Ezine.bg»Форум»Сватбени емоции»Кажете си мнението за смесените бракове

Кажете си мнението за смесените бракове

  • 01.02.15 09:28#1AlisaAlisaНовакРегистрация: 21.11.13Град: -Отговори: 2Кажете си мнението за смесените браковеЗдравейте, какво мислите за смесените бракове и по специално за мюсюлманин и християнка или християнин и мюсюлманка...?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 02.02.15 01:05#2Elena TodorovaElena TodorovaГотвачРегистрация: 06.05.10Град: -Отговори: 7от: Кажете си мнението за смесените браковеТова е много тегава работа... имам приятели, които той е християнин, а тя мюсюлманка и те непрекъснато се карат.

    От няколко години са заедно, но като стане дума за деца и брак и се много карат. Защото как ще се казват децата, каква религия ще имат? По чии традиции ще се венчаят... Родителите ги отричат едни от други .... абе като цяло е лоша работата.

    От една страна него го разбирам, след като живеят в българия, сега сина му не може да се казва Али Реза примерно, той си държи на българското. Но тя не отстъпва, нейните родители няма да приемат внучета с българско име... абе сложна работа

    Не си слагай сама главата в торбата.. не ти трябва... това са безразбории цял живот.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 03.02.15 11:36#3човекачовекаНовакРегистрация: 08.05.14Град: -Отговори: 32от: Кажете си мнението за смесените браковеистината е че хората обичат ли се теа неща нямат значение и се разбират , като натделее комерсиалното и започнат да огаждат на един или друг родител явно не се обичат достатъчно и се потдават на настроения на един или друг родител , човек не може да не се осере ако се потдаде , ако си достатъчно силен като личност те боли кура , истината е че не сме дорасли в българия за смесени бракове , повечето турци и помаци все още ни мразят делят се и го предават и на децата си , няма я тая култура на мислене както на запад , тука се делят на наши и ваши , абе ще ти се ебе майката пък и мъжете тук са путки и лесно се пречупват от родителите и ти сама ще понесеш на плещите си всичко а накрая мъжат може и да застане на страната на родителите си на всичко отгоре , въпреки че имам приатели и както ти казах се обичат мъжа християнин жената помакиня и се уважават много въпрос на човек доколко е дорасъл за такова нещо , според мен преди да се впускаш в това прецени дали мъжа ти е мъж а не путка не само защото има кур това не е мъж а да действа като мъж да отстоява семейството си и да те закриля , ако всеки път кляка на мама и тати заеби ги нищо не става от него ОтговорОтговор с цитат
  • 04.02.15 09:20#4ihtianderrrihtianderrrНовакРегистрация: 06.09.13Град: Велико ТърновоОтговори: 10от: Кажете си мнението за смесените браковеНяма значение разликата във вярата на двамата. Стига единия от тях да не е мюсюлманин.
    Това е най-агресивната религия в света, единствената религия която не търпи други религии.
    В всички религии израза за човек от друга вяра е "друговерец" или синоним на тази дума.
    Единствено мюсюлманите казват "НЕВЕРНИК" за другите религии. Само те мислят и искат тяхната религия да бъде единствена на света.
    И други религии имат противоречия помежду си, но в никоя не се казва, че не трябва да съществува друга религия.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 09.02.15 10:50#5Потребител#153868Потребител#153868НовакРегистрация: 19.01.15Град: -Отговори: 2от: Кажете си мнението за смесените браковеihtianderrr :Няма значение разликата във вярата на двамата. Стига единия от тях да не е мюсюлманин.
    Това е най-агресивната религия в света, единствената религия която не търпи други религии.
    В всички религии израза за човек от друга вяра е "друговерец" или синоним на тази дума.
    Единствено мюсюлманите казват "НЕВЕРНИК" за другите религии. Само те мислят и искат тяхната религия да бъде единствена на света.
    И други религии имат противоречия помежду си, но в никоя не се казва, че не трябва да съществува друга религия.

    Незнам на каква основа са тези твърдения,но не са истина!
    Има си и при мюсюлманите израз, и за човек от друга религия има, и за човек,който изобщо не вярва в Господ,атеист или неверник,както щеш!
    А дори в Корана пише за другите религии,за Исус,за Мойсей,но за да се научат тези работи трябва малко да се почете,не става само с гледане на телевизия и филмчета!

    По темата:Ако човека е ТВОЯТ човек,ако има разбирателство,любов и уважение между двамата,ще се намери начин да се преодолеят различията!При наличието на споменатите предпоставки ще се правят компромиси и от двете страни и може да се изгради стабилно семейство!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 15.10.15 10:23#6Потребител#162147Потребител#162147НовакРегистрация: 14.10.15Град: -Отговори: 13от: Кажете си мнението за смесените браковеАко хората се обичат и се разбират аз лично не виждам какъв е проблемът.ОтговорОтговор с цитат
  • 19.06.16 11:52#7MonikaMonikaНовакРегистрация: 16.08.15Град: Бяла водаОтговори: 88от: Кажете си мнението за смесените браковеСпоред мен вече живеем в доста либерално общество и няма граници за хората, смесеният брак е нещо нормално.ОтговорОтговор с цитат
  • 21.01.17 10:15#8mihaelakostovamihaelakostovaНовакРегистрация: 17.11.15Град: -Отговори: 37от: Кажете си мнението за смесените браковеИмам много познати, които са заедно, независимо от религиозните различия, няма нищо лошо в това.ОтговорОтговор с цитат
  • 09.03.17 12:53#9Потребител#186365Потребител#186365НовакРегистрация: 25.02.17Град: -Отговори: 10от: Кажете си мнението за смесените браковеАз лично съм окей с това, но за съжаление повечето възрастни са против подобни бракове.ОтговорОтговор с цитат
  • 05.06.17 01:16#10EmanuellaEmanuellaНовакРегистрация: 05.06.17Град: СофияОтговори: 1от: Кажете си мнението за смесените браковеАз мисля, че не религията или народноста определя човека .ОтговорОтговор с цитат
  • 09.06.17 06:34#11Потребител#192998Потребител#192998НовакРегистрация: 09.06.17Град: -Отговори: 8от: Кажете си мнението за смесените браковеНапълно нормални са, като всички други. Две мои братовчедки са омъжени за мюсюлмани и си живеят много добре. Не съм мислила за ситуация, в която бих била с мюсюлманин. Приятелят ми е китаец, съответно не е мюсюлманин и с него се разбирам чудесно. Приятелят на сестра ми е сърбин, т.е. православен и с него аз лично не се разбирам.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest