Ezine.bg»Форум»Тя и Той, Сексуални отношения»Има ли смисъл да наранявам себе си?

Има ли смисъл да наранявам себе си?

  • 03.02.14 06:20#1Nikolai IvanovNikolai IvanovНовакРегистрация: 03.02.14Град: -Отговори: -Има ли смисъл да наранявам себе си?Здравейте всички...

    Имам нужда от съвет и не случайно си направих регистрация тук - нуждая се от женската гледна точка. Ще се опитам да бъда максимално кратък.

    Преди време излизах с едно момиче и хлътнах доста бързо. Беше бурно, имаше тръпка, но приключи бързо - може би защото се запознахме и веднага станаха нещата без да се познаваме грам. Оттогава сме се карали доста, защото е постъпвала адски несериозно с мен винаги - когато е звъняла и е искала да се видим, аз винаги съм откликвал просто защото я обожавам.. и макар да ме е боляло, винаги съм бил до нея. Известно време след като се разделихме преди година и половина, тя започна да излиза с едно момче. Няколко пъти се карат и разделят, а тя все ме търси - наясно е, че всичко ще направя за нея и може би за нея съм някакво бягство (макар че никога не му е изневерявала с мен).. но винаги съм имал отношене и съм я карал да се чувства добре. Аз самият съм сигурен, че между нас винаги е имало някаква връзка.. не мога да го обясня. Та.. на няколко пъти се карахме заради несериозното ѝ отношение - обажда се уж да се видим да пием по нещо и после се покрива. Сега скоро се е разделила с него и се върна при мен, а аз понеже я обичам безцеременно много я приех. Ясно ми е, че го обича все още. Ясно ми е, че бяга от нещо. Знам, че онзи я е бил.. и то не само от нея, а и от доста други хора.. насинявал я е копелдака скапан! Та.. сега се връща.. опитва се да се държи добре, променила се е и дори сега сядаме и говорим, както никога преди. Винаги ми е казвала, че с мен се чувства сигурна и че знае, че никога няма да ѝ причиня нищо. Тя самата признава, че ме е наранявала адски много и очудващо за мен.. когато седнахме да говорим, тя ми цитира случаи, в които ме е наранила и го знае - неща, които не знаех, че тя е осъзнала. Мисълта ми е.. винаги когато се видим през някой и друг месец.. тя винаги показва как става все по-добра. Та.. ясно ми е, че не го е забравила и има чувства към него - дори тя самата ми го каза, което ѝ прави чест. Днес разбрах още нещо, което тя не ми е казала - точно преди да се появи пак миналата седмица е направила аборт от оня боклук. И сега просто не знам какво да правя. Да, знам, че за нея съм невероятна опора.. когато си легнем вечер ме прегръща силно в съня си и когато се обърна на другата страна, защото ми е писнало в тая поза, тя веднага се увива около мен и ме притиска. Можете да си представите как се чувствам аз, предполагам. Точно този човек, който е най-важен за теб.. да отвориш очи сутрин и да го видиш. И ми е адски тъпо, защото не знам колко ще продължи и не знам какво да правя. Искам да съм до нея, защото ѝ е трудно.. знам, че е наивно, но съм такъв човек.. просто искам да правя ВСИЧКО за нея, пък било то и ако трябва да ме боли адски много, когато я прегръщам. Знам, че тя няма чувствата, които трябва да има към мен и като знам аз какъв човек съм се чудя дали има шанс тя да почувства нещо някога... защото аз надали бих успял да почувствам нещо към някой, ако не съм чувствал. Да, имали сме тръпката преди.. и да, знам, че ѝ е приятно с мен.. тя самата ме е питала как след толкова време не съм се отказал от нея. Винаги съм ѝ казвал, че никога не съм изпитвал такива чувства към друга.. да, странно е.. но е така. Интересува ме от женска гледна точка.. вие ако сте на нейно място.. смятате ли, че имам смисъл да наранявам себе си и да бъда до нея с надеждата тя да започне да има нещо към мен или не?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 05.02.14 05:39#2sislakasislakaНовакРегистрация: 20.01.14Град: -Отговори: 3от: Има ли смисъл да наранявам себе си?Опитай възможно е да те обикне но си имай едно на ум и не се надявай напрано надеждата умира последна ,ако не опиташ никога няма да разбереш.Успех!!!

    ОтговорОтговор с цитат
  • 06.02.14 01:22#3марgiмарgiНовакРегистрация: 06.02.14Град: ПловдивОтговори: 1от: Има ли смисъл да наранявам себе си?Според мен не се нараняваи помислии за себе си не само за неяОтговорОтговор с цитат
  • 07.02.14 01:14#4ЕлиЕлиНовакРегистрация: 27.10.13Град: -Отговори: 1от: Има ли смисъл да наранявам себе си?До кога ще продължи това? според мен докато тя се отърси от тези неприятни спомени и реши, че иска да опита нещо ново. Мисля, че си добро момче, и мисля че тя не те заслужава. Неизбежно е - влюбил си се, но помисли и за себе си, така както тя е помислила първо за себе си когато всичко между вас е приключило. Не заслужаваш да страдаш, а заслужаваш момиче, което да ти отвръща със същата любов. ОтговорОтговор с цитат
  • 07.02.14 02:07#5ani123ani123НовакРегистрация: 02.10.13Град: Долни БогровОтговори: 5от: Има ли смисъл да наранявам себе си?Здравей
    Положението ти е доста скапано, ще ме извиняваш.. Важното е първо сам за себе си да се замислиш и да решиш - за теб достатъчно ли е да си просто утеха, сигурност и спокойствие за някого или искаш да си всичко за нея..? Ако те удоволетворява да играеш ролята на рамото, което да поплаче и после да ходи да прави аборт от друг - тогава ок, на всеки вижданията са различни, но ако имаш намерение след време да направиш това момиче своя съпруга, да създадеш с нея семейство и пр.... съжалявам, но според мен ще е много глупава постъпка..
    Да, прав си, че и прави чест да е толкова откровена с теб - да признава чувствата си към друг и това, колко те е наранила, но не вярвам да те кефи чувството, че вечер прегръща теб, но заспива с мисълта за друг. Ако имаш сериозни намерения към нея , най-добре постави въпроса директно и без заобиколки - "ако мислиш, че ще го забравиш, ще го преодолееш и аз ще съм единствения за теб оставаме заедно, но ако мислиш, че зърт пърт ще се връщаш при него и аз ще те чакам тук всеки път като идиот, тогава по-добре ти поемай по своя път и аз по моя"...
    Защото това е най-добре не само за теб, но и за нея. Знам какво е да си раздвоена между тръпката и сигурността... Защото, колкото и да те боли да го осъзнаеш - щом и троши кокалите и тя все още твърди, че има чувства, явно това е от онези болезнени, изпепеляващи любови и тя би му простила абсолютно всичко...
    Не се задоволявай с второто място. Или бъди единствен или я разкарай от живота си и се спасявай докато е време...
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.02.14 03:16#6VenelinaVenelinaНовакРегистрация: 23.01.14Град: -Отговори: 50от: Има ли смисъл да наранявам себе си?Била съм втора цигулка ,много е гадно,обидно,тъжно .И аз чаках с надеждата,че нещата ще се променят,и знаеш ли кога се примениха-когато спрях да му ходя по свирката,когато се появиха мъже,които ми обръщат внимание и видя ,че може да ме загуби,а не иска.Тогава за мен всичко се промени в положителна посока..Просто престани да си и насреща за всичко,знам,колко е трудно ,но представи си колко можеш да спечелиш.надявам се момичето да си струва,за мен тя няма как да разбере ,че има по-силни чувства ,защото не и се е налагало-ти винаги си бил насреща каквото и да е ставало в живота и.Без да промениш нещо,резултатът ти ще е все един и същ. Действия,не приказки! Успех!ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest