на татък, а те стъписани я оставят да си прави каквото иска. Каквото и да решиш да правиш ти трябва да си силна и да отстояваш позициите си, също някой беше споменал за психолог .Аз смятам също, че психолог би ти помогнал много, аз лично съм ги подценявал много но ми се наложи да използвам усугите на такъв и останах изненадан.Не искам да излиза като реклама но познавам подходящ психолог специализиращ с деца които са преживели разводаа на родителите си. Така, че ако искаш свържи се с мен на лично и ще ти дам координати, а за магиите какво да ти кажа. Аз много много не вярвам в тях за това ще си замълча ОтговорОтговор с цитат
  • 11.09.13 11:01#7MKMKНовакРегистрация: 04.09.13Град: СофияОтговори: 12от: Губя дъщеря сиЕла за мен да се грижиш, аз ще те обичам. Така де, ако някога си искала. Обичал съм хора безплатно, дори когато ме нараняват, така че съм сигурен, че ще се получат нещата. Е, ако пък толкова държиш на ДНК-та си, започвай с шамарите, някои неща не стават с добра дума.ОтговорОтговор с цитат
  • 11.09.13 11:01#8MKMKНовакРегистрация: 04.09.13Град: СофияОтговори: 12от: Губя дъщеря сиDoublepost!ОтговорОтговор с цитат
  • 12.09.13 08:33#9ТониТониНовакРегистрация: 11.09.13Град: ПлевенОтговори: 9от: Губя дъщеря сиДа бе да! И какво ще постигне с шамари? Много сте ми интересни! Характер с шамари ли се променя?Бай Ганьовска работа!Ако вас всички които давате мнение за шамарите ви налагат и искат от вас едно и също и продължават да ви бият,шанса да се развонтувате ще е по-голям от този да ви пречупят.Най накрая детето ще намрази майка си ,ще израстне в страх.А има толкова много варянти да се обясни на детето ти положението, а ти да изградиш авторитета си. В държави които са много по напред от нас шамарите над деца са забранени с закон.Ние също имаме такъв закон "Закрила от насилие
    Твоята държава те защитава от всички форми на физическо или умствено насилие, от изоставяне или небрежно отношение, от посегателство или злоупотреба, от малтретиране или експлоатация, от сексуални престъпления, докато ти си под грижите на родители или други хора. Държавата създава защитни социални програми, за да те предпазва. Ако все пак нещо се случи, тя трябва да се грижи за теб."
    ОтговорОтговор с цитат
  • 12.09.13 10:32#10DreamDreamНовакРегистрация: 15.11.12Град: -Отговори: 1от: Губя дъщеря сиЗдравей, аз съм на 14 и половина. Имам по-голяма сестра. До сега винаги връзката между майка и дъщеря в семейството ни е била здрава. Разбираме се, споделяме си, както приятелки. Може и да ви прозвучи кофти, но и пушим заедно. Никога не съм се натягала над майка ми, за единият телефон или лаптоп и тн. Да, аз нямам най-хубавия телефон, нито съм ходила извън България, нито пък имам лаптоп или подобни техники. По-скоро аз и никога не съм искала, вярно е... тайно съм си мечтала да имам най-новото, но не съм казвала, защото знам в какво положение е семейството ми. :cry: Така че относно дъщеря Ви... трябвало е още в самото начало да ѝ покажете, че парите не са всичко... аз изгубих доста хора от моят живот, но все още не съм прибягнала до материалното...ОтговорОтговор с цитат
  • 12.09.13 10:31#11jwjwjwjwНовакРегистрация: 12.09.13Град: -Отговори: 1от: Губя дъщеря сиПреживях този проблем!Разведох се и моите деца също започнаха да ме шантажират,но това всъщност е отговора на това,че ние ги поставихме пред свършен факт!Мисля,че не се впечатлих особено,въпреки ,че имах лоши моменти!При момичетата пуберитета е отврат,на крива ме направи преди две години,чак вдигах кръвно!Сега ще ти кажа едно от опит-хич не се впечатлявай много,винаги изглеждай така сякаш владееш положението и наказвай когато е нужно!Аз глезя,но и наказвам-спирам джобни и не плащам телефона й!На това няма дете дето да се съгласи-и не забравяй те винаги знаят,когато са виновни,но те изпробват и ако мине номера те подлудяват!Никога не я лъжи и бъди справедлива-само тогава започва да те уважава,а след време и да ти се довери!Успех!ОтговорОтговор с цитат
  • 29.09.13 01:58#12ЕвгенияЕвгенияНовакРегистрация: 12.06.13Град: -Отговори: 14от: Губя дъщеря сиДа... Изтървала си въжето не през първите 7 години, а още по-рано, когато си избрала такъв човек за баща на децата си, но човек никога не знае какво му е приготвил животът. Нещата, които е разправял, наистина са страшни и налудничави! От болен корен не може да израсне здраво дръвче. Дете на такава възраст е лесно манипулируемо и явно този човек се е възползвал от това през цялото време, за да я спечели на своя страна. Сега на теб се пада трудната задача да изправиш клоните й и още не е късно - тепърва навлиза в пубертета. Няма да е по-лесно обаче, ако той продължава да й влияе отдалеч, затова не го допускай.
    Обърни внимание и на приятелите й. Обкръжението влияе дори повече от родителите. Ако всички са материалисти, които само се надпреварват кой ще се изфука с по-лъскава джаджа, тогава и тя няма да иска да се цепи от колектива. Ако трябва, сменете училището, квартала, града. За съжаление това, което описваш, се проявява като всеобщо явление сред днешната младеж в нашата държава, но дори и да не доведе към по-добро, тази промяна ще затвърди авторитета ти като родител. Ще й покажеш, че не си й просто касичка винаги на разположение, а човек, който може да промени живота й.
    Ако имаш приятели с благоразумни деца, които не се влачат със стадото като овце (които обикновено окачествяват като зубъри и загубеняци), събирайте се често, за да види, че не всички са еднакви.
    Не я критикувай открито и настойчиво - полза няма. Вместо това покажи й, че я разбираш. Разказвай й за своя пубертет, за егоистичните си детски капризи, за грешките си, които не бива да повтаря, обогатявай я с опита си. Смятам, че най-голямата грешка на родителите е, че нямат смелост да признаят своите грешки. Представят се като безгрешни и така комплексират децата си и ги отдръпват от себе си. Бъди й приятел, за да разбере, че има нужда от теб. И дано скоро се отбие от стадото!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 09.10.13 02:57#13MKMKНовакРегистрация: 04.09.13Град: СофияОтговори: 12от: Губя дъщеря сиКато си разказва за грешките само ще надуе самочувствието на малката глезла. Тя ще си каже: "Майка ми е била тъпа загубенячка на моята възраст, аз няма какво да науча от нея, тя нищо не разбира".
    CooLAddicteD, ето ти аналогия, която ти е в областта на интереси: мускулът расте, възстановявайки се от малки накъсвания, т.е. трябва първо да бъде наранен и тогава да стане по-силен. Същото е и с характера. Човек, който не е страдал, става неоправно, разглезено леке. Съществува и моментът със скъсването на мускул, но не мисля, че да не ти купят най-новия айфон или да ти вдигнат някой и друг скандал, като правиш глупости, е толкова голяма травма, че да остане за цял живот.
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest