Ezine.bg»Форум»Здраве»Имам бучки в гърдите

Имам бучки в гърдите

  • 14.09.13 04:02#1СтаниславаСтаниславаНовакРегистрация: 13.09.13Град: ДобричОтговори: 3Имам бучки в гърдитеЗдравейте. Имам проблем, по-скоро е женски. Имам дете на 4 години. Откакто спрях да кърмя, усетих, че имам бучки в гърдите. След време ходих на преглед, казаха ми, че са доброкачествени, /не кисти/, и е добре да се оперирам, за да не прерастнат във времето в нещо злокачествено. Не ми казаха точно какви са, но след консултация в интернет и с няколко момичета с моя проблем предполагам, че са фиброаденоми или липофиброми. Моля момичета, които са премахнали такива бучки с билки, хомеопатия или нещо друго, да ми пишат. Защото много ме е страх от операция, а и след нея тези бучки рецидивират отново. Благодаря Ви!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 14.09.13 11:28#2АнаАнаНовакРегистрация: 14.09.13Град: -Отговори: 3от: Имам бучки в гърдитенай-голямата глупост която можеш да направиш е да се оперираш. Още повече че за някои жени е нормално възможно е да си ги имала от много по отдавна - наричат се фибро-кистозни гърди и задължително ще се появявят отново и отново просто си от този тип. Вземи си Мастофит на д-р Тошков и си го пий постоянно с прекъсвания по месец - два на билкова основа е хранителна добавка. За дозата най-добре се консултирай с лекар но наистина добър а не някой гонещ дивиденти от здравната каса. Мене така ме бяха наплашили с предстояща операция и подобни идиотщини тогава, но Благодаря на Бог, че имах късмета да попадна на наистина добър, не добър на невероятен доктор - Благодаря му все още и винаги ще му бъда Благодарна! Та вземи си хапчетата аз лично ги пия от много години вече и нямам оплаквания да чукна на дърво. /доуточнявам не съм раждала все още/ И спокойно просто такъв тип организъм имаш и това си е нещо съвсем нормално.ОтговорОтговор с цитат
  • 15.09.13 04:12#3EstrellaEstrellaНовакРегистрация: 10.09.13Град: БургасОтговори: 9от: Имам бучки в гърдитене стой ! Не пиши тук! Отивай на лекар!ОтговорОтговор с цитат
  • 15.09.13 09:06#4music_musemusic_museНовакРегистрация: 05.09.13Град: -Отговори: 5от: Имам бучки в гърдитеСпоред мен- не можеш да взимаш такива съвети дали да се оперираш или да пиеш лекарства от непознати в някакъв сайт. Толкова много ме издразни- виждам, че търсиш помощ, обаче няма как да не ти кажа може ли да си толкова тъпа? Как ще се доверяваш на някакви хора, които нищо не разбират от някакъв сайт- да ти казват за твоя живот- ти знаеш ли, че това, че те са ти казали, че са имали бучки и как ги лекуват - не значи, че твоя вид бучка е същия и че може да взимаш същите лекарства- малее, жена, сериозно ли може да си толкова глупава? в такъв случай се търси консултация с повече от един лекар- отиди на няколко консултации с различни доктори, за които знаеш, че са добри специалисти - да си каже всеки мнението и тогава прецени какво да правиш, а не да слушаш тука всеки кой иска да се изтъква колко много знае и разбира се
    честно ти казвам, виждам, че търсиш съвет и помощ, обаче направо се вбесих като ти прочетох поста- да разсъждава така жена с дете...нямам думи
    дано да няма нищо тревожно и всичко да ти е наред- от сърце ти желая ...моли се на Бог
    ОтговорОтговор с цитат
  • 15.09.13 10:38#5alerimalerimНовакРегистрация: 15.09.13Град: -Отговори: 1от: Имам бучки в гърдитеПисах ти на лично! ОтговорОтговор с цитат
  • 16.09.13 07:39#6RalicaRalicaНовакРегистрация: 16.09.13Град: -Отговори: 3от: Имам бучки в гърдитеПреди да се подложиш на каквато и да е операция поискай второ мнение, дори и трето. Отиди на друг лекар да те прегледа и от там вече решавай какво ще правиш. Не разчитай много на хората от сйатовете за някакво компетентно мнение, не че искам да обидя някога, но едно е да те прегледа лекар на живо и да пипне ако трябва, да ти пусне някакви изследвания, а съвсем друго да ти пишат това, което са преживяли. Успех и дано да не е нищо сериозно ОтговорОтговор с цитат
  • 19.09.13 05:22#7СдмСдмНовакРегистрация: 04.05.13Град: -Отговори: 22от: Имам бучки в гърдитеНай-голямата глуопст според мен е да ги оставиш. Едно наум, че дори и да отидеш на лекар, да те прегледат, дори да ти направят ехография на гърдите или мамографска снимка, НИКОГА НЕ Е СИГУРНО КАКВИ СА ТЕЗИ БУЧКИ. Чела съм и аз много в Интернет и се нагледах на истории на хора, които са имали образувания, по повърхността доброкачествени, в сърцеивната - злокачествени. Нагледала съм се на грешно сложени диагнози какво реално е това и жени, които разбират твърде късно какво реално им има. Другото, което ми казаха специално за фиброаденомите, когато отидох на консултация е че растежа им може да е много непредвидим. Сега можеш да имаш малки бучки и може да си седят така година, година и нещо. Но никой не ти гарантира, че в един момент, при стресова ситуация или хормонален дисбаланс те няма да тръгнат пак да растат и то до такава големина, че да деформират гърдата. За да ти докажа колко неблагонадеждни са ехогфрафия, палпация и мамограф, ще ти кажа, че за мен бяха казали, че имам две бучки - след операцията се оказа една. Обратно на една приятелка, която бяха оперирали от мастна бучка по горе-долу същото време - казаха й една и чак като й отвориха гърдата, зад нея са намерили още една. Какво става да се разбере тип образувание със сигурност.

    Лично аз се оперирах, не съжалявам, че го направих. Предпочитам това нещо да е извадено от мен, отколкото да се чудя аз в свободното си време какво е точно и дали мога да пукна от него или не. Ако е голяма бучка, а не много малки, МАХАЙ Я, изобщо не се колебай. А тази "операция" трудно мога да я нарека операция, най-гадното беше задължителния еднодневен престой в болницата. Болки и някви проблеми покрай конци и дискомфорт на движенията нямам. Махнаха ми конците на 6тия ден след операцията и ми казаха неограничено откъм движения да си гледам живота и ги послушах и нищо лошо не е станало.
    Няма лекарства, които да махат доброкачествени тумори. Има неща, които махат кисти. Иначе жените с мастопатични гърди често изпитват болки, съпроводени с бучките и т.н и медикаментите са за да облекчат това и евентуално някакви вторични симптоми като течение от гърдата и т.н, но те не смаляват бучките.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 20.09.13 01:15#8АнаАнаНовакРегистрация: 14.09.13Град: -Отговори: 3от: Имам бучки в гърдитедо thundergoddies
    не зная, с Божията помощ за три месеца след започването на приема на Мастофит всичко при мен беше изчезнало, зная защото беше контролиран прием с изследвания на ехограф.... това са билки които подобряват функциите на гърдите лек тласък за да се предизвика движение на насъбралата се тъкан защото това е нищо повече от това.Не казвам че тя не тр да се оперира, да иска мнения и всичко да е под лекарски контрол още повече след като няма сигурна диагноза .... относно фиброаденомите имат навика да се образуват непрекъснато както и да изчезват, всеки път ли ще ходиш на операция, да не дава Бог!
    P.S. и още нещо никой нормален лекар няма да направи мамографски снимки на доброкачествено образувание :wink:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 20.09.13 10:18#9СтаниславаСтаниславаНовакРегистрация: 13.09.13Град: ДобричОтговори: 3от: Имам бучки в гърдитеНе знам, момичета. Доктора каза, че е нещо подобно на фиброаденом, което значи, че е от съединителна тъкан. Има и масни образувания, наречени липофиброми, те не се оперирали. Доктора категорично каза, че е доброкачествено. След няколко дни ще ходя отново на преглед, и този път ще питам какви точно са бучките. Моите са 1,5 см всяка, като съм ги напипала от преди 4 години, но те не растат очевидно, аз ги усещам. Болки нямам никакви, нито някакъв дискомфорт.
    Относно хапчетата на Тошков, тях ги пих 3 месеца, от които не получих никакъв ефект. Дзета, много се радвам, че на теб са ти помогнали. Може би трябваше да бъда по-постоянна и да не ги прекъсвам. Даже се майтапя с мъжа ми, че от тези хапчета поне стопих 3 кг, и сега съм на мечтаните 50
    Отделно пих чеснови капки, сега пия сок от черен бъз. Ще опитвам...
    ОтговорОтговор с цитат
  • 20.09.13 10:29#10СдмСдмНовакРегистрация: 04.05.13Град: -Отговори: 22от: Имам бучки в гърдитеТзтзтзтзт, бива-бива липса н здравна култура, но чак толкоз ... вземи си провери фактите. Всички жени над 40 години ходят всяка година или през две години на мамограф да се проверяват. Няма как да знаеш дали има дорокачествено или злокачествено образувание, преди да го провериш Иначе мамографа не се използва за жени, които още не са къмили и които не са над 30 години.
    Относно билките и бабините отвари - мастниче бучки може да се разтворят, по простата причина, че са мастна тъкан и се образуват от стрес или рязко сваляне/качване на килограми и може да са навсякъде по тялото,но няма да се махнат заради билките ти, а ако организма ти разтвори не добре натрупаната там мастна тъкан.Фиброаденомите и другите доброкачествени образувани на гърдите ти ИЧ НЕ ИМ ДРЕМЕ за тва кви билки вземаш.Фиброаденома е съденителна + мастна тъкан - и именно защото тия билки и хапчета няма да ти разтворят вътрешните органи и мускули, така и няма да ти разтворят бучките - щото са направени от същата тъкан като всичко останало, просто не е на място.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 20.09.13 01:25#11СтаниславаСтаниславаНовакРегистрация: 13.09.13Град: ДобричОтговори: 3от: Имам бучки в гърдитеКонтактувам с момичета, които са стопили фиброаденом с хомеопатия, ходили са на класически хомеопат. Мисля, че когато човек е упорит, то той ще успее да се пребори с всяка ситуация. А аз си докарах тези бучки, понеже преди години имах поликистозен яйчник, и понеже доктора знае само хормони да изписва, ми назначи противозачатъчни. И от тези хубави хапченца си докарах не само бучки в гърдите, но и миомни възли. Моя позната си стопи киста на яйчника само с пиене 3 месеца на чай от невен....Не може всяка година да се оперираш от бучки, които са решили, че ще рецидивират отново и отново...
    Народа е казал-за всяка болка има билка...
    ОтговорОтговор с цитат
  • 22.09.13 02:42#12АнаАнаНовакРегистрация: 14.09.13Град: -Отговори: 3от: Имам бучки в гърдитеthundergoddies - говорим за лимфна(жлезна)и фиброзна съединителна+мастна тъкан които са в различно съотношение (като жлезната е определяща за разрастване или не на съединителната) не единствено за съединтелна (мускулна) все пак- да точно за това говоря че билките са катализатор за започване на процеса по разтваряне на тази фиброзна тъкан .До tanq_23 Да така e не може да се оперират постоянно както каза и старшия ехограф на втория преглед - някой млад колега може да направи белята относно операциите....но трябва да има сигурна диагноза пак казвам Благодаря на Бог че имах късмета да попадна на невероятен специалист! thundergoddies относно мамографиите - все пак говорим за вредно x-ray лъчение... а ти и предлагаш да си направи мамография.... :x: ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest