Ezine.bg»Форум»Здраве»Все още нямам цикъл

Все още нямам цикъл

  • 21.10.13 04:00#1BadBadНовакРегистрация: 21.10.13Град: -Отговори: 4Все още нямам цикълЗдравейте
    На 15 съм и все още нямам цикъл...Казаха,ми че се предава по гените както е дошъл на майка ми така и ще дойде на мен(дошло и е на 13)....да ама не!!Вече съм на 15 и нямам цикъл Започвам да се срамувам от това...Моля кажете някакъв начин да предизвикам цикълът си. Блягодаря
    ОтговорОтговор с цитат
  • 24.10.13 02:55#2РилаРилаНовакРегистрация: 19.10.13Град: -Отговори: 36от: Все още нямам цикълНямам никаква идея специално за цикъла защото съм мъжко ps: Но като цяло знам че много хора нямат цикъл ако са много много слаби или ако са с много наднормено тегло. Също така има хора които не могат да забременеят заради това че пушат или пият много алкохол. Ти си на 15 и каквото и да правиш с тялото си то ще издържи в смисъл много си млада да ти се отразяват тези неща на теб но все пак имай едно на ум. Живей здравословно, не пуши не пий, спортувай. Успех ти пожелавам и дано някой с повече опит да ти даде отговор

    А за малко да забравя - може да отидеш и на гениколог да те прегледа или само да се консултираш и поприказвате. Но много от лекарите не ми харесват зашото много много не разбират и само преписват лекарства а те на едно помагат - на друго вредят. Е това е моето мнение.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 24.10.13 02:52#3BadBadНовакРегистрация: 21.10.13Град: -Отговори: 4от: Все още нямам цикълмерси Ходих на гинеколог и ми предписа някви хапчета ама не искам да си вредя на организма... ХД Не пуша нито пия и съм някъде 59-64 кг. не съм сигурна,а това тегло за моята възраст е напълно нормално
    ОтговорОтговор с цитат
  • 25.10.13 12:54#4dilqnadilqnaНовакРегистрация: 06.10.13Град: СливенОтговори: 7от: Все още нямам цикълкучко /сама си се писала тъка/, на мен ми дойде края на 4ти клас, няма нищо срамно, внимавай какви простотии вкарваш в себе си като хамбургери, чипс и подобни, и само не реви, че не можеш без тези боклуци друго си е една ябълка и 10 мин. сутрешна тренировка, проблем е , че си над нормата като телосложение .. спортувай, ако от вътре ти дойде интересувай се от сексуална тематика и спокойно, всяко нещо с времето си .. генетично нямам никаква представа на майка ми и бабите кога им е дошло, и дълбоко се съмнявам да е било на моите години
    изправена съм пред факт
    ОтговорОтговор с цитат
  • 25.10.13 05:37#5PixiePixieНовакРегистрация: Град: -Отговори: 13от: Все още нямам цикълBitch :мерси Ходих на гинеколог и ми предписа някви хапчета ама не искам да си вредя на организма... ХД Не пуша нито пия и съм някъде 59-64 кг. не съм сигурна,а това тегло за моята възраст е напълно нормално
    А защо не провериш? Ние ли трябва да дойдем да те претеглим? 65 кг. нормално, ти сериозно ли? След 10 г. ще тежиш 130 кг, ако продължаваш да смяташ, че близо 70 кг. са нормални за тийнейджър.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 25.10.13 06:00#6PixiePixieНовакРегистрация: Град: -Отговори: 13от: Все още нямам цикълdilqna d. :кучко /сама си се писала тъка/, на мен ми дойде края на 4ти клас, няма нищо срамно, внимавай какви простотии вкарваш в себе си като хамбургери, чипс и подобни, и само не реви, че не можеш без тези боклуци друго си е една ябълка и 10 мин. сутрешна тренировка, проблем е , че си над нормата като телосложение .. спортувай, ако от вътре ти дойде интересувай се от сексуална тематика и спокойно, всяко нещо с времето си .. генетично нямам никаква представа на майка ми и бабите кога им е дошло, и дълбоко се съмнявам да е било на моите години
    изправена съм пред факт

    Абсолютно вярно, откакто получих гадна алергия от месо го отказах напълно.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 25.10.13 06:17#7BadBadНовакРегистрация: 21.10.13Град: -Отговори: 4от: Все още нямам цикълpixie няма нужда да си толкова груба казах,че не знам колко точно тежа(не съм се мерила от доста време)...Зависи от височината защото костите тежат в 7-ми клас тежах 40-42 кг.,а една моя приятелка 56 и беше висока 1,70 За това преди да съдиш хората помисли -_- и dilqna d. и аз мисля,че си права,много рядко ям хамбургери или чипсове.ОтговорОтговор с цитат
  • 26.10.13 02:04#8РилаРилаНовакРегистрация: 19.10.13Град: -Отговори: 36от: Все още нямам цикълСега отговорих на подобен въпрос за момиче на 15 което няма цикъл ами има накакво безцветно/бело течение. Та реших да се образовам малко по тази тема. Не знам ти дали имаш безцветен/бел цикъл но като цяло мисля че информацията ще ти бъде полезна защото говоря за пубертета като цяло:

    ,,Проверих някои сайтове и намерих в повечето се казва че наистина ако имаш безцветно/бяло течение е напълно нормално и е знак за предстоящ цикъл. Колко време ще ти вземе за цикъл от сега не знам но като четох тук там пише че може утре а може и след 3 години. (преразказвам наученото с мои думи ) В смисъл обикновено момичетата имат цикъл 2-3 години след първите следи на пубертета нали нарастване на гърдите, окосмяване долу и тнт. Но пубертета хваща по различно време от 8-15 години уж било по графа но някои по-рано влизат в пубертет други по-късно. Та всичко е нормално с тебе и само е игра на чакане сега. Когато стане - стане. Няма от какво да се притесняваш.''

    Иначе поговори и с родителите си в смисъл гените са много много важни във всичко. В цикъла - също. Нали знаеш крушата не пада по-далече от дървото. Иначе за теглото пак казвам може да е фактор но на твойте години не би трябвало да е та не се ограничавай от нормалните храни като месо яйца зеленчуци и тнт но опитвай се да избягваш храните направени от човека като чипс, бисквити, коли и тнт. Не ти казвам не яж бисквити...пици.. но да ги избягваш гогато можеш. Например аз гледам да ям това което са го яли сънародниците ни от преди 1000 години. Поздрави за това че не пиеш и че не пушиш и като цяло според мене всичко си е наред с тебе и както съм писал по-горе цикъла идва на всеки по различно врем, също така както някои влизат в пубертета по-бързо или по-късно от други. Успех
    ОтговорОтговор с цитат
  • 26.10.13 02:32#9BadBadНовакРегистрация: 21.10.13Град: -Отговори: 4от: Все още нямам цикълМерси за информацията И аз го имам това бяло/безцветно течение почти от година хД Очевидно ще почакам ОтговорОтговор с цитат
  • 26.10.13 02:35#10ЗориЗориНовакРегистрация: 21.10.13Град: СофияОтговори: 5от: Все още нямам цикълМоже да пробваш с ванилия разтворена в кола или нещо газирано,или да сложиш обелки от лук в вода и да ги вариш докато водата стане червена на цвят. Иначе От Рила Планина е права за бялото течение...ОтговорОтговор с цитат
  • 27.10.13 02:07#11DesislavaDesislavaНовакРегистрация: 08.09.13Град: СофияОтговори: 28от: Все още нямам цикълАко до 16 нямаш цикъл трябва да ходиш по лекари. Иначе просто говори с майка си и не се притеснявай. Не е много готино като всеки месец имаш по 1 седмица. Не го мисли за сега. Опитвай се да се храниш по здравословно, да не се обездвижваш и да се забавляваш.ОтговорОтговор с цитат
  • 28.10.13 10:57#12LilqnaLilqnaНовакРегистрация: 24.09.13Град: -Отговори: 1от: Все още нямам цикълВие ненормални ли сте или сте мн тъпи......не ги слушай за храната и нз си кво там (не че е лошо да тренираш и да се храниш здравословно)това си е до организъм...на мен ми дойде когато бях на 14, имах съученичка на която и дойде още в 1 клас...може да закъснява,но ще дойде и няма за какво да се срамуваш защото после с нетърпение ще чакаш да спре защото не е най приятното нещо на света...и няма нищо общо с това кога е дошло на майката- всеки човек е различен....прородата си знае работата, но се преглеждай за проблеми и болестиОтговорОтговор с цитат
  • 29.10.13 10:30#13CitrinnCitrinnНовакРегистрация: 27.10.13Град: Велико ТърновоОтговори: 4от: Все още нямам цикълОтиди на лекар! Не отлагай! Може да се касае за сериозен генетичен или хормонален проблем. При мен беше така! Бях последното момиче в класа без цикъл. Изчаках да навърша 16, но след като и тогава не дойде, отидох на лекар. Оказа се, че имам заболяване, което лекувахме в продължение на две години, но ако не бяхме го открили, можеше да стане твърде късно и да се стигне до по-сериозни проблеми, така че не отлагай, отиди на лекар, нека да те прегледат гинеколог и ендокринолог!!!ОтговорОтговор с цитат
  • 30.10.13 06:05#14ЗориЗориНовакРегистрация: 21.10.13Град: СофияОтговори: 5от: Все още нямам цикълlilityy_89 Може да не ни наричаш тъпи -_- Всички(дори гинеколозите)казват,че е наследствено...Citrinn погледни коментарите и виж,че тя казва,че е ходила на гинеколог и е нямало нищо !! Скоро ще ти дойде щом имаш и бяло течение... ОтговорОтговор с цитат
  • 26.12.13 12:39#15зузизузиНовакРегистрация: 17.12.13Град: СофияОтговори: 5от: Все още нямам цикълТя никъде не е написала ръст ,плътност на кости-как разбра ,че е над нормата? ОтговорОтговор с цитат
  • 26.12.13 12:49#16зузизузиНовакРегистрация: 17.12.13Град: СофияОтговори: 5от: Все още нямам цикълИли имаш хормонални проблеми ,или си по темперамент флегматик,и тялото ти просто се развива по-бавно! И какво ще рече " не искам да се тровя с хапчета"? Има и хомеопатични лекарства като "Дискорея-корен" ,която е точно за регулиране на цикъл и хормоните. А щом имаш бяло течение ,скоро чакай гости!ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest