Ezine.bg»Форум»Сватбени емоции»Ще ме омъжат на 16 и трябва да има блажена ракия

Ще ме омъжат на 16 и трябва да има блажена ракия

  • 30.09.13 10:41#1ВалерияВалерияНовакРегистрация: 23.09.13Град: -Отговори: 1Ще ме омъжат на 16 и трябва да има блажена ракияЗдравейте! Първо да се представя , аз съм на 15 години и съм от един малък град в България,където семейните традиции са на първо място и са нещо като закон ! Още като съм се родила родителите ми са ме сгодили за момче от друго семейство със същите традиции и наш дълг е като навършим 16 години да се оженим.

    Той вече ги навърши, а аз ще ги навърша другия месец. Още от малки все сме заедно с него, много си вярваме и аз дори го обичам, но като приятел. Въпросът е, че скоро ще се женим, но като дълг е да има ''блажена ракия'' тоест аз ще трябва да спя с него. Аз съм много притеснена относно това.

    Не знам да ли ще понеса да легна като момиче и да стана като жена, да кажем. Знам че мнозина ще ме нагрубят, ще решат, че съм някоя глезла, но знам че има и зрели жени ,който да ми помогнат. Обръщам се към вас защото няма с кой друг да говоря относно това!

    Благодаря предварително и моля извинете ме, ако има правописни грешки , бързах!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 01.10.13 09:22#2DesislavaDesislavaНовакРегистрация: 01.10.13Град: -Отговори: 2от: Ще ме омъжат на 16 и трябва да има блажена ракияИнтересно е как в 21-ви век, продължава да съществува така нареченият патриархат. Това е недопустимо.  ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.13 01:57#3zoizoiНовакРегистрация: 01.09.13Град: СофияОтговори: 1от: Ще ме омъжат на 16 и трябва да има блажена ракияАко не искаш да се жениш просто не го прави.Не знам доколко е възможно но все пак насила може ли да те накарат,ти си толкова малка още.Ако не обичаш това момче как ще си щастлива в този брак.Направи всичко възможно да го избегнеш.Нормалната възраст за брак е след 19 години.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.13 08:38#4DesislavaDesislavaНовакРегистрация: 01.10.13Град: -Отговори: 2от: Ще ме омъжат на 16 и трябва да има блажена ракияПусни жалба! Никой няма право да контролира избора ти и решението ти.Да те карат на сила да спиш с някого и още повече да те омъжат против волята ти ,е противозаконно в страната ни. Не живеем в арабския свят,където жените са безгласни букви.Търси си правата!ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.13 12:09#5katetobrkatetobrНовакРегистрация: 23.09.13Град: ВарнаОтговори: 4от: Ще ме омъжат на 16 и трябва да има блажена ракияОле мила. Малка си ама не чак толкова, за да потърсиш съвет от юрист. Не знам в колко малък град живееш, но ако трябва открадни от парите на родителите си и отиди до най-близкия голям град и се консултирай с юрист. Ще се справиш, сигурна съм. На 16 години си спомням и колко зрели неща съм правила. Трябва ти решителност, иначе живота ти отива на кино .... :cry: Успех мила, надявам се да ни послъшаш, а не да се примириш, колкото и да си малка и да зависиш от ваще. А и нещо друго- потърси в интернет има телефони за закрила на детето обади се скришом когато няма никой, те най-добре ще те опътят. И е само по телефона !!!ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.13 12:20#6misi frostmisi frostНовакРегистрация: 20.09.13Град: СофияОтговори: 10от: Ще ме омъжат на 16 и трябва да има блажена ракияВ българските традиции няма такова нещо като наложен брак..така че в случая предполагам говорим за българо-турски или българо-ромски произход.Там си е закон и за съжаление не можеш да го промениш ,ако не избягаш миличка.Но все пак веднага се оплачи на Закрила на детето и те ще те изведат от семейната среда и няма да се омъжваш,но къде ще те пратят след това не мога да кажа(или приемно семейство или дом за сираци до навършване на пълнолетие) ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.13 06:44#7maximon maximon НовакРегистрация: 02.10.13Град: БангейциОтговори: 1от: Ще ме омъжат на 16 и трябва да има блажена ракия[b]Иде ми да се самоубия! Мила, бягай! Бягай надалеко! Тези луди ли са? Какви са тези извратени стереотипи? Боже... Всичкото е капан! Направиш ли това, ти ставаш слепец, който се води по глупавите разбирания на (част от) обществото! Първо поговори с тях, съвсем спокойно. Никой да не крещи, да не се кара. Обясни им, че е нередно и ти имаш свой собствен живот и никой не може да налага нищо върху теб и решенията ти. Плюс това, първият път трябва да бъде магичен и не с еди - си - кой - от махлата, примерно. Трябва да се обичате!
    Ако не се получи разговорът, въобще не го мисли, а се обаждай на закрила на детето! Ти би ли позволила да станеш роб? Роб като жена, роб на родителите си? Едва ли...
    Успех! И ако имаш възможност пиши какво е станало.
    [/b]
    ОтговорОтговор с цитат
  • 04.10.13 04:38#8Кети РашеваКети РашеваНовакРегистрация: 10.06.13Град: ТрявнаОтговори: 7от: Ще ме омъжат на 16 и трябва да има блажена ракияЩом ще те омъжват насила на 16, значи си или туркинче, или ромче. Аз мога да ти бъда баба, но не бих понесла такова нещо - родителите ми да решават за кого и кога да се омъжа. Навремето просто избягах в далечен град и заживях своя живот, без да ги питам. Бесняха, бесняха.... накрая на живота си бяха при мен. Така че - бягай надалеч, щом навършиш 16 и си направиш лична карта. Животът си е твой и не са те, които да ти кажат как да го живееш. Ще се омъжиш когато сама решиш! Горе главата!ОтговорОтговор с цитат
  • 06.10.13 02:46#9ВалерияВалерияНовакРегистрация: 23.09.13Град: -Отговори: 1от: Ще ме омъжат на 16 и трябва да има блажена ракияБлагодаря ви много аз Ви послушах и сега аз и Здравко (момчето за което щяха да ме женят) избягах ме при леля ми и мъжа и в София. Аз поговорих с Здравко и той също не искаше да се жени и леля ни обеща да ни крие докато навършим 18 и можем сами да се оправяме. Със Здравко си оставаме приятели за винаги и се подкрепяме , даже мъжът на леля ми ни намери училище и сме в един клас. Нещата се развиват много добре , но родителите ни не знаят. Аз дълго обмислях нещата да дойда при леля и реших да ви пиша и вие ми дадохте куража ,който ми бе нужен. В момента оргарнизирам парти защото след 2 дена идват мойте 16 години и съм много щастлива ,че ще имам парти , а не свадба! А ! Да не забравя да ви кажа ,че не съм нито ромка , нито туркиня! Имам българо-скантравски происход , т.е. семейстовото ми е клан. Благодаря ви много за подкрепата и куража ,който ми дадохте! Пожелайте ни късмет! ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest