Ezine.bg»Форум»Тинейджърски Проблеми»Родителите ми не ме приемат на сериозно

Родителите ми не ме приемат на сериозно

  • 06.09.13 08:04#1АнонимнаАнонимнаНовакРегистрация: 04.09.13Град: ПлевенОтговори: 4Родителите ми не ме приемат на сериозно Здравейте, аз съм на 15 год. Моите родители не ме приемат на сериозни, най - вече баща ми. Държат се с мен, най - вече той все едно съм на 10год.

    Не се държа като дете, напротив аз много израснах имам достойно мнение, но според него само той е прав. Също така не е отговорен родител към мен и сестра ми. Той изобщо, не ни смята като прогресиращи хора, които порастват.

    Не го приемам такъв, има някакви негови си представи, които иска да ги наложи и на нас. Смята, че когато той е бил млад хората са живели по добре, постоянно сравнява сегашното с миналото. ... Не знам, просто не мога да го понасям.

    Да, не е хубаво да се говори така за своя родител, но много пъти ме е обиждал викал ми е, постоянно се кара за нещо. Все е недоволен, все всичко трябва да е "так - так" .Много пъти съм се обиждала до такава степен, че се крия и плача. Искала съм да не съществувам. Просто той не уважа не само мен, а и семейството си.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 07.09.13 04:01#2Barbie Barbie НовакРегистрация: 05.09.13Град: ПловдивОтговори: 1от: Родителите ми не ме приемат на сериозно Много добре знам какво е и те разбирам аз съм по същия начин Моят баща е същия просто нямам търпение да минат още няколко годинки и да се махна от тук.. Да отида да уча и след това да си работя и да съм самостоятелна няма да стъпя в тази къща сигурна съм.. От преди 2-3 години съм го намразила до някаква степен обиждал ме е, псувал ме е, удрял ме е, но от година някъде не смее да ми посегне Не му обръщай внимание не го взимай на сериозно чак толкова прави като мен гледай да не се засичате много много или просто на всичко му отговаряй с '' да, добре, прав си '' и така ще видиш колко по-лесно ще ти е. ОтговорОтговор с цитат
  • 07.09.13 11:51#3viktorviktorНовакРегистрация: 07.09.13Град: ВарнаОтговори: 2от: Родителите ми не ме приемат на сериозно prosto oshte si malka i si mislish che e super gotino,kogato si sama bez roditeli na glavata bez ""bezsmisleni"" syveti,no sled nqkolko godinki shte proumeesh che semeistvoto e nai-vajnoto neshto na sveta i shte osyznaesh che togava naistina si bila malka i ne si znaela kakvo oznachava da si samostoqtelen.Az bqh kato teb iskax prosto da stana pylnoleten i da se mahna ot kyshtata v koqto jiveexme.Stanax na 17 godini i zaminah v germaniq da rabotq i jiveq syvsem sam na 2500 km ot Varna i vmomenta davam absolutno vsichko,koeto imam samo i samo roditelite mi da sa do men.Oshte si malka vslushvai se v dumite na roditelite si i shte ti e mnogo po-lek jivota vse pak te sa ti roditeli i ne ti mislqt loshoto ОтговорОтговор с цитат
  • 08.09.13 03:09#4DesislavaDesislavaНовакРегистрация: 08.09.13Град: СофияОтговори: 28от: Родителите ми не ме приемат на сериозно Мило дете, за да започнат родителите ти да те приемат на сериозно още много, много хляб трябва да изядеш. Трябва да завършиш, да станеш самостоятелна. Не обръщай внимание, на провокациите и давай само напред и нагоре! Аз съм на 23 и баща ми още не ме приема на сериозно и не знам дали някога изобщо ще ме приеме. Абстрахирай се от това и следвай мечтите си! Успех! ОтговорОтговор с цитат
  • 08.09.13 10:12#5НиколетаНиколетаНовакРегистрация: 21.04.13Град: ПещераОтговори: 1от: Родителите ми не ме приемат на сериозно dezka90 .. Един родител никога няма да приеме детето си на сериозно .. на 14 съм баща ми не искам да го виждам .. мразя го и нямам търпение да се махна оттук .. и всичко да се промени .. но веднъж махна ли се повече никога няма да се върна .. по няколко причини .. до преди 1 г. ме е биел и от както се помня изобщо за най-малкото ме биеше викаше ми и ме псуваше .. извинявай но ти на това баща ли му викаш .. защото аз не го приемам така .. това е много прецакано защото " майка ми " и " баща ми " са разделени .. всичко си е много гадно само да те псува и да иска да си перфектна .. тай като те самите не са .. :s: ОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.13 06:06#6StefaniStefaniНовакРегистрация: 09.09.13Град: -Отговори: 2от: Родителите ми не ме приемат на сериозно Здравей! Виждам, че имаш доста проблеми сходни с моите, затова реших да ти пиша. На 20 години съм, живея и уча извън страната, а родителите продължават да ме смятат за 2 годишно хлапе, което не знае какво иска от живота. Не се впрягай толкова, с времето се свиква и просто спира да ти прави впечатление. А и да си го кажем в прав текст, един ден и ние ще сме така към нашите деца относно приемането на сериозно . Така че, горе главата, радвай се на всичко, което имаш и успех ОтговорОтговор с цитат
  • 11.09.13 05:07#7ТониТониНовакРегистрация: 11.09.13Град: ПлевенОтговори: 9от: Родителите ми не ме приемат на сериозно Позната история.Когато бях малък може би още от 8 годишен все исках да избягам от вкъщи.Бях дете на разведени родители и живеех с майка си която дълги години имаше връзка с един мъж който всъщност ме отгледа. Той не,не беше лош просто изискваше много от мен . Под този натиск много пъти съм искал да ме няма да избягам. Копнеел съм замомента в който ще имам собственна независимост,телевизор в стаята ,собствен компютър и т.н.Майка ми все него защитаваше и никога не се застъпваше за мен ,много често седях наказан за "бели" които дори не са били бели.и така станах на 18-19 се махнах от вкъщи. отидох да живея в Търново работех си имах незавизимост след време заминах да работя в чужбина и ето ме сега на 25 .Седя пред компютъра си гледам телевизора си далеч от семейството ми и си нямаш и на идея колко ми се иска да се върнат тези 8-9 години.Сега ми липсват роднините ми липсва ми и майка ми и приятея и .Оправдавам го за много от пътите когато ми е бръмчал или ме е наказвал,защото сега пораснал виждам че го е правил за мое добро .ОтговорОтговор с цитат
  • 10.11.13 07:14#8АнонимнаАнонимнаНовакРегистрация: 04.09.13Град: ПлевенОтговори: 4от: Родителите ми не ме приемат на сериозно Благодаря, за мнението! Ще го имам впредвидОтговорОтговор с цитат
  • 10.11.13 07:14#9АнонимнаАнонимнаНовакРегистрация: 04.09.13Град: ПлевенОтговори: 4от: Родителите ми не ме приемат на сериозно Благодаря, за мнението!ОтговорОтговор с цитат
  • 10.11.13 07:16#10АнонимнаАнонимнаНовакРегистрация: 04.09.13Град: ПлевенОтговори: 4от: Родителите ми не ме приемат на сериозно Животът е такъв. Благодаря, за мнението! Мисля, че един ден нещата няма да са така между мен и баща ми, след като замина да уча. Той ще се промени и ще му липсвам и тогава ще осъзнае грешките си ОтговорОтговор с цитат
  • 10.11.13 07:16#11АнонимнаАнонимнаНовакРегистрация: 04.09.13Град: ПлевенОтговори: 4от: Родителите ми не ме приемат на сериозно Искат да сме перфектни, защото не искат да повтаряме техните грешки Благодаря, за мнението!ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest