Предвеликденска промоция от 24 до 30 Април. С отстъпки до 60%. Виж тук!

Ezine.bg»Форум»Красота»Бързо омазняване на косата! Помощ!!!

Бързо омазняване на косата! Помощ!!!

  • 08.02.14 10:13#1БонбонкаБонбонкаНовакРегистрация: 08.02.14Град: Стара ЗагораОтговори: 2Бързо омазняване на косата! Помощ!!!Здравейте! Имам ужасен проблем, който мразя ужасно! На 13 години съм и косата ми се омазнява много бързо. Принудена съм да я мия всеки ден и знам, че така се изтощава. Опитвала съм с всякакви силни шампоани от лимон и мента за омазнена коса, но не помагат. Засега ми препоръчаха специални ампули, които се нанасят с памук чрез триене и се надявам много да помогнат. Много бих се радвала ако ми дадете някакъв съвет относно проблемната ми коса!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 09.02.14 07:24#2Рангел ТотовРангел ТотовНовакРегистрация: 06.02.14Град: ПерущицаОтговори: 1от: Бързо омазняване на косата! Помощ!!!Аз имам същия проблем и са ми казвали, че косата не трябва да се мие често. На три, четири дни, но те разбирам, защото когато косата ти се омазни се чувстваш ужасно и не можеш да я понасящ. Ето няколко съвета: Опитай с бира и жълтък. 1 чаша бира (затоплена). разбъркай добре суровия жълтък и си масажирай добре косата със сместа. После я изплакни хубаво. Не се суши със сешоар, може да звучи странно, но е така. Успех и търпение! Всичко ще се оправи. Също така косата се омазнява,ако постоянно я пипаш,решиш,както и от задимени кафета,цигари.В интернет има много "бабини трикове",за да избегнеш бързото омазняване.В някои фризьорски салони се предлага нанасяне на ампули за обем или омазнена коса и т.н. , просто трябва да потърсиш добър салон.
    Стреса също оказва влияние.Може да е генетично. Възможно е да се получи дори от вид шампоан.А в пубертета косата се омазнява доста по бързо, ще отмине след няколко години, когато всичките ти хормони се нормализират!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.02.14 09:58#3БонбонкаБонбонкаНовакРегистрация: 08.02.14Град: Стара ЗагораОтговори: 2от: Бързо омазняване на косата! Помощ!!!Благодаря за полезния съвет! Мисля, да опитам и дано да подейства. Баща ми също има проблеми с омазняването на косата и мисля, че е наследствено. Започнах лечение с ампули за мазна коса и днес тепърва ще видим дали ще подейства. Не обичам да я мия често, защото ми губи много време и не ми достига за учене, но съм принудена. Де да можех да я мия на 4 дена. ОтговорОтговор с цитат
  • 11.02.14 10:07#4DesislavaDesislavaНовакРегистрация: 08.09.13Град: СофияОтговори: 28от: Бързо омазняване на косата! Помощ!!!Не трябва да си миеш косата всеки ден, защото ще получиш и други проблеми с кожата на главата. Купи си бебешка пудра и като видиш, че ти се е поомазнила косата я наръси с пудрата в корените, разреши добре и издухай със сешоар. Така ще ти издържи още 1-2 дни. Друг съвет, който искам да ти дам е по никакъв повод да не си втриваш балсам в корените на косата, а да го нанасяш само в краищата. ОтговорОтговор с цитат
  • 11.02.14 10:42#5БонбонкаБонбонкаНовакРегистрация: 08.02.14Град: Стара ЗагораОтговори: 2от: Бързо омазняване на косата! Помощ!!!Благодаря за съвета! А относно балсама, аз слагам само в краищата, за да се подхранва. ОтговорОтговор с цитат
  • 18.02.14 03:37#6Boryana AntonovaBoryana AntonovaНовакРегистрация: 18.02.14Град: АбланицаОтговори: 1от: Бързо омазняване на косата! Помощ!!!Много познато!И аз откакто се помня съм с този проблем, не става с шампоани, разни продукти и т.н.- е, някои имат някакъв ефект, но не съм попадала на нещо, което си струва.Аз съм на 30 и мисля накъде от твоята възраст си мия косата всеки ден- това е решението /пробвала съм през2 дена,през ден, но просто не ми е комфортно въобще/, свикваш както с миенето на зъбите и гледаш да не ползваш агресивни шампоани, най- добре при мен действа 1 малко по силен/примерно за нормална или мазна коса/ веднъж, два пъти седмично, а през останалите дни с бебешки /хип,тео бебе, бочко- все стават и са щадящи/ОтговорОтговор с цитат
  • 09.09.15 05:14#7MonikaMonikaНовакРегистрация: 16.08.15Град: Бяла водаОтговори: 88от: Бързо омазняване на косата! Помощ!!!Изпробвай със сух шампоан. По този начин ще я миеш по-рядко и няма да я увреждаш толкова.ОтговорОтговор с цитат
  • 29.10.15 08:42#8Потребител#162147Потребител#162147НовакРегистрация: 14.10.15Град: -Отговори: 13от: Бързо омазняване на косата! Помощ!!!Аз също бих те посъветвала за сух шампоан, така ще я миеш по-рядко.ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest