Ezine.bg»Форум»Деца и родители»Детето ми е в стрес заради това,че посещава детска градина

Детето ми е в стрес заради това,че посещава детска градина

  • 26.09.14 02:57#1zarazaraНовакРегистрация: 02.11.13Град: -Отговори: 10Детето ми е в стрес заради това,че посещава детска градина Здравейте!
    Искам да споделя един проблем.
    Детето ми тръгна на детска градина на 16.09 тази година.Но тя го изживява много тежко,по край нея и ние с баща и .Реве като я оставям,там отказвала да яде,не се включвала в занимателните игри,не си играела с другите деца,имало дни,в които цял ден е ревяла.Като я взема и се почва през 5-10мин."мамо не искам на градина","мамо не искам на градина"и така до като си легнем.Нощите и са много неспокойни,често се събужда плачейки,понякога се събужда и почва:"мамо,тати не искам на градина "и заспива.След около 30мин.пак:"мамо,тати не искам на градина"и така до към 02.00-03.00.На сутринта с отварянето на очите си:"мамо не искам на градина".Когато се приберем от детската градина отказва да излиза навън,а тя беше дете,което не искаше да се прибира от игра с децата,иска да си ляга рано.Не се отделя и за минутка от мен,не мога да вляза в банята,чакаме на вратата.Тя е гледана от баби,когато съм на работа,пращала съм я на село за месец през лятото не е имало проблем.Разделяли сме се , но защо сега реагира така,не разбирам . Смятам да записвам час при детски психолог,но ако има родители преживели подобно нещо с децата си нека споделят как са разрешили този проблем.Благодаря предварително !
    ОтговорОтговор с цитат
  • 28.09.14 12:34#2feizafeizaНовакРегистрация: 07.03.14Град: -Отговори: 1от: Детето ми е в стрес заради това,че посещава детска градина без да те плаша,но това с психолога ще помогне.потърси помощ докато е време.ще ти дам пример с момичето на сестра ми.сестра ми работеха в чужбина и тя беше гледана от баби.бабите я държаха все вътре да не играе с другите деца,да не се нарани и пр....и, се асоциализира.с една дума стана диво.старите хора казват ВИЖ ,КАКЪВ ДИВАК...дойде време за градина и беше шок и ужас.за това те се прибраха.те е водиха на детски психолог и се останови че госпожата в детската се е държала малко грубо с нея първия ден .смениха детската градина и новата госпожа преди да почне сестрами я покани на гости и прекараха цял ден с нея.играеха,тя е научи на стихотворение.сестрами пи кафе с госпожата,тя видя че майка и ,общува с нея и тя поле си ставаше сама за детска.ОтговорОтговор с цитат
  • 28.09.14 09:26#3zarazaraНовакРегистрация: 02.11.13Град: -Отговори: 10от: Детето ми е в стрес заради това,че посещава детска градина Благодаря,утре имаме записан час при психолог.Надявам се да помогнеОтговорОтговор с цитат
  • 28.09.14 11:32#4********НовакРегистрация: 19.08.14Град: ПлевенОтговори: 25от: Детето ми е в стрес заради това,че посещава детска градина Аз мисла, че психиатър е по-подходящ, освен това са по-силни от психолозите, които искат просто хората да са гъзове, а не диваци. За това имат дивани, на които клиентът да полегне..
    Мислиш ли, че дъщеря ти е дива и неопитомена?

    Но се пак поздравления за това, че предприемаш смели житейски стъпки в популярната правилна посока. Не сме деца я!


    И понеже имам малка слабост към денят zero, то заповядай -

    ОтговорОтговор с цитат
  • 03.10.14 08:58#5Rositsa YankovaRositsa YankovaНовакРегистрация: 03.10.14Град: -Отговори: 1от: Детето ми е в стрес заради това,че посещава детска градина Бих ви препоръчала да я оставяте не за цял ден,а малко по-малко да увеличавате престоят в детското заведение.Може би и вие несъзнателно сте тревожна и притеснена и това се придава и на детето.Моята щерка точно по същият начин се държеше като започна да посещава детската градина.Винаги отивах да я взема с широка усмивка/въпреки,че бях притеснена и аз/и я водех след това на някоя детска площадка.Един месец бе достатъчен да остане за цял ден.На някои деца им трябва повече време да свикнат там.ОтговорОтговор с цитат
  • 04.10.14 09:18#6zarazaraНовакРегистрация: 02.11.13Град: -Отговори: 10от: Детето ми е в стрес заради това,че посещава детска градина Ходихме на психолог и нещата взеха да се пооправят .Но все пак благодаря ОтговорОтговор с цитат
  • 04.10.14 08:38#7********НовакРегистрация: 19.08.14Град: ПлевенОтговори: 25от: Детето ми е в стрес заради това,че посещава детска градина Не бъдете така сигурна, дано са ви предписали навреме лекарства, но щом сте тръгнала по този път, то несъмнено ще ви се отворят тези двери. ОтговорОтговор с цитат
  • 04.10.14 10:42#8shukranshukranНовакРегистрация: 11.10.13Град: -Отговори: 11от: Детето ми е в стрес заради това,че посещава детска градина какви са тия психиатри на толкова малко дете.просто е много чувствително.или поне 90 процента съм сигорна че се е наплашило от нещо в детската.или е расло в инкобатор и сега естествено че това яе е стрес за него.покрепям това да смениш детската и да се сприатели с учителката,като я поканиш в къщи.ОтговорОтговор с цитат
  • 05.10.14 12:17#9********НовакРегистрация: 19.08.14Град: ПлевенОтговори: 25от: Детето ми е в стрес заради това,че посещава детска градина Луда е майката и всява уплах във всички, дори в детето си. Не го съзнава дори. Има решения, аз съм безплатен все още. Едно такова е бой, но е неприемливо. Други са глад и преминаване на суровоядство, при което няма проблеми с децата. ОтговорОтговор с цитат
  • 08.10.14 05:51#10zarazaraНовакРегистрация: 02.11.13Град: -Отговори: 10от: Детето ми е в стрес заради това,че посещава детска градина Има огромна разлика между психиатър и психолог,госпожо (shukran) . И както пишете не е расло в инкубатор.Ако беше така,нямаше да съм притеснена толкова от реакцията и ,защото тя е контактна ,общителна,обича да си играе с деца.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 08.10.14 05:56#11zarazaraНовакРегистрация: 02.11.13Град: -Отговори: 10от: Детето ми е в стрес заради това,че посещава детска градина А Вие,Господине (синьо ) ако си възпитавате своите деца както сте написали,мисля си,че не аз съм лудата,бъдете сигурен в това . ОтговорОтговор с цитат
  • 14.10.14 09:20#12********НовакРегистрация: 19.08.14Град: ПлевенОтговори: 25от: Детето ми е в стрес заради това,че посещава детска градина Се пак се радваме, когато майки слагат децата си на групово обсъждане. Така се прави, за да се реши някакъв въпрос - той се обсъжда. Някога са ги обсаждали, други са ги осъждали, а съвременните възпитани и културни служители ги обсъждат. ОтговорОтговор с цитат
  • 15.05.15 12:41#13LinoLinoНовакРегистрация: 21.10.13Град: -Отговори: 2от: Детето ми е в стрес заради това,че посещава детска градина Ами има и детски психиатри. Да не би да е по- добре да игнорират проблема? ОтговорОтговор с цитат
  • 06.06.16 11:16#14MonikaMonikaНовакРегистрация: 16.08.15Град: Бяла водаОтговори: 88от: Детето ми е в стрес заради това,че посещава детска градина Всичко според мен е до навика. В началото всички деца са така, а след това свикват, всяка една промяна приемат по-трудно.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest