Ezine.bg»Форум»Фитнес»Да използвам протеини или не?

Да използвам протеини или не?

  • 29.10.13 09:43#1HackeraHackeraНовакРегистрация: 29.10.13Град: БелчевциОтговори: -Да използвам протеини или не?Здравейте, аз съм момче на 15 години, 9 клас, от около 1 година тренирам в къщи си дигам дъмбелите и щангата. Правя лицеви опори и така нататък,но нещо не се получава преди бях пълен и сега отслабнах та въпроса ми е да си купя ли протеини

    защото казват че протеините били полезни
    МОЛЯ ДА МЕ ИЗВИНИТЕ АКО СЪМ ДОПУСНАЛ ГРЕШКИ!!!!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 31.10.13 09:44#2РилаРилаНовакРегистрация: 19.10.13Град: -Отговори: 36от: Да използвам протеини или не?Поздравления че си стопил доста мазнини както казваш. Хубав въпрос. Сега ще ти дам и стабилен отговор:

    Като цяло какво е протеина? - Протеина е единствената градивна съставка която е отговорна за развитието на меките тъкани като коса, кожа, очи, мускули и тнт. Та протеина е наистина важен но хубавото е че може да си го набавяш от храната която ядеш - по-долу ше ти напиша кои храни съдържат наистина качествен протеин. Защо казвам качествен? Защото много вегетарянци ше ти кажат че ядат протеин от растенията и други не-животински източници. Проблема е че растителните протеини не съдържат съществените амино киселини от които тялото има нужда за да се възстановява и да е в най-добро състояние. Та ше ти дам 3 лесни правила които като ги спазваш ще имаш голям шанс да трупаш мускули и да топиш мазнини защото като цяло те са свързани с здравословния начин на живот:

    1.Пий само вода (и кисело/пресно млеко) не сокове, не натурални сокове, не газирани напити, не вода с магически прах и други щурутии ами чиста вода.
    2. Гледай да имаш по хубава порция протеин във всяко хранене. Богати на протеин храни са всякъкав вид месо (телешко, свинско, кокоше,пуешко и тнт), риба (има много евтини в консерви например), мляко, сирене, яйца, извара. Яж по 4-5 пъти на ден но в малки количества, не 1-но 2-ве яденета и да преядеш.
    3. Въглехидратите - пази се колкото се може повече от храни направени от човека като бисквити, чипс, шоколад, баклава и тнт. Яж това което са го яли предците ни преди 1000 години - картофи, ориз, овесени ядки и тнт. Яж колкото си искаш зеленчуци.

    Надявам се не пиеш, не пушиш и с тези 3 правила и постоянство ти дават наистина добра стратегия и супер шанс за максимум мускули и минимум мазнини. Като цяло и генетиката играе голяма роля в тези неща в смисъл колкото и добре да ям и да тренирам - по-бърз от Юсейн Болт няма как да бягам 100 метра. Та генетиката си е голям фактор но като правиш всичко друго правялно - поне няма да си губиш времето и ще имаш резултати.

    А да ти отговора ,,Да използвам протеини или не?'' - Храната е по-важна, протеина на прах няма да ти навреди - ше ти помогне, но като цяло протеина от яйцата не е по-лош протеин от протеина на прах. Обикновено протеина на прах е суроватъчен протеин, от там се извлича - от суроватка. Лошото е че протеина на прах е скъп и затова аз бих предпочел да си хапваш качествени храни пред това да пиеш протеин на прах. Успех
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.05.18 11:35#3Потребител#208480Потребител#208480НовакРегистрация: 07.03.18Град: -Отговори: 50от: Да използвам протеини или не?Няма нищо лошо в това да използваш протеини, просто ги взимай, когато трябва и не прекалявай. Също така си купи протеини подходящи за целите тиОтговорОтговор с цитат
  • 29.07.19 10:37#4Потребител#235884Потребител#235884НовакРегистрация: 29.07.19Град: БанкяОтговори: 3от: Да използвам протеини или не?Да, или хапвай повече месо. Резултатите ще са много по-добри.ОтговорОтговор с цитат
  • 20.08.19 10:27#5coolmimicoolmimiНовакРегистрация: 20.08.19Град: -Отговори: 6от: Да използвам протеини или не?Ако не приемаш достатъчно протеини чрез храната - ДА, иначе няма нужда.ОтговорОтговор с цитат
  • 13.09.19 04:22#6Maria PetrovaMaria PetrovaНовакРегистрация: 13.09.19Град: ПловдивОтговори: 3от: Да използвам протеини или не?Пробвай да си сметнеш нужния дневен прием на протеин и на базата на това прецени дали имаш нужда от още или не. Но при всичики положения е добра опцияОтговорОтговор с цитат
  • 20.05.21 10:01#7Потребител#259242Потребител#259242НовакРегистрация: 27.06.20Град: -Отговори: 20от: Да използвам протеини или не?аз пия по два пъти на ден протеинОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest