Ezine.bg»Форум»Деца и родители»Искам самостоятелност

Искам самостоятелност

  • 16.12.13 09:42#1IvanIvanНовакРегистрация: 16.12.13Град: -Отговори: 2Искам самостоятелностЗдравейте!На 17 и имам проблем.Всичко започна преди 4 години когато трябваше с нашите да се премесим при баба ми и леля ми като заживеем с тях,тогава се роди и сестра ми която вече е на 4 години.Понеже в къщата на баба ми има 3 стаи се наложи да заживея с майка ми,баща ми и сестра ми в една стая.Като имате предвид,че в този период от време е имало случаи в който 2-3 от семейството да са безработни.По принцип съм търпелив човек,а баща ми многократно заявяваше че следващата год ще се преместим в подобрената ни къща,но така и това не се случва вече 4та год,поради липса на пари.Но защо не бяха помислили по рано.През тези 4 години аз порастнах,започнах да искам самостоятелност която нямам.Много трудно е да живееш с родителите си по този начин.Всеки иска да е на компютъра всеки иска да гледа нещо по Тв.Търпях вече 1,2,3 години но вече едвам издържам.Писна ми просто и аз като другите тинейджъри искам самостоятелност,та аз не мога 1 разговор по скайп да направя или дори по тел защото трябва да се съобразявам.Нашите са много взискателни към мен.Понякога искам да си почина да се прибера в къщи но не мога главно заради шума от сестра ми която е доста палава.Нашите ми държат сметка,че съм стоял до късно през нощта.Да не съм аз виновен от създалата се ситуация.Почнах да се дразня на най малкото,на хъркането,на това че 4 човека дишате един въздух дори.Не мога да поканя никой приятел вкъщи.След по малко от година ще стана на 18 а дори няма да имам собствена стая.Да нашите ме издържат но понякога и аз искам спокойствие и тишина но нямам.Почнах да и мрънкам за старата ни къща но напразно даже вече и изгубих надежда.Има е случаи в които съм ходил на дискотека и баща ми забелязва кога се прибирам а след това коментира.Едва ли някой ще ми помогне,но моля ви споделете едно мнение!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 17.12.13 11:11#2RADOSVETARADOSVETAНовакРегистрация: 29.12.11Град: ПловдивОтговори: 6от: Искам самостоятелностНе им слушай обещанията .Вече си на 18.Започни някъде работа и излез на квартира.Знам че може да ти звучи прекалено но ако чакаш друго...ще има да чакаш.ОтговорОтговор с цитат
  • 21.12.13 11:20#3Виолета ДимоваВиолета ДимоваНовакРегистрация: 30.06.13Град: СливенОтговори: 7от: Искам самостоятелностЗдравей, Прочетох всчко написано напълно ти съчувствам. зная какво ти е. Аз бях в поти същата ситуация не четири, а пет години. Заради наще се налагаше да живе с 80-годишната ми баба в една стая. Беше наистина ужасно, но... малко или много е минало. В случея даже и не беше заради липса на пари, заради друго, но това е друга тема.
    Моят съвет е единствено - хвани се някъде да работа лятото, ако си ученик/чка и си задели някакви парички, след което се опитай да си намериш квартира и така...
    Успех..
    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.12.13 07:47#4ilonkailonkaНовакРегистрация: 22.12.13Град: -Отговори: 13от: Искам самостоятелностТочно пред празниците ще мислим позитивно. Моля те да ме чуеш - ти си щастлив защото си обграден с близки които те обичат до полуда. Не мрънкай моля
    те, а учи, чети книги , научи се кола да караш, спортувай!!!ще търсиш това време с близките си.
    разбирам за липсата ти на лично пространство но това е път да се амбицираш и чрез учене да го осгуриш на твоите деца! Весели и щастливи празници и знай,че. има наистина самотни сирачета на твоя възраст с пространство много но без близки и топлота човешка

    ще имаш самостоятелност,но не бързай , изучи се
    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.12.13 09:20#5IvanIvanНовакРегистрация: 16.12.13Град: -Отговори: 2от: Искам самостоятелност"ilonkailonka"До някъде си права,но как дори да уча като все някой вдига шум и не мога да се концентрирам.Напук на всичко си имам хубав успех,тренирам и дори взимам стипендия от 2 години макар и 21 лева пак е нещо.Но не е в това проблема.Аз искам поне малко спокойствие и усещам как тези нерви,които изразходвам биха повлияли дори и на най-важното здравето. Опитвам се да не се нервирам да не мисля за това,но няма как да стане.Просто постоянно се карат на сестра ми,което всъщност е нормално,но не ми до това да ги слушам всеки ден.Особено през ваканцията когато пощи всички са вкъщи,просто трябва явно по цял ден да съм навън.Лошото е че дори е не ми влизат в положение.Как да заделя някой лев като част от стипендията си я давам за фитнес.Проблема не е толкова финансов,а морален.В интерес на истината баща ми дава по 2 лв някой път 2 е нещо на ден и то само когато ходя на училище,явно някаква негова философия.Като не ми достигат аз си доплащам от мои пари,но не трябва да се оплаквам не е в това проблема.Дори сега докато ви пиша нашите са при мен.Тук идва въпроса защо не отидохме на квартира.Да разходите щяха да бъдат по големи,но поне нямаше да се гъчкаме в една стая.Лятото сигурно ще работя,но дотогава има много време.Ще поживеем пък ще видя след като през август навърша 18 какно ще правя.А до тогава ще търпя колкото мога!Благодаря ви за мненията. ОтговорОтговор с цитат
  • 23.12.13 12:37#6ilonkailonkaНовакРегистрация: 22.12.13Град: -Отговори: 13от: Искам самостоятелностВиждаш ли, това се иска,да сеамбицираш. Така ще трябва да преосмислиш живота си!!какво обичаш да правиш, знаеш ли езици, какво да продължиш да учиш. Убедена съм че ще имаш много апартаменти може и. Хотели защото сиумени амбициозен, а родителуте ти санамерили точнатА формула!!!поздравявам ги!!!весели празници,ше станешчовек,не мрънкай
    ОтговорОтговор с цитат
  • 03.01.14 06:16#7LFSMLFSMНовакРегистрация: 08.11.13Град: -Отговори: 1от: Искам самостоятелностИмам приятелка, която има същия проблем... Само че почти цял живот. Аз като човек, който много цени самостоятелността си, направо се възхищавам на хора като вас, които издържат подобно нещо. За мен лично истината е една- работи, събирай пари, спестявай до дупка и си вземи квартира. Иначе просто не знам как ще стане. Ако не можеш сега, то поне след университета (ако смяташ да ходиш разбира се), то това си е задължително.
    Някак си си мисля, дали няма начин да позлваш някое друго ваше жилище, дори и с по-скромно обзавеждане да е? Не знам каква точно е ситуацията при вас.
    Въпреки всичко ти стискам палци и ти поежалвам кураж.

    П.П. А по отношение на спокойното учене- в библиотеката например? Там по принцип винаги е тихо, има книжки, компютри, това-онова... Пак е някакъв вариант.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 03.01.14 10:49#8IvanIvanНовакРегистрация: 16.12.13Град: -Отговори: 2от: Искам самостоятелност Мерси за съветите!Определено смятам да следвам като завърша може би в друг град.Ами няма как да ползвам друго жилище освен това в което живея.Положително е че къщата ни е в близост до училището в което уча. ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest