Ezine.bg»Форум»Диети и Отслабване»Броенето на калории - колко е ефективно

Броенето на калории - колко е ефективно

  • 20.12.10 10:24#1desidesiНовакРегистрация: 02.11.10Град: -Отговори: 13Броенето на калории - колко е ефективноЗдравейте, след празниците всяка година се чувствам ужасно напълняла. Тази година съм решила да броя калориите и да не си позволявам нищо повече от 1800 калории на ден.

    Според вас дали този метод е ефективен.

    Примерно днес смятах какво съм яла - 3 кафета без захар - би трябвало да са около 20 калории едното или 60 калории. Един чай с мед около 70 калории станаха 130.

    Доматена супа - около 200, 2 банана още 200 и зелена салата с риба тон около 380.

    За целия ден се събират 1100 калории. Днес съм под минимума, но нямах време да обядвам като хората.

    Ако някои има опит нека да сподели, как точно поределя колко калории има една порция.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.12.10 11:08#2костадинкакостадинкаНовакРегистрация: 15.11.10Град: -Отговори: 30от: Броенето на калории - колко е ефективноАми аз не броя калории, хапвам си порядъчно, но съм слаба. Моята "тайна" е, че не ям хляб за обяд и вечеря, не ям изобщо никакви сладкиши, кафето само с кафява захар, наблягам на постни ястия и мноого плодове и зеленчуци. За закуска може хляб но за предпочитане черен. И да не забравя - поне 2 литра вода на ден. Това е Успех!ОтговорОтговор с цитат
  • 23.07.11 11:58#3MariaMariaНовакРегистрация: 23.07.11Град: -Отговори: -от: Броенето на калории - колко е ефективноКъм отговора на Динка ще добавя. Ако пиете безалкохолни напитки, спрете ги и заместете с вода. Напр. Кока кола съдържа 39 г. захар. Само това ви намалява дневната консумация на калории между 120-180 калории. Намалете консумацията на захар( вълглехидрати, включително хляб), яжте повече белтъци( яйчен белтък, ядки, месо, риба, многозърнест хляб в умерени количества). Ако пиете алкохол, той е висок източник на калории също, така че имайте го в пред вид и много бързо се абсорбира в стомаха.


    ОтговорОтговор с цитат
  • 08.01.12 06:10#4naomiinaomiiНовакРегистрация: 15.02.11Град: -Отговори: -от: Броенето на калории - колко е ефективноИстината е в умерената консумация на хляб и много спорт. Само той може да ни спаси от напълняване.ОтговорОтговор с цитат
  • 15.09.12 07:00#5AndreevAndreevНовакРегистрация: 27.08.12Град: -Отговори: -от: Броенето на калории - колко е ефективноНе брой калории, брой "лошите" въглехидрати - хляб, сладко и т.н. ОтговорОтговор с цитат
  • 28.10.12 10:11#6онуфрийонуфрийНовакРегистрация: 28.10.12Град: -Отговори: -от: Броенето на калории - колко е ефективноНяма нищо по-важно при отслабването от КАЛОРИЙНИЯТ БАЛАНС!
    Приемаш ли повече калории отколкото гориш дневно - ще дебелееш! И обратното съответно..А говорим за правилното отслабване също-горене на мазнини само,не загуба и на мускулна маса,която води и до сриване на процеси в организма и прецакване на диетата в последствие и йо-йо ефекти и т.н
    ОтговорОтговор с цитат
  • 14.11.12 08:47#7victoria ivanovavictoria ivanovaНовакРегистрация: 27.07.12Град: -Отговори: -от: Броенето на калории - колко е ефективноако трябва да сме честни и да ги броите и да не все едно.. просто се ограничете с коли4еството храна която изяждате.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest