Ezine.bg»Форум»Анорексия, Болимия и Наднормено Тегло»На 13 съм и съм болна от булимия

На 13 съм и съм болна от булимия

  • 01.10.13 10:05#1ЕвгенияЕвгенияНовакРегистрация: 01.10.13Град: БургасОтговори: 3На 13 съм и съм болна от булимияЗдравейте, аз съм момиче на 13 години и булимия ме мъчи от известно време. Знам, че не е правилно, но аз имам един свой идеал, който искам да постигна, обаче неусетно тръгвам по лош път. Почти съм сигурна, че до анорексия няма да се стигне, понеже родителите ми страшно много държат на това да се храня.

    От там идва и проблемът с булимията, защото в идеята ми да им покажа, че се храня и не гладувам според мен прекалявам. Искам да поясня, че не съм с наднормено тегло, нито пък имам много за сваляне, но пак повтарям, че имам идеал, който искам да постигна.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.13 01:47#2PixiePixieНовакРегистрация: Град: -Отговори: 13от: На 13 съм и съм болна от булимияОсъзнаваш ли, че този идеал към който се стремиш може да те убие?
    За другите може да си ''ИДЕАЛНА'', замисляла ли се някога за това?
    Ти си само на 13 г. , ще преживееш много транформации до 20 г., дори цял живот ще преживяваш външни и вътрешни трансформации, лошото е, когато някакъв дребен недостатък или идеал води след себе си болест. Според мен трябва да потърсиш помощ от психолог незабавно.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.13 03:02#3АниАниНовакРегистрация: 26.09.13Град: -Отговори: 12от: На 13 съм и съм болна от булимиямного си малка да имаш такива идеали :x: слез си на годините и си ги изживей, ще си разбъркаш хормоните и организма.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.10.13 03:04#4misi frostmisi frostНовакРегистрация: 20.09.13Град: СофияОтговори: 10от: На 13 съм и съм болна от булимияТака ще почна с това,че ми звучиш толкова наясно и имаш такава реална самооценка,че не мисля,че страдаш от булимия изобщо.Повърнала си няколко пъти и хайде болни сме.Запиши се да тренираш нещо вместо да правиш глупости!Ако искаш да изглеждаш и да се чувстваш добре,трябва да спортуваш и да не ядеш боклуци(чипсове,коли,зрънчовци и т.н.).Тепърва ти предстоят промени,затова ако отсега си създадеш здравословни навици-ВИНАГИ ще изглеждаш ослепително!ОтговорОтговор с цитат
  • 07.11.13 09:35#5ЕвгенияЕвгенияНовакРегистрация: 01.10.13Град: БургасОтговори: 3от: На 13 съм и съм болна от булимияЩе започна с това, че от сигурно година опитвам да водя здравословен начин на живот и за това съм се откоазала от чипсове и газирано(оказа се не чак толкова трудна задача) Също играя и волейбол ОтговорОтговор с цитат
  • 01.12.13 08:21#6pipencepipenceНовакРегистрация: 01.12.13Град: БрестеОтговори: 1от: На 13 съм и съм болна от булимияОтносно това дали звучи сигурна и наясно със себе си...
    Нямам идея кой и как е написал този пост, но ще кажа, че...аз имам булимия от 13 години...да...никой не знае, правя го изключително интелигентно...знам как да се прикривам, все още никой не е разбрал...
    Има дни в които не повръщам, има дни в които повръщам по 2-три пъти...
    Напълно наясно съм със себе си и знам много добре , че имам нужда от помощ...
    Моята история е много дълга...знам точно какво предизвика булимията у мен...съзнавам на 100% какво ми се случва и съжалявам...но...до тук
    ОтговорОтговор с цитат
  • 28.08.14 04:56#7ЕвгенияЕвгенияНовакРегистрация: 01.10.13Град: БургасОтговори: 3от: На 13 съм и съм болна от булимияВ абсолютно същата ситуация съм от година-година и половина ... ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest