Ezine.bg»Форум»Тя и Той, Сексуални отношения»Да живееш с родители след брака?

Да живееш с родители след брака?

  • 28.11.10 12:39#1nevergonevergoНовакРегистрация: 28.11.10Град: -Отговори: -Да живееш с родители след брака?Интересно ми е мнението ви по въпроса дали приемата да живеете при едните родители след брака, като нормално. До кога според вас може да продължава подобна ситуация?

    Какви са плюсовете и минусите според вас?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 28.11.10 06:12#2dianadianaНовакРегистрация: 01.11.10Град: -Отговори: 24от: Да живееш с родители след брака?Един успешен брак може да има, само когато младото семейство живее само, без контрол и правила, когато изгражда само бъдещето си.

    Но, разбира се това може стане реалност когато имаш финансовата възможност да се изнесеш. Повечето хора който живеят при родителите си след брака са финансово възпрепятствани и напълно ги разбирам. Вече тези който са силно зависими от мама и тати и са свикнали всичко на готово и затова не искат да се изнесат, просто ги чакат много проблеми за в бъдеще.

    Просто ще посъветвам всички, при възможност да заживеят сами, няма по - добро нещо от това
    ОтговорОтговор с цитат
  • 29.11.10 03:05#3NeliSaNeliSaНовакРегистрация: 11.10.10Град: -Отговори: 4от: Да живееш с родители след брака?Със сигурност е по-добре за младата двойка, да са сами. Особено когато до този момент не са имали съвместно съжителство.

    За жалост, при много от младоженците възникват "домашни спорове, при които е нормално родителите да вземат страната на детето си. Тогава неминуемо напрежението между младата двойка расте.

    Това е и една от причините, когато се развалят млади брекове.

    Двама души трябва сами да си напаснат характерите, без чуждо влияние и да се справят с проблемите в отношенията си.

    Друг е въпроса като няма финансова възможност, тогава може би самите родителите трябва да се дистанцират.

    ОтговорОтговор с цитат
  • 29.11.10 03:36#4КрасимираКрасимираНовакРегистрация: 01.11.10Град: -Отговори: 29от: Да живееш с родители след брака?Да живееш с родители в една къща е трудно, а да не говорим да имаш семейство и да живееш с тях, това вече е в пъти по-трудно. Не само за младото семейство, това причинява неудобство и за родителите. При липса на възможност да се купи или наеме отделно жилище трябва да се съобразявате едни с други, но и да мислите за варианти да се "отделите". Така ще е най-добре за всички, изпитано е ОтговорОтговор с цитат
  • 09.12.10 12:47#5GretaGretaНовакРегистрация: 24.11.10Град: ВарнаОтговори: 2от: Да живееш с родители след брака?Здравейте, нека и аз да се включа в темата. Ние с мъжа ми винаги сме били сами. В началото, преди 5 години бяхме под наем, наистина си беше много трудно, но не мога да отрека, че родителите ни не са ни помагали. Но вече от 2 години сме в собствено жилище и винаги сме се чуствали най-добре, когато сме сами. Моите родители живеят в друг град и се виждаме веднъж, два пъти в месеца, а неговите живеят съвсем близо до нас и тук искам да кажа, че редовното посещение на майка му не ми е от най-приятните.

    Та по темата, след всичко казано до тук аз не мога да си представя да живеем с някой от родителите. На мнение съм, че младите трябва да са самостоятелни, за да разчитат единствено на себе си. Никак не е лесно, когато се сблъскат различни поколения.

    А относо тези, които са още при мама и тати - или наистина нямат избор, макар че според мен винаги има и с повечко усилия всичко се постига, или просто са свикнали да разчитат повече на родителите си, отколкото на себе си и това им хареса. Но също така мисля, че едно такова съжителство убива връзката.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 26.12.10 04:05#6desidesiНовакРегистрация: 02.11.10Град: -Отговори: 13от: Да живееш с родители след брака?За празниците ми се наложи да съм с родителите на приятелят ми у тях...По - ужасно преживяване няма как да имам, представям си какво е ако трябва да живеем заедно.ОтговорОтговор с цитат
  • 05.01.11 10:02#7MariyanaMariyanaНовакРегистрация: 22.11.10Град: ВарнаОтговори: 9от: Да живееш с родители след брака?В моят случай-аз съм си при родителите ми, той при техните, търсим квартира, ама цените от 300-400лв на месец са си ужасяващи, и сметките като сложиш и всичко друго...и напрао си е намислимо да работиш само за сметки. Искаме да сме си двамата, но живота взе да става все по-скъп. И ето, че все още само преспивам в тях,и така вече няколко години. Родителите му са страхотни хора, както и мойте, никога не съм чула лоша дума от тях, и винаги съм си изкарвала страхотно с тях, те предпочитат да се веселят с нас, отколкото с някой от техните приятели. Не мисля, че ако заживея там ще имам проблем някога. Но все пак чакам...да видим какво ще поднесе живота. Та идеята ми е - зависи от хората, на които попадате.ОтговорОтговор с цитат
  • 20.09.13 09:26#8Красимира ДимитроваКрасимира ДимитроваНовакРегистрация: 11.09.13Град: -Отговори: 3от: Да живееш с родители след брака?В никакъв случай.......... По–добре отначало да ви е трудно, а после ще си стъпите на краката. Различни поколения в една къща не виреят. Не е здравословно!!!!!!!!ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest