Предвеликденска промоция от 24 до 30 Април. С отстъпки до 60%. Виж тук!

Ezine.bg»Форум»Външен Вид»Омазнява ми се косата

Омазнява ми се косата

  • 21.10.13 05:56#1ЗориЗориНовакРегистрация: 21.10.13Град: СофияОтговори: 5Омазнява ми се косатаЗдравейте
    Имам проблем с косата...По принцип се къпя в сряда и в неделя,но в събота и косата ми вече е мазна Моля кажете ми някаква маска за коса,билки или нещо др. за да не се омазнява толкова бързо
    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.10.13 08:38#2ДеницаДеницаНовакРегистрация: 13.10.13Град: -Отговори: 10от: Омазнява ми се косатаОпитвала ли си да се къпеш по-често?Нормално да ти се омазни косата за това време.Това са 3 дни.Изправяш я,разресваш я,през деня по прекарваш пръсти през нея и т.н.Мазна коса е като я измиеш и след ден два най-много и си като...Без да използвам епитети. Моята коса става ужасно мазна преди цикъл и се налага да я мия всеки ден.За да избегна това след като я измия и привърша с всичките балсами,маски и щуротии я поливам с преварена вода с малко сок от лимон или оцет.Чат пат към шампоана слагам и малко сода бикрбонат.Правя си също маски с яйце и лимон.Доста омекотява трябва да кажа.От както съм започнала с народните рецепти се радвам на наистина красива коса. :blush: ОтговорОтговор с цитат
  • 24.10.13 11:16#3РилаРилаНовакРегистрация: 19.10.13Град: -Отговори: 36от: Омазнява ми се косатаmiss_sixty23 (коментара под мен) наситина даде най-правялният отговор. Нормално е косата да се омазнява след 3 дена. И аз съм така ако не се къпя за 3 дена това става. Та нормално е и затова по-често къпане е отговораОтговорОтговор с цитат
  • 24.10.13 02:57#4ЗориЗориНовакРегистрация: 21.10.13Град: СофияОтговори: 5от: Омазнява ми се косатаАз пробвах с една маска за коса и наистина не ми се умазнява толкова бързо..,смисъл изобщо не личи на 3-я ден,че е мазна хДОтговорОтговор с цитат
  • 25.10.13 12:46#5dilqnadilqnaНовакРегистрация: 06.10.13Град: СливенОтговори: 7от: Омазнява ми се косатасъветвам те да пробваш с хининова вода, няма смисъл да пиша романи за колко неща помага, има я в аптеките за 1/ 1,50
    най-сигурно е да потърсиш в гугъл '' домашна маска за мазна коса''
    ОтговорОтговор с цитат
  • 25.10.13 12:47#6dilqnadilqnaНовакРегистрация: 06.10.13Град: СливенОтговори: 7от: Омазнява ми се косатасъветвам те да пробваш с хининова вода, няма смисъл да пиша романи за колко неща помага, има я в аптеките за 1/ 1,50
    най-сигурно е да потърсиш в гугъл '' домашна маска за мазна коса''
    ОтговорОтговор с цитат
  • 25.10.13 05:27#7PixiePixieНовакРегистрация: Град: -Отговори: 13от: Омазнява ми се косатаПроблемът не е само в косата. Как е възможно да се къпеш 2 пъти в седмицата?!? Момиче си, трябва да поддържаш по-добра лична хигиена. 2 пъти в седмицата е крайно недостатъчно! ОтговорОтговор с цитат
  • 25.10.13 06:20#8ЗориЗориНовакРегистрация: 21.10.13Град: СофияОтговори: 5от: Омазнява ми се косатаPixie :Проблемът не е само в косата. Как е възможно да се къпеш 2 пъти в седмицата?!? Момиче си, трябва да поддържаш по-добра лична хигиена. 2 пъти в седмицата е крайно недостатъчно!
    Преди да ме критикуваш помисли -_- Знаеш,че ако се къпеш(косата) много често тя изсъхва и става като метла !!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 25.10.13 09:45#9super_girlsuper_girlНовакРегистрация: 13.10.12Град: -Отговори: 5от: Омазнява ми се косатасъщо така /говоря за честото миене на косата/ и скалпа се нарушава и всичко това може да доведе до себорея!ОтговорОтговор с цитат
  • 27.10.13 02:18#10DesislavaDesislavaНовакРегистрация: 08.09.13Град: СофияОтговори: 28от: Омазнява ми се косатаАбе, момиче като чета поста ти и се сещам за един виц: Отишъл един на доктор и се оплакал, че много го сърби кожата. Доктора попитал: "Като се изкъпете сърбежа не се си облекчава?" Оният отговорил: "Да, ама след 1 месец, пак същото!"
    Та и ти така! Сигурно си малка и те първа навлизаш в самостоятелното поддържане на хигиената. Косата ти най-вероятно е нормална или мазна. Различните типове коси се мият различно често. Мазните коси се мият 3 пъти в седмицата или иначе казано през ден, нормалните през 2 дни. А сухите по-рядко. И не трябва да чакаш да стане сряда и неделя за да си измиеш косата. Не усещаш ли колко абсурдно звучи?! Миеш си косата когато се изцапа! Като си изцапаш ръцете, чакаш да стане вечер или сутрин за да ги измиеш ли?! Надявам се, иначе да си се къпеш и да става въпрос просто за косата... :x: :x: :x:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 29.10.13 01:19#11СдмСдмНовакРегистрация: 04.05.13Град: -Отговори: 22от: Омазнява ми се косатаМале, мале, събрали се кифлите и злетачките, които не виждат по-далеч от маникюра си, нищо не знаят и нищо не са чели за козметика и хигиена, но дават съвети на хората ...

    НОРМАЛНАТА коса се мие два пъти на седмицата. За НОРМАЛНАТА коса два пъти седмично са напълно достатъчни и изглежда прекрасно във всеки ден на седмицата. Честото миене на НОРМАЛНА КОСА я превръща в МАЗНА. До момента в който ще ви се налага да я миете всеки ден. Така, че това, че се къпете с косата всеки ден и с нея си окъпвате целия интелект, не означава, че се грижите правилно за нея. Толкова честото къпане на косата води до начупването й, по-честото падане, и като цяло, общото изтощаване, защото какъвто и шампоан да ползвате, балсам и не знам си какво си - това са химии, в повечето такива продукти има и сулфати, които имат неблагоприятно въздействие върху скалпа и косата.

    Относно съвет какво да направиш - пробвай маски с хума, също и лимон - това са природни дарове с изшушаващо действие. В подходяща консистенция, хумата има и меко измивно действие, стига да успееш напълно да я отмиеш от косата си - да не останат прашинки, нещо, но след нея скалпа остава перфектно чист, както и косата.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 29.10.13 11:20#12PixiePixieНовакРегистрация: Град: -Отговори: 13от: Омазнява ми се косатаТук говорим за обща хигиена, момичето се къпе два пъти в седмицата. Какво разбирате под ''къпя се''? Само косата ли включва? Явно трябва да съм много зле, за да се къпя всеки ден, и нямам предвид коса, а тялото. За косата който както се чувства. Ако е мазна- по-често, много ясно, че ще я измиеш няма да чакаш до последната неделя на месеца. Ако не е мазна, миеш я по-рядко. Има хиляди статии по този въпрос. Хващаш една статия, четеш и пробваш. ОтговорОтговор с цитат
  • 30.10.13 06:15#13ЗориЗориНовакРегистрация: 21.10.13Град: СофияОтговори: 5от: Омазнява ми се косатаdeska90 На 15 не мисля,че съм особено малка -_- Аре като не ти харесва темата да не коментираш :x: И като много знаеш да даваш акъл погледни себе си и после се заяждай с мен ходих на кожен лекар и той ми каза,че е напълно нормално косата ми да ми се омазнява бързо заради физическото в училище...И казах,че съм пробвала една маска за коса и вече почти не ми се омазнява чак към петък...Не схващаш ли кво значи къпя се(смисъл цялото тяло+косата) ?! ОтговорОтговор с цитат
  • 09.11.13 01:47#14tapata_ivetatapata_ivetaНовакРегистрация: 09.11.13Град: -Отговори: 1от: Омазнява ми се косатаWolf Blood ще ми кажеш ли каква маска използваш, защото и аз имам такъв проблем и не знам как де го реша. Благодаря предварително! ОтговорОтговор с цитат
  • 11.02.14 10:56#15DesislavaDesislavaНовакРегистрация: 08.09.13Град: СофияОтговори: 28от: Омазнява ми се косата10 години съм по-голяма от теб и със сигурност съм по-наясно с козметиката, като гледам, и с хигиената. А ти първо се научи да се изразяваш после да се правиш на голяма работа! ОтговорОтговор с цитат
  • 07.02.16 05:23#16MonikaMonikaНовакРегистрация: 16.08.15Град: Бяла водаОтговори: 88от: Омазнява ми се косатаВъзможно ли е от честото изправяне на косата да започне да се омазнява повече?ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest