Да задържа ли детето?

  • 17.12.13 01:21#1НеказвамНеказвамНовакРегистрация: 16.12.13Град: -Отговори: 1Да задържа ли детето?Здравейте драги читатели на този сайт! Ето и моята история!:
    Аз съм разведена жена от 2008 год. насам, миналата година заживях заедно с любимия човек в София - отношенията ни вървяха "по мед и масло", разбирахме се много добре, правехме си планове за бъдещето, дори правехме опити за наше дете до момента, в който той разбра, че съм бременна!...Имам чувството, че в този момент рухна всичко между нас - той започна да се връща от работа когато си иска с някакви глупави и безпочвени оправдания от сорта, че имал повече работа във фирмата и т. н. Промени се държанието му спрямо мен - след работа се вторачва в някакви глупави игри в компютъра и така минават часове наред в мълчание по между ни, а аз се измъчвам и ми става адски тягостно от всичкото това...
    Откакто живеем заедно той много често ми казва, че иска да имаме Наше дете - ( между другото всеки от нас има по едно дете от предишния си брак, но те не са сега при нас неговото и моето дете ).
    В момента, в който узна, че съм бременна започва да ми говори някакви си странни неща от сорта на: "Дали ще се справим финансово и т. н."...
    Да, съгласна съм, трудно е в днешно време, но ние имаме успешна кариера зад гърба си, имаме жилище и съответно реална възможност да се грижим за детенце! Нали така? Поне аз така смятам, поне моите виждания са такива...
    Посъветвайте ме в случая как да реагирам и какво да направя? Сигурна съм, че той не го иска това дете, но защо тогава го създаде по дяволите? Защооо?...
    Посъветвайте ме как да постъпя? - Дали да направя аборт и да остана да живея с него или просто да си задържа детето и да се махна от него?
    Повярвайте ми, в ужасно затруднена ситуация съм! Имам усещането, че съм блокирала отвсякъде - не мога да мисля и да разсъждавам...
    ОтговорОтговор с цитат
  • 17.12.13 06:13#2зузизузиНовакРегистрация: 17.12.13Град: СофияОтговори: 5от: Да задържа ли детето?Жена,хващай си багажа и дим да те няма! ОтговорОтговор с цитат
  • 18.12.13 12:03#3RADOSVETARADOSVETAНовакРегистрация: 29.12.11Град: ПловдивОтговори: 6от: Да задържа ли детето?Първо го роди в негово присъствие.Може да го е казвал на шега че го иска и когато наистина е станало да се е изплашил.Трябва му време да свикне психически.Ако все пак дори след раждането не може да свикни тогава вече може да си тръгнеш но първо си длъжна да опиташ.ОтговорОтговор с цитат
  • 21.12.13 07:12#4cvetelinacvetelinaНовакРегистрация: 07.10.12Град: -Отговори: 124от: Да задържа ли детето?винаги е имало такива мъже и ще ги има.много жалко че си попаднала на такъв.ОтговорОтговор с цитат
  • 29.12.13 12:35#5ДеницаДеницаНовакРегистрация: 13.10.13Град: -Отговори: 10от: Да задържа ли детето? Сигурна съм,че детето е най-хубавото нещо за една жена,дори за един мъж.Защото когато той прегърне собственото си дете,плод на любовта ви за пръв път,всички казват,че чувството е неуписуемо.Дори да не е твое собствено,когато го държиш не можеш да устанеш спокоен.И от камък да си,когато бебчето ти се усмихне и те погледне с големите си,мили,обичливи,изпълнени с нежност,доверие и любопитство очички...Но и двамата вече сте го изживявали.Аз още не съм разбрала какво е,но казват,че и 10 деца да имаш чувството не си отива.
    Моето предположение е,че е просто уплашен.Планирали сте го,искали сте го...Не помисляй да го махаш.То си е ваше.Уплашил се е,че няма да може да се грижи за теб и бебето.Все пак щом има дете от предишна връзка и за него трябва да се грижи.В опиянението от мисълта,че може да си имате детенце той е видял само хубавите страни и едва ли е помислил.Не зависимо от пола,на първо място сме хора.Не мисли за това как ще се справяте,дали той го иска или не.Довери се на интуицията.Щом усещаш,че искаш това дете-роди го и се грижи за него.Ако го махнеш съм убедена,че мъжът ти много ще съжалява.Все пак поговори с него.Решете го заедно.Все пак и двамата сте отговорни за това дете.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 29.12.13 07:13#6cvetelinacvetelinaНовакРегистрация: 07.10.12Град: -Отговори: 124от: Да задържа ли детето?ако един мъж обича една жена той самия би искал да има дете от нея.и най важното според мен е да е заченато с много любов.ОтговорОтговор с цитат
  • 03.01.14 05:15#7Hristo VaHristo VaНовакРегистрация: 03.01.14Град: -Отговори: 1от: Да задържа ли детето?Скъпа "Неизвестната",
    Може да не са ти казвали до сега, но АБОРТЪТ Е УБИЙСТВО!
    Раждане се прави с местна упойка, а аборт - с пълна. Знаеш ли защо? За да не разбере жената какво се случва. Детенцето в теб вече си има главичка, зачатъци на крайници, може би дори сърчице (в зависимост в коя седмица на бременността си). То е ЖИВО!!! За да го извадят от теб, преждевременно, ще пъхнат между краката ти едни големи щипки, с които да го прихванат и понеже е мнооого крехко, то - детенцето ти - ще почувства неописуемата болка от чупещи се кости - вкл. черепни и ще умре... защото теб те е било страх, дали мъжът ти го иска!
    Въпросът не е, дали ще се справиш с отглеждането, дори ако си сама, а въпросът е - дали си способна да понесеш отговорността за подобно злодеяние. Ще спиш ли спокойно до края на дните си?
    Всички говорят за "правото на избор" на жените... Малцина се замислят за ПРАВОТО НА ЖИВОТ на детето!...
    Повярвай ми, с най-добри намерения си позволих такава прямота!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 03.01.14 06:02#8НеказвамНеказвамНовакРегистрация: 16.12.13Град: -Отговори: 1от: Да задържа ли детето?Да, зная, че е убийство аборта! Това много добре ми е известно мила, защото аз вярвам в Бог дълбоко от дъното на душата си! Имам едно детенце от първият си брак и не бих понесла да убия това - ще си го родя, ще си гледам макар и сама и така!...
    Много съм ти благодарна, че си толкова пряма и откровена с мен!...
    ОтговорОтговор с цитат
  • 07.01.14 09:10#9ViliViliНовакРегистрация: 15.12.13Град: -Отговори: 8от: Да задържа ли детето?Просто се е изплашил Мъжете са такива, когато имат някакъв проблем, когато нешо ги тревожи обикновено се затварят в себе си, измислят си някакви тъпи занимания, като твоя с игрите и се опитват да освободят съзнанието си за малко от проблема Най-вероятно е нещо временно.
    Седни и поговори с него относно отношението му към теб, в зависимост от това какво ще каже вземи решение дали искаш да си с този човек или не. НО в нинакъв случай не отнемай живота на детенцето си, то няма вина и съм сигурна, че дори и сама, ще се справиш.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 19.03.15 11:35#10РенетаРенетаНовакРегистрация: 09.03.15Град: -Отговори: 10от: Да задържа ли детето?Здравей! Би ли споделила как се развиха нещата от тогава до сега? ОтговорОтговор с цитат
  • 08.05.19 10:17#11jungkookiejungkookieНовакРегистрация: 08.05.19Град: БургасОтговори: 1от: Да задържа ли детето?За мен аборта си е чист ГРЯХ !!! ТОВА ДЕТЕ Е ТВОЕ !!! МНОГО ЩЕ СЪЖАЛЯВАШ ,АКО НАПРАВИШ АБОРТ !!! ТОВА Е УБИЙСТВО !!! НЯКОЛКО ДНИ СЛЕД АБОРТА , ЩЕ ЧУВСТВАШ УЖАСНО !!! НЕДЕЙ!!!!!!!!!!!!! ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest