Ezine.bg»Форум»Здраве»Кажете ми с наднормени тегло ли съм

Кажете ми с наднормени тегло ли съм

  • 10.11.13 07:05#1ЕмилиЕмилиНовакРегистрация: 09.11.13Град: БургасОтговори: 1Кажете ми с наднормени тегло ли съмНа 12 съм и съм около 55 килограма, висока съм около 168 см. Искам да разбера дали съм с наднормено тегло и какво е нужно да направя, за да отслабна поне около 5 килограма, за да стана 50 килограма. . . Моля някой да ми даде съвет!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.11.13 08:48#2JeniJeniНовакРегистрация: 11.11.13Град: СофияОтговори: 1от: Кажете ми с наднормени тегло ли съмЕмилии, не си с наднормено тегло, точно обратното, финна си и ти стои добре.
    Ако искаш да се убедиш потърси сама за БМИ. С този индекс специалистите определят нивото на затлъстяване на пазиентите. Така че бъди спокойна, СУПЕР СИ! с наднормено тегло хората са с БМИ>25.
    PS: BMI: body mass index= kg/m²=55/1.68²=19,5
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.11.13 09:17#3РилаРилаНовакРегистрация: 19.10.13Град: -Отговори: 36от: Кажете ми с наднормени тегло ли съмИнтересно е че питаш дали изобщо си с наднормено тегло пък искаш да свалиш 5кг (без значение дали имаш нужда) Като цяло е трудно да се каже човек дали трябва да качва или сваля килограми. Но ше ти дам колкото се може по-стабилен отговор. Като цяло ти си висока та е нормално да си с повече килограми от съученичките ти или приятелките си. Хубаво е да се знае че като цяло килограмите идват от 3 неща - мускули, мазнини, кости. Човек който е по-висок има по-дълги кости, по-дълги мускули и затова е по-тежък. Та килограмите сами по себе си не могат да ти кажат дали си с наднормено тегло или не. Исках да ти кажа това защото може мъже или жени които са високи 140-150см ше ти пишат коментари като ,,леле с наднормено тегло си скъпа - аз съм на 16 и съм само 45кг''.
    Според мене ако не се уморяваш много бързо, ако не се гледаш в огледалото и си казваш ,,с наднормено тегло съм'', ако се чувстваш добре и не боледуваш много често няма защо да се безпокоиш за теглото си. Като цяло аз ше ти дам 3 лесни правила които ако ги изпълняваш колкото се може по-често ти ше имаш по-здравословен живот което води до по-малко мазнини:

    1.Пий само вода (и кисело/пресно млеко) не сокове, не натурални сокове, не газирани напити, не вода с магически прах и други щурутии ами чиста вода (минерална или ако е чиста чешмяната вода при теб).
    2. Гледай да имаш по хубава порция протеин във всяко хранене. Богати на протеин храни са всякъкав вид месо (телешко, свинско, кокоше,пуешко и тнт), риба (има много евтини в консерви например), мляко, сирене, яйца, извара. Яж по 4-5 пъти на ден но в малки количества, не 1-но 2-ве яденета ама да преядеш.
    3. Въглехидратите - пази се колкото се може повече от храни направени от човека като бисквити, чипс, шоколад, баклава и тнт. Яж това което са го яли предците ни преди 1000 години - картофи, ориз, овесени ядки и тнт. Яж колкото си искаш и когато си поискаш зеленчуци.

    Надявам се не пиеш, не пушиш и с тези 3 правила и постоянство ти дават наистина добрър шанс за идеалното тегло чрез здравословно хранене. Каза че си на 12 и разбирам че е хубаво да си ядеш и каквото ти се яде и пие и наистина няма нищо лошо в това но като цяло знай ги тези правила и когато имаш избор между баница и яйца за закуска - да знаеш кое да избереш. И не забравяй да излизаш с приятелки и да карате колело или да се разхождате защото спорта наистина помага. Аз когато бях на 12 не съм гледал какво съм ял толкова или колко пъти но като цяло след училище учех и после футбол, футбол, пак футбол и други работи като футбол та се занимавахме по махалите. Надявам се цялата информация да ти помогне. Успех
    ОтговорОтговор с цитат
  • 12.11.13 07:13#4ЕмилиЕмилиНовакРегистрация: 09.11.13Град: БургасОтговори: 1от: Кажете ми с наднормени тегло ли съмБЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО!ЩЕ СЕ ВСЛУШАМ В СЪВЕТИТЕ ВИ!!! :y: ОтговорОтговор с цитат
  • 22.11.13 04:56#5milenamilenaНовакРегистрация: 30.10.13Град: ВарнаОтговори: 4от: Кажете ми с наднормени тегло ли съмЗапочни да спортуваш нещо или ходи на танци, със сигурност ще свалиш килограми и ще се чувстваш много по добре. ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest