Предвеликденска промоция от 24 до 30 Април. С отстъпки до 60%. Виж тук!

Ezine.bg»Форум»Здраве»Напипвам бучка в гърдата си

Напипвам бучка в гърдата си

  • 29.10.13 04:47#1MariykaMariykaНовакРегистрация: 29.10.13Град: -Отговори: 2Напипвам бучка в гърдата сиЗдравейте!
    Реших и аз да споделя моята история,която ме притеснява , знам, :evil: че не тук е мястото и определено ще поискам и компетентен съвет от лекар.

    Става въпрос за това ,че от 5-6 дена се появи някакво образувание в гърдата ми като топче от хрущял, на допир боли , като цяло и двете ми гърди ме болят преди менструация , а сега съм такъв период и може да е от това ,но много се притеснявам да не би да е нещо злокачествено:

    На 19 съм, не съм имала полов контакт и не съм използвала никакви противозачатъчни.
    Ако на някой му се е случвало ще съм благодарна да ми разкаже
    ОтговорОтговор с цитат
  • 30.10.13 12:33#2Rosi StoyanovaRosi StoyanovaАдминистраторРегистрация: 15.10.13Град: СофияОтговори: 25от: Напипвам бучка в гърдата сиЗдравейте,
    мисля че не бива да се притеснявате, а да отидете на профилактичен преглед при лекар. Тъй като сте прекалено млада, според мен шансът да е нещо злокачествено клони към 0. Въпреки това може да е някоя кистичка или фиброаденом, които са доброкачествени, но все пак това единствено може да се установи при лекар. Не се притеснявайте за нищо, а си вземете направление за мамолог. Не
    ОтговорОтговор с цитат
  • 02.11.13 03:18#3ХоупХоупНовакРегистрация: 02.11.13Град: -Отговори: 1от: Напипвам бучка в гърдата сиДа, миналата година и аз имах същото топче. Много се стреснах. Личната ме прати право на хирург и той ми каза, че на някоите жени се появавали такива топченца преди цикъл, но нищо сериозно. След месец-два ми мина от самосебе си и от тогава насам не ми се е появявало пак. Но е добре и ти да се посъветваш със специалист. При всеки е различно.ОтговорОтговор с цитат
  • 03.11.13 11:19#4РилаРилаНовакРегистрация: 19.10.13Град: -Отговори: 36от: Напипвам бучка в гърдата сиИ аз не съм доктор затова е наистина най-добре да отидеш на лекар. Ако имах отговор по-точен щях да дам ама нямам. Както коментара над мене казва - на всеки човек е различно и затова е и най-хубаво да се вземе мнението на поне 2 доктора според мене. Успех, дано всичко е наред ОтговорОтговор с цитат
  • 11.11.13 01:27#5MariykaMariykaНовакРегистрация: 29.10.13Град: -Отговори: 2от: Напипвам бучка в гърдата сиБлагодаря Ви за коментарите.
    Доста се бях стреснала ,но ето че вече цикълът ми мина преди 1 ден , бучката се смали, стана много малка ,колкото грахово зърно ,ако не и знаех мястото от преди,сега нямаше да я напипвам и усещам дори.
    Явно имах някакви хормонални промени незнам,преди цикъла се появи бучката ,после по време на цикъла имах главоболие /леко,но дразнещо /, и ужасни стомашни болки/които по принцип си имам/но не бяха толкова гадни,както този месец.
    Хубавото е че вече всичко е наред.
    Но осъзнах ,че трябва да бъдем спокойни и уравновесени без значение каква беда ни е сполетяла ,всичко е поправимо,най-важното е човек да бъде здрав .Стресът отключва всички болести.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 12.11.13 04:36#6milenamilenaНовакРегистрация: 30.10.13Град: ВарнаОтговори: 4от: Напипвам бучка в гърдата сиОтиди и си направи ехография на гърдите, цената е 30 лв и доктора на момента ти казва имаш ли проблем или не. Ако наистина има нещо притесняващо тогава взимаш направление за гръден хирург и отиваш със снимката от ехографията. Това, че ти е намаляла бучката не значи,че трябва да си спокойна. Успех.ОтговорОтговор с цитат
  • 12.01.15 04:12#7НелиНелиНовакРегистрация: 07.01.15Град: СофияОтговори: 1от: Напипвам бучка в гърдата сиОтиди на лекар.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest