Предвеликденска промоция от 24 до 30 Април. С отстъпки до 60%. Виж тук!

Ezine.bg»Форум»Деца и родители»Не издържам вкъщи....

Не издържам вкъщи....

  • 14.06.12 09:16#1DjowannaDjowannaНовакРегистрация: 14.06.12Град: Велико ТърновоОтговори: -Не издържам вкъщи....Нашите постоянно се карат. Имам по-малка сестра, която е причината за голяма част от споровете им. Пречат ми да си уча уроците...започнах и да изкарвам по-ниски оценки. Винаги мене обвиняват за всичко, викат ми постоянно. Майка ми не мога да я понасям.

    Никога не ме е подкрепяла в нищо, никога не ми е помагала. Ако не стане на нейното, ми казва да се оправям сама и ме зарязва..и винаги така и става. Забранява ми и много неща, тъпче ме постоянно и никога не ме е разбирала..не, че и другите не ме разбират. Чувствам се ужасно.

    Чувствам се неразбрана, подценена и понякога сама.. Помогнете ми.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 31.08.12 06:27#2Emma83Emma83НовакРегистрация: 10.08.12Град: -Отговори: 14от: Не издържам вкъщи....На колко си години?ОтговорОтговор с цитат
  • 20.09.12 06:33#3katerinakaterinaНовакРегистрация: 19.09.12Град: -Отговори: 5от: Не издържам вкъщи....Майка ти никога няма да те разбере.Малко са родителите който разбират децата си .Никога не съм намирала разбиране от родителите си когато съм искала да излизам или да се запиша на спорт неразбираем за тях."Прави каквото искаш" в превод е " Ако го направиш съм сърдита и край на джобните". Родителите винаги мислят доброто на децата си само че и те самите не знаят какво е най-добро за тях. Само помни че каквото и да казват и да правят те те обичат ОтговорОтговор с цитат
  • 29.09.13 03:07#4ЕвгенияЕвгенияНовакРегистрация: 12.06.13Град: -Отговори: 14от: Не издържам вкъщи....Родителите обвиняват децата, децата - родителите и ето къде е проблемът. Аз като човек на границата между дете и родител, смятам, че по-голяма вина имат родителите, задето не се опитват да се съобразяват с децата си и да ги разбират, а очакват от тях безрезервно подчинение като войници. Още по-кофти е ситуацията, когато и те самите не се разбират помежду си и се карат повече от децата - такива хора според мен не са готови да възпитават деца, не и заедно... Но разбира се, теб повече те вълнува решението на проблема, отколкото причината. Опитай се да поговориш с тях като възрастен с възрастни и да им обясниш за отрицателните последствия от кавгите им върху твоя успех в училище. Това би трябвало да ги вълнува. Ако им е все тая - излизай да учиш навън като е топло, като е студено - в приятелки и така докато завършиш и поемеш по своя път. Чудесно е, че ти самата държиш на учението напук на лошите условия, които са ти предоставили вкъщи като липса на домашен уют и топлина. Абстрахирай се от всичко останало и следвай поривите си ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest