Предвеликденска промоция от 24 до 30 Април. С отстъпки до 60%. Виж тук!

Ezine.bg»Форум»Деца и родители»Помощ, имам ревнив син

Помощ, имам ревнив син

  • 28.03.14 02:07#1MaqMaqНовакРегистрация: 06.09.13Град: РусеОтговори: 7Помощ, имам ревнив синЗдравеите всички моят проблем е че имам син на 4 години и е ужасно ревнив,мога смело да кажа че ме ревнува и от вятъра.С баща му се разведохме още като беше малък на 1 годинка.Никога не съм забранявала да се виждат с баща си.Проблемът е че тои не иска да ме дели с никого,като сме вънка някъде с него тои не ми дава да общувам с никого,тегли ме на една страна и така.Когато идва баща му да го види тои пак не се откъсва от мене,страх го е че ще го вземат,дори нощно време се буди за да провери дали съм при него.Много пъти съм сядала и говорила с него по тая тема но тои не ме разбира ,,Ти си моя мама,,-казва и краи.Наистина незнам вече как да постъпя с него.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 29.03.14 12:39#2DaniDaniНовакРегистрация: 30.08.13Град: Велико ТърновоОтговори: 9от: Помощ, имам ревнив синЗащо не опиташ да го оставиш при родителите си една седмица? Така през месец, докато свикне да е далеч от теб, нека стане постепенно?ОтговорОтговор с цитат
  • 29.03.14 04:21#3MaqMaqНовакРегистрация: 06.09.13Град: РусеОтговори: 7от: Помощ, имам ревнив синАз за 1-2 не мога да го оставя при тях камо ли един месец.Като се събуди ако не ме види или ако не ми чуе гласа тои изпада в истерии и докато не ме зърне не се успокоява.ОтговорОтговор с цитат
  • 29.03.14 07:40#4DaniDaniНовакРегистрация: 30.08.13Град: Велико ТърновоОтговори: 9от: Помощ, имам ревнив синПробвай всеки ден да го оставяш при някой, ангажирай го с някакви занимания... А баща му какво мисли?ОтговорОтговор с цитат
  • 29.03.14 08:00#5MaqMaqНовакРегистрация: 06.09.13Град: РусеОтговори: 7от: Помощ, имам ревнив синНие сме разведени с баща му,а него хич пък не иска да го вижда.Малкия се плаши че може да го вземеОтговорОтговор с цитат
  • 29.03.14 10:20#6дръвникдръвникНовакРегистрация: 29.03.14Град: -Отговори: 7от: Помощ, имам ревнив синНа едипов комплекс намирисва...  ОтговорОтговор с цитат
  • 30.03.14 04:35#7DaniDaniНовакРегистрация: 30.08.13Град: Велико ТърновоОтговори: 9от: Помощ, имам ревнив синДругия вариант е да му покажеш лошата си страна, да му се караш по-често за дреболии и той да изпита необходимост да е далеч от теб. Например: "Защо ядеш така, ще изцапаш?" "Не пипай това" нещо от този сортОтговорОтговор с цитат
  • 30.03.14 04:36#8DaniDaniНовакРегистрация: 30.08.13Град: Велико ТърновоОтговори: 9от: Помощ, имам ревнив синДо свински - някакво решение няма ли да предложиш? Жената не иска диагнози...ОтговорОтговор с цитат
  • 31.03.14 05:39#9дръвникдръвникНовакРегистрация: 29.03.14Град: -Отговори: 7от: Помощ, имам ревнив синИскаш съвет ли, ето то един: Да си намери гадже въпросната жена. Някой който ще приеме и сина й. Детето й развива комплекс, заради който все повече ще търси вниманието на майка си и ще вижда мъжете в живота й като потенциални съперници за вниманието й. Също така в него се поражда неосъзнато сексуално чувство към майката, което в бъдеще може да усложни половия му живот. Едиповия комплекс обикновенно затихва в началото на шестата година, когато момчето започва да търси повече вниманието на баща си, защото се идентифицира с него. Та от тук идва съвета ми, ако няма мъжка фигура в живота на момчето проблема ще се задълбочи. (Вашия съвет да му се кара за глупости също няма да помогне). Жената сигурно няма 30 години, още е млада, да си намери някой свестен тип и малко по малко да накара детето да свикне с него. Трябва само да внимава с отношението си към двамата, да не ги кара да си съпреничат за вниманието й, а да сте тримата заедно. Не трябва да предизвиква ревност и у двамата, което е най-трудната част (след може би намирането на свестен индивид от мъжки пол).  ОтговорОтговор с цитат
  • 31.03.14 08:10#10DaniDaniНовакРегистрация: 30.08.13Град: Велико ТърновоОтговори: 9от: Помощ, имам ревнив синТова вече е друго Добър съвет :y: ОтговорОтговор с цитат
  • 31.03.14 02:14#11MaqMaqНовакРегистрация: 06.09.13Град: РусеОтговори: 7от: Помощ, имам ревнив синПовярвай ми пробвала съм го и тоя вариант не действа даже става много по агресивен към околните и хич не дава някой да ме докоснеОтговорОтговор с цитат
  • 31.03.14 02:20#12MaqMaqНовакРегистрация: 06.09.13Град: РусеОтговори: 7от: Помощ, имам ревнив синМного ви благодаря за съвета,да наистина нямам 30г.А щом се отнася за приятел все още ме е страх от обвързване,не искам да бързам.ОтговорОтговор с цитат
  • 09.09.15 05:19#13MonikaMonikaНовакРегистрация: 16.08.15Град: Бяла водаОтговори: 88от: Помощ, имам ревнив синМоже би търси внимание от твоя страна, нормално е като живеете само двамата. Може би, ако поживееш известно време с родителите си и свикни да има и други хора около него.ОтговорОтговор с цитат
  • 03.02.19 06:17#14Йозлям КадироваЙозлям КадироваГотвачРегистрация: 28.08.17Град: ВарнаОтговори: 19от: Помощ, имам ревнив синПосъветвай се със специалист относно това как е правилно да постъпиш. Детската психика е лабилна и една погрешна стъпка може да коства психическата му увреда за цял живот (като комплекси от най-различни видове)ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest