Предвеликденска промоция от 24 до 30 Април. С отстъпки до 60%. Виж тук!

Ezine.bg»Форум»Тя и Той, Сексуални отношения»Приятелят ми си пийва в повече

Приятелят ми си пийва в повече

  • 15.12.13 02:48#1ViliViliНовакРегистрация: 15.12.13Град: -Отговори: 8Приятелят ми си пийва в повече Здравейте Живея заедно с приятеля си от близо година. Обичаме се, рядко се караме, характерите ни си допадат напълно..НО има един проблем, който ме тормози..
    Той работи за доста висока заплата, а аз на минимална, но въпреки всичко неговите пари свършват адски бързо и трябва да се оправяме с моята заплата, която както споменах не надминава 350 лв, а плащаме и наем.

    Та..парите му отиват за бира. Всяка вечер у нас се изпиват минимум 2 шишета от по 2 литра, е и аз си пийвам, но умерено (1-2 чашки).. Когато му спомена, че прекалява се сърди и пак си продължава. Въпросът ми е как да го науча да пести и как да го накарам да я намали тази бира???

    Не е нормално още със ставането да навдига шишето и да се налива, докато заспи.. (не си мислете, че е постоянно пиян..не е..просто пие в ненормално големи количества) Ще се радвам, ако някой ме посъветва
    ОтговорОтговор с цитат
  • 16.12.13 10:50#2Elena TodorovaElena TodorovaГотвачРегистрация: 06.05.10Град: -Отговори: 7от: Приятелят ми си пийва в повече две шишета по 2 литра на ден нормално ли ти се струва? То така се почва, ти знаеш ли какво ще е положението след 2-3 години? Няма да можеш да го дигнеш от чашката...

    Оправяй го докато е време, постави му ултиматум, сърди се несърди се това е...

    Кажи му, че имаш близък роднина алкохолик или нещо такова си измисли, и му кажи че ненавиждаш пияниците и ако желае да сте заедно трябва да престане...

    Не прави компромис сега, за да не страдаш цял живот след това
    ОтговорОтговор с цитат
  • 23.12.13 08:11#3ДеницаДеницаНовакРегистрация: 13.10.13Град: -Отговори: 10от: Приятелят ми си пийва в повече Зарежи проблема с парите.Та той се олива!
    Това е съвет,който съм чувала от мои баби,лели и т.н. жени успешни и щастливи (или поне сравнително щастливи) бракове.
    У мъж не се поправят
    1-Ревността.
    2-Пренебрегването.
    3-Пиянството.
    И като му говориш няма да стане работата.Засега е битов алкохолик,пак добре.Обаче ако седнете на маса и той се улива,е тогава просто го остави.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 24.12.13 10:37#4ilonkailonkaНовакРегистрация: 22.12.13Град: -Отговори: 13от: Приятелят ми си пийва в повече 2 литра-това е пред цероза. Кажи му го,уплаши го. Извади статии, намали му количеството,той има зависимост. Трябва да намериш формула да го откажеш. Трудно е, но има начини ако си умна. Те са: 1.уплаха за здравето, а именно - прочиташ слуайно как ще хване цероза на черния дроб от бира в голрми количества/сестрстс на мъжа ми почина от големи кол.бирс,вс.ден пиеше по 1литър,и цероза доказана от алкохола в бирата
    2.ако реши да има поколение ,извади статти за деца с церебрални парези,шизофрении и др.дауни .добре ли щр му е,а?
    3.Остава последно и най - важно - твоята сила на жена. Обича ли те?Държи ли на бъдеще с теб? Ако е така чети т.1 и т.2 по горе.Как я мисли той? Или теб парите му те интересуват? Ако е това - той те е усетил и затова пие. Направи си равносметка. Защото парите ако има чуства между хорста въобще не са важни,а ако няма се махни от него и той ще се оправи. Дано съм полезна.Весели празници
    ОтговорОтговор с цитат
  • 25.12.13 10:34#5ViliViliНовакРегистрация: 15.12.13Град: -Отговори: 8от: Приятелят ми си пийва в повече Не ме интересуват парите му, интересува ме как ще изкараме месеца, интересува ме ако примерно имаме детенце някой ден как ще го гледаме и тн
    Може би наистина е време да го стресна. Днес ще се заредя със статии и ще чакам най-подходящия момент за плашене Дано има ефект
    А това "остави го" не ми харесва като идея изобщо. Най-вероятно е правилното, но съм такъв тип, който като се хване на хорото го играе до край. Първо ще направя всичко по силите си, ще видя какво ще стане и тогава ще му мисля. Най-лесно е като не ти отърва нешо да си тръгнеш. Само че на мен ми пука прекалено много за този човек, обичам го и няма да го оставя, някак си ще го накарам да се борим заедно с този проблем.
    Весели празници на всички!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 05.01.14 10:08#6ilonkailonkaНовакРегистрация: 22.12.13Град: -Отговори: 13от: Приятелят ми си пийва в повече Любовта е сила,да,но ако и той те обича трябва да го промениш. Споделете за резултата моля
    ОтговорОтговор с цитат
  • 05.01.14 10:14#7ilonkailonkaНовакРегистрация: 22.12.13Град: -Отговори: 13от: Приятелят ми си пийва в повече На колко години сте ?а приятелят Ви?ОтговорОтговор с цитат
  • 07.01.14 08:54#8ViliViliНовакРегистрация: 15.12.13Град: -Отговори: 8от: Приятелят ми си пийва в повече Резултат още няма. Говорих абсолютно сериозно с него. Обясних му вредата от това, което прави, използвах статии и примери както ме посъветваха малко по-горе, но той си знае неговото Нямам сили да го заплаша, че ако не се промени ще го напусна, колкото и глупаво да звучи.
    Аз съм на 25, а той на 28
    ОтговорОтговор с цитат
  • 08.01.14 12:27#9SnejinaSnejinaНовакРегистрация: 26.12.13Град: -Отговори: 8от: Приятелят ми си пийва в повече Мила не си губи времето да му обясняваш вредата от алкохола. При повечето мъже колкото и да им обясняваш колко е вредно пиенето, те си знаят своето. Те приемат алкохола за безвреден и да им говориш е все тая. През едно ухо влиза през другото излиза. Но проблем при вас наистина има и трябва да вземеш мерки. Продължи ли да пие смятай, че вече няма да е само бира а ще мине на твърд алкохол. Проблема ще става все по сериозен защото капана наречен алкохол е много коварен. Накрая повярвай ми ще се получат много грозни отношения между двама ви. Най важното е че той трябва да осъзнае че има проблем в противен случай каквото и да направиш ще е безполезно. Все още си млада не оставяй нещата така. Колкото и да не ти се иска варианта е само един. Моя съвет е ако наистина иска да е с теб ще направи всичко по силите си да спре да пие. Това звучи като избор " или ти или алкохола" но нямаш време за колебания. Знам че може би те страх от реакцията му, от това да не те остави, но от това зависи твоето щастие. Ако не реагираш сега после ще е твърде късно. Трябва да се бориш колко и трудно да е. Не оставяй нещата така бъди смела и решителна. Понякога човек трябва да рискува за да спечели.
    Успех!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.01.14 06:28#10ilonkailonkaНовакРегистрация: 22.12.13Град: -Отговори: 13от: Приятелят ми си пийва в повече Да,остава мой вариант 3. Та той е глупав, за какво ви еОтговорОтговор с цитат
  • 11.02.14 03:31#11VenelinaVenelinaНовакРегистрация: 23.01.14Град: -Отговори: 50от: Приятелят ми си пийва в повече Просто искрено се засмях,по проста сметка 2 бири са около 6 лева,което прави по 180 лева на месец за бира,ами ако пушеше цигари,недай Боже?? САмо за сравнение с моя приятел пием всеки ден 2литрова бира,аз изпивам също 1-2 чаши,той останалото,рядко купуваме през ден,ама не мисля,че ако спрем бирата ще станем по-богати. :blush: и не мисля,че той има проблем с алкохола,сега вярно твоят пие двойно повече,но е само бира,ако беше алкохолик,нямаше да пие само бира Аз примерно пуша,приятелят ми не,но не би ми дал ултиматум-много пушиш,трябва да пестиш,ти си наркоманка..ОтговорОтговор с цитат
  • 11.02.14 03:32#12VenelinaVenelinaНовакРегистрация: 23.01.14Град: -Отговори: 50от: Приятелят ми си пийва в повече ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest