Ezine.bg»Форум»Деца и родители»Не мога да търпя доведената си дъщеря

Не мога да търпя доведената си дъщеря

  • 28.10.13 08:18#1nikoletanikoletaНовакРегистрация: 20.09.13Град: СофияОтговори: -Не мога да търпя доведената си дъщеря Много се притеснявам от себе си и не знам дали съм егоистка или животът е такъв. На кратко ожених се за втори път и всичко е прекрасно, много се обичаме и си живеем страхотно но естествено идеално щастие няма. И двамата имаме деца от първия брак - моето е момиче на 12, а неговото също момиче но на 9. Дъщеря му живее с нас само през уикендите и тогава настава ад за мен. Съпруга ми е болезнено привързан към нея и постоянно е с нея целува я глези я гали я непрекъснато за щяло и нещяло говори и по бебешки и тя влиза в роля и почва да се лигави, все едно е 3 годишна и така е всяка седмица, а мен и детето ми все едно ни няма.

    Когато дъщеря му я няма, всичко е наред и той е идеалния съпруг. Той не се разбира с дъщеря ми и постоянно се караме за това. Почваме все по-често да се караме какво е купено за едното дете какво за другото защо трябва всеки уикенд да се изтърпя всичкия този цирк и караниците са все по жестоки. Почнах да си мисля за раздяла, а толкова много го обичам и когато сме само двамата всичко е повече от прекрасно но когато и децата са с нас става кошмар всеки се лепва за неговото си дете и си дърпа за него.Аз до такава степен вече не мога да търпя дъщеря му че като наближи петък и получавам нервна криза.

    Не знам какво да правя знам че тя все пак е само дете но не мога повече така и се чудя да загърбя ли любовта си и да си отдам на детето си или да продължавам да се измъчвам така.Знам че ще ме помислите за злобната мащеха и за егоистка но повярвайте ми като видите голям здрав сериозен мъж като види дъщеря си да почва да се държи като бебе и много други случки които умишлено не споменава защото са странни за 40 годишен мъж.Дайте ми съвет как да преудолея това.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 29.10.13 12:52#2РилаРилаНовакРегистрация: 19.10.13Град: -Отговори: 36от: Не мога да търпя доведената си дъщеря Според мене тряя да седнете ти и той, без децата и да си поговорите спокойно, без караници но да си кажете какво става - защо не ви харесва и как могат да се подобрят нещата. Без да се упреквате един друг и да се критикувате ами просто да кажете кои неща или кои ваши постъпки нараняват вас и как можете да промените нещата. И тук не значи че ако се промените двамата вече няма да се държите като добри родители и само ше гледате себе си но просто да гледате вашите интереси и интересите на децата ви и да направите така че всичко да е в хармония и да има баланс. Както казваш ти никой да не дърпа чергата на различни страни ами да има баланс. Би трябвало и той да те разбере защото в ситуацията която сте и на теб не ти е приятно пък и на него не би трябвало да му е приятно, та целта на вашия разговор е как може всички вие да сте в по-добро положение а не как един от вас може да се кефи пък другите не.
    Ако това не помогне, аз бих избрал дъщеря си и просто го остави защото както казваш нещата не са хубави и или ше се променят към по-добро или чао чао. Успех
    ОтговорОтговор с цитат
  • 29.10.13 03:31#3ВаняВаняНовакРегистрация: 12.10.13Град: КазанлъкОтговори: 4от: Не мога да търпя доведената си дъщеря Това, твоето, не е обич.Казваш, че го обичаш, а не можеш да търпиш дъщеря му.Виж, драга, мъжете обожават дъщерите си.Много си глупава -вместо да се радваш, че се грижи за нея, че всеки уикенд отдава времето си за нея, че ти дава възможност да я опознаеш, ти си тръгнала да се оплакваш от детето.Тя винаги ще е по-важна за него, от теб.Ще е по-обичана, по-глезена.Тя е момичето на татко.И ако наистина обичаш мъжа си и искаш да го задържиш, положи усилие да се сближиш с детето -никой не очаква от теб да я обичаш, просто се дръж добре с неяОтговорОтговор с цитат
  • 31.10.13 10:50#4ирина-иркаирина-иркаНовакРегистрация: 18.09.13Град: БургасОтговори: 1от: Не мога да търпя доведената си дъщеря Да права е с предният пост госпожата-поговорете си .Но това няма да премине ,а все повече ще се задълбочава.Това е все едно да накараш свекърва да те заобича(не че няма и такива ).Щом дъщеря му се лигави и е усетила слабото му място-винаги ще е такава и винаги ще има делене.Моя съвет е поговорете и ако няма промяна до месец два три..бягай.Дай си шанс другаде с друг човек.Ще мине време ...нещата не само няма да се поправят ,а ще се задълбочът ..а живота ти ще е минал ..и най вече ще си наранила достатъчно собственното си дете..дали всичко това си е заслужавалоОтговорОтговор с цитат
  • 02.11.13 01:50#5vampirianavampirianaНовакРегистрация: 12.09.13Град: СофияОтговори: 1от: Не мога да търпя доведената си дъщеря Глупости! Защо да бяга? От какво? Ако мъжа й се държеше гадно и зло с дъщеря си, по-добре ли щеше да й бъде? А дъщеря му не е виновна, че баща й я дарява с обичта си и й се радва, че да я ненавиждаш... Не така! Има толкова боклуци по тоя свят, че надали ще срещнеш по-мил и обичлив мъж от сегашния си. Казваш, че се обичате. Обичайте се и недей да ревнуваш от детето му. И аз лигавя дъщеря ми, която е на 9 г. и я обичам ужасно много. Но обичам и мъжа си, който не й е баща и ще бъда много изненадана, ако той ми прави някакви сцени на ревност, заради нея :x:
    Ако това ще те успокои - скоро тя няма да му позволява толкова да я лигави и ще отмине този "любовен период". Детето ще порасне! Не зарязвай любовта си, заради няма нищо! Ще съжаляваш, а той няма да разбере, какво си искала от него. И ще бъде прав
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest