Ezine.bg»Форум»Красота»Имам много пъпки

Имам много пъпки

  • 01.02.12 05:52#1hannahannaНовакРегистрация: 01.02.12Град: -Отговори: -Имам много пъпкиКагато се събудих видях, че на лицето ми има поваче от 20 пъпки. Не снам какво да правя.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 02.02.12 02:08#2Elena TodorovaElena TodorovaГотвачРегистрация: 06.05.10Град: -Отговори: 7от: Имам много пъпкиЕ как така, предната вечер нямаше ли ги? 20 Пъпки изведнъж да ти излезнат ми се струват малко много.

    Но не се стряскай, има народни лекове по въпроса.

    Виж [url=http://ezine.bg/n10-20925]Лекове за пъпки
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.02.12 09:06#3АлексАлексНовакРегистрация: 11.10.11Град: ВарнаОтговори: 7от: Имам много пъпкиАми като начало си измий лицето. (съжалявам за тъпия съвет)
    След това помоли майка си да проучи за някакви почистващи лицето средства против пъпки и черни точки и...действай!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 02.08.12 10:31#4ТeddiТeddiНовакРегистрация: 19.08.11Град: -Отговори: 6от: Имам много пъпкиПървоначално ще те питам нещо по-лично - наистина ли си зодия стрелец..?!

    Ако да, значи ти трябва охлаждаща маска за лице или ексфолиант (и подобни).. Може и овлажняваща, но по-добре охлаждаща..

    Не ти гарантирам, че със сигурност всички пъпки ще се махнат, но наистина ще ти помогнат охлаждащите маски.. :wink: :wink:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 18.08.12 02:49#5Emma83Emma83НовакРегистрация: 10.08.12Град: -Отговори: 14от: Имам много пъпкиАко е само инцидентно и по принцип нямаш толкова пъпки, остави ги да преминат сами. В никакъв случай не се пипай по лицето постоянно и да ги чоплиш. Остави ги да узреят и тогава внимателно ги стисни, но не преди това.ОтговорОтговор с цитат
  • 09.09.13 02:19#6gerganagerganaНовакРегистрация: 06.09.13Град: ТърговищеОтговори: 8от: Имам много пъпкиВиж аз преди имах много пъпки и черни точки но сега смея да се похваля с доста гладко лице. Посвети си няколко часа за лицето веднъж седмично.
    така: 1-во парна баня на лицето загрей до кипене един литър вода и я исипи в подходящ съд след това остави лицето си да стои над парата от 8до 15 минн. Помага да премахнеш по лесно пъпките и черните точки.
    2ро. Изтискай всички до кръв иначе остане ли малко мръсотия в тях им даваш повод да растът и на другия ден да са по големи. Не зажравяй да измиеш хубаво ръцете.
    3то. Маска с сода бикарбонат и вода. В една малка чашка смеси 2с/л сода и 1 с/л вода разбъркай с нещо до получаване на каша и нанеси хубаво на лицето,не се притеснявай да прекалиш с количеството. Стой така докато те стегне хубаво и усетиш как при всяко отваряне на устата се рони. Отмий със студена вода.
    3то. С едно памуче напуено със спирт почисти лицето си,без устните и очите.
    4то. Маска с мед. Намажи личицето си с мед и стой така 10-30 мин. Отмий с хладка вода.
    5то. Нанеси нормален хидратиращ крем.
    Не се тревожи че ще ти е червено лицето на дугия ден няма да си така. Аз правех така един час преди лягане събота вечер и сега се радвам на мека и гладка кожа. Можеш да в правиш 2 пъти в седмицата най много иначе ще стане суха. Също такя всяка вечер след като си махнеш грима почисти със спирт. Дано ти помогне. Целувки.
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest