Ezine.bg»Статии»Здраве»Как да се предпазим»Естествената светлина ни прави по-щастливи

Естествената светлина ни прави по-щастливи

МаринаМарина
Джедай
4687
Лекари

Интересно становище на специалисти посочва как медицинските кадри, заемащи позиции в различни лечебни заведения биха били по-щастливи, ако работят само на естествена светлина.

Освен това се оказва, че при такива хора нивата на артериалното налягане са в нормата, те са с по-добро настроение в ежедневието и общият им здравословен статус е по-стабилен.

Според учените медицинските специалисти работят в среда, която изисква те да бъдат постоянно нащрек, както и да носят отговорността за живота на много хора. Освен това дежурят на смени, при което нощните такива разстройват допълнително психическото и физическото им състояние.

По тази причина е от изключителна важност здравните работници да се чувстват добре, защото така ще се повиши и качеството им на работа, както и ще се подобрят и грижите за пациентите.

Това е била и целта на екипа, който потърсил как медиците биха се чувствали по-щастливи и удовлетворени.

Доктори

Установено било, че тези от кадрите, работещи в естествена светлина, показват признаци на по-добро настроение и работоспособност, за разлика от тези, работещи на изкуствена светлина.

Имало и доказателства, че слънчевата светлина е подобрила производителността, настроението и вниманието на персонала.

За целите на проучването били избрани две болнични отделения, едното с повече слънчева светлина от другото. Оказало се отново, че медицинските специалисти, които работят в по-светлото отделение, са с по-ниско артериално налягане, смеели се повече и обслужвали по-добре своите пациенти.

Специалистите смятат, че резултатите от това изследване са важни, имайки се предвид колко натоварена е работата на медицинските специалисти и колко е стресираща работната среда в здравните заведения.

Също едно проучване от началото на 2014 година посочва, че животът на пациентите след операция зависи от натовареността на медицинските сестри. Съответно, ако те са ангажирани с повече пациенти, шансовете им за живот намалявали с 7 %.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest