Предвеликденска промоция от 24 до 30 Април. С отстъпки до 60%. Виж тук!

Ezine.bg»Форум»Говорилник»Размисли за тези, които ни напуснаха

Размисли за тези, които ни напуснаха

  • 30.03.14 04:23#1ангелангелНовакРегистрация: 19.03.13Град: ПловдивОтговори: 19Размисли за тези, които ни напуснаха Размисли за тези, които ни напуснаха......

    Толкова много въпроси, остават в мене без никакъв отговор....
    Толкова много сълзи и мъка остават във вечността и тъгата...
    Но, най-голямата болка отново ме обзема, защото смъртта е част от животът ни, но въпреки това се питам.....?
    - Съществува ли Бог? Ще се преродим ли и как?
    -Ще ни дави ли цял живот в скръб и мрак?
    А, Вие които ни напуснахте тихомълком от този свят, все още ли ще ни познавате, дори и когато се преродим?
    Ще видим ли отново грейнала усмивка на лицата Ви? Ще ми кажеш ли мила мами, отново: Как си чедо? Добре ли си? Ще си кажем ли ,,Здравей", ,,Добро утро" или ще се разминем като непознати? Обичта ни към вас...... е онова, което казват, че ние споделяхме всичко в животът ни.... Поне за сега не приемам това за даденост, че ако се преродим ще се срещнем отново. Ще продължим ли нашите планове, които бяха в миражите ни?
    Или ще си останем така пресечени от съдбата ни? Поне за сега, това ще остане в мечтите ни.
    Не искам справедливост, а всъщност се питам отново -,,Съществува ли Бог"? Ще се преродим ли? Ще можем ли отново да се прегърнем и да почувстваме, вашите искрени сърца? Да си ви гушнем в обятията си отново? Или ще ни оставите да се давим в нашата скръб по вас, дори и ако се преродим отново?
    Спирам се за миг и се замислям(Какво е това животът? Каква е неговата същност)?
    Премигнах с очи и отново се запитах:
    - Съществуваш ли Боже и защо така потайно си криеш лицето от нас? Ще се преродим ли?
    И за какво ни е прераждане Боже, като си скрил всичко в мистерия, а само ни давиш в скръб и печал?
    Но, не можеш Господи да ме лишиш от това право, поне виртуално в мислите си да прегърна мами и всички останали пресечени от съдбата ни души.......
    Докато си тъй потаен...., не мога да ти вярвам боже!

    аип55
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest