Ezine.bg»Форум»Тя и Той, Сексуални отношения»Армията на бившите в атака

Армията на бившите в атака

  • 08.10.13 10:22#1МимиМимиНовакРегистрация: 02.09.13Град: -Отговори: -Армията на бившите в атака Здравейте, читатели, имам малък проблем и се нуждая от вашето мнение. Приятеля ми е изключително мил, обича ме страшно много и ми го показва нон стоп, но нещо ме измъчва. В момента поддържа приятелски отношения с бившата си, която най - лицемерно твърди, че сме изключителна двойка и колко много ни харесва заедно, най - общо казано ми се прави на приятелка...а в същото време от няколко дни не спира да качва стари снимки с него с надпис: "Ах, доброто старо време"...

    Той не реагира по никакъв начин на тези снимки, само ми намекна, че явно тя се опитва да го дразни, а не мога да си обясня защо. Отношенията им са приключили отдавна и той гледа на нея само като на приятелка, уж и тя на него, а като се чуваме по телефона почти през вечер и го попитам какво правиш, той отговаря: " еми седя си вкъщи и сигурно ****** ще дойде до нас, обади ми се, че иска да ме види".

    Той не го приема по някакъв по - особен начин, понеже е много далеч от мисълта, че тя би могла да има някакви чувства, а тя самата твърди, че няма. И все пак как да реагирам аз, след като през няколко дни качва техни общи снимки, с каква цел го прави? Какво е Вашето мнение?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 09.10.13 04:09#2ИнчетоИнчетоНовакРегистрация: 13.09.13Град: СофияОтговори: 25от: Армията на бившите в атака Според мен това качване на тези снимки и то с послания изобщо не е невинно действие от нейна страна,ами се е чист опит да те подразни!Аз също поддържам приятелски отношения с бивши гаджета,но те се изразяват само в едно "Здравей,как си?"и това е нито им пиша във Фейсбук,нито им звъня по телефоните,а още по малко да си позволявам да коментирам каква двойка са със сегашната им половинка,нали той си я е избрал това е най-важното,моето или друго мнение не би трябвало да е фактор Дано не съм права,но си мисля,че това момиче има някакви задни мисли и ако продължи да се държи така това би повлияло на вашата връзка Най-добре поговори с половинката си и му сподели,че тази ситуация не ти е приятна и не се чувстваш комфортно!УспехОтговорОтговор с цитат
  • 09.10.13 06:08#3MarinaMarinaНовакРегистрация: 07.10.13Град: -Отговори: 3от: Армията на бившите в атака Аз лично съм от ревнивия тип приятелки и подобни неща не ми се нравят. И все пак, както и да го погледнеш, дори от ъгъла на това, че примерно момичето е "по-комуникативно и отворено към света", за мен това не е нормално. Аз също не обичам някакви си хора, които едва ме познават или само знаят как ми изглежда лицето, да дават оценки и констатации за връзката ми с друг човек, още повече пък бивши (или надяващи се да бъдат бъдещи)...
    Всичко си има граници. А тези момичета , които се оправдават с "ама аз съм си такава, аз просто съм много приятелски настроена към всеки готин мъж", на мен не ми минават
    Според мен трябва да седнеш и спокойно да обясниш на приятеля си,че това не ти е приятно, че на теб ти се струва, че това момиче цели нещо повече от това да са "приятели" и че дори да не е така, ти имаш право да не се чувстваш комфортно и да помолиш той да предприеме нещо.
    Но в никакъв случай НЕ му заповядвай, налагай, не прави драми и тн, това много отблъсква мъжете и може да има точно обратния ефект.
    Успех
    ОтговорОтговор с цитат
  • 12.10.13 03:10#4КатеринаКатеринаНовакРегистрация: 26.07.11Град: ПловдивОтговори: 3от: Армията на бившите в атака Мисля,че проблемът ти изобщо не е малък.За да продължава и подържа връзка с бившата си това означава,че нещо куца във вашата връзка и той го намира при нея.Това разбира се не означава,че ще си възобновят връзката.Защото,ако всичко е било наред,сега ти нямаше да си с него.Тя му дава нещо,което липсва при вашата връзка.Това липсващо парченце от мозайката може да бъде от най-различно естество.Така,че най-доброто, което можеш да направиш е да седнеш и говориш с него открито.Затвориш ли си очите и оставиш нещата да продължат си изгоряла моето момиче.Защото няма гаранция,че при най-малкият проблем във вашата връзка няма да тича при друга фуста.ОтговорОтговор с цитат
  • 16.10.13 04:48#5yanayanaНовакРегистрация: 15.10.13Град: ВарнаОтговори: 4от: Армията на бившите в атака Само не прави грешката да вдигаш скандали и да правиш мурафети,по този начин автоматично ще го пратиш при нея или при друга!Дай му свободата,от която се нуждае всеки мъж,бъди себе си дръж се каквато винаги те е харесал и ще видиш как ще се отдалечи от неянай-важно е да си хитра в тази ситуация,сигурна съм ,че ще намериш начин да се справиш :y: ОтговорОтговор с цитат
  • 17.10.13 07:33#6M.Я.M.Я.НовакРегистрация: 30.08.13Град: -Отговори: 7от: Армията на бившите в атака Не мога да се изкажа категорично по този пост. Аз също поддържам(х) приятелски отношения с бивши...От собствен опит мога да кажа, че аз не съм имала задни намерения към нито един, но съм го правила по навик и може би от криво разбрано възпитание. Мога да те успокоя, че тези "приятелски" отношения избледняват и затихват с времето, защото всеки поема нов курс в живота и малко по-малко привързаността към бившия отстъпва място на по-актуалния нов(а). Според мен е странно, направо недопустимо, да се ходи на гости или да се интимничи по такъв начин (обсъждане на настоящата)....освен Разбира се, винаги има изключения, ситуации, в които търсиш помощ, закрила, съвет или разбиране от близък до сърцето ти човек...но това са изключения. Не мисля, че в ситуацията с "твоята" бивша има нещо изключително, което налага постоянното й присъствие в живота на твоето момче. Най-добре е, според мен, да поговорите по този въпрос. Сподели му, че по принцип не ти е приятно, но не би го коментирала отново, ако той обясни, защо приема за нормални нейните посещения и обаждания. Според мен, ключът е в неговото отношение към нея, а не обратното. Дори и мацката да иска отново да си го върне, при категоричен отговор от него....е, просто няма как да стане. Успех!ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest