Ezine.bg»Форум»Външен Вид»Помощ! Имам алергия от боя за коса

Помощ! Имам алергия от боя за коса

  • 23.01.18 03:06#1Daniella DimitrovaDaniella DimitrovaНовакРегистрация: 23.01.18Град: -Отговори: -Помощ! Имам алергия от боя за косаЗдравейте. От близо 4 години се боядисвам боядисвала съм се в какви ли не цветове русо,червено,черно. И от вече две години съм си заклета чернокоска но преди няколко месеца се боядисах и получих лек сърбеж на който не обърнах внимание к така продължих да се мацам всеки месец с боя докато една сутрин като станах не усетих как ухото ми буквално гори и ужасно ме сърби скалпа.

    Имах и пъпчици по скалпа разрових се из интернет и разбрах че най вероятно имам алергия от боята. Пробвах с шампоанчетата за оцветяване но по някаква причина просто не ми хващат на косата. Посетих и дерматолог който ми каза че е от боята за коса и трябва да спра да се боядисвам което за мен е невъзможно.

    Четох по форумите че може да пиеш противоалергични хапчета няколко дни преди боядисването и след него но те не подтискат ли просто алергията тя няма ли да се появи пак след като спра да ги пия?

    Говорих с дерматоложката си да направим тест към коя от съставките на боята имам алергия но няма как да стане защото това се правело само в Александровска болница а аз живея във Варна. Знаете ли безвредни бои за коси? А от къната може ли да ми стане някаква реакция?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 24.01.18 05:13#2Пламена M.Пламена M.ДжедайРегистрация: 13.11.12Град: -Отговори: 193от: Помощ! Имам алергия от боя за косаТова е много странно. При условие, че преди това нищо ти е нямало, може би имаш алергия към определената боя, а не към всички. Пробвай Къна - тя не само е по-полезна, а и черният ѝ цвят е много по-наситен и заздравява косата.ОтговорОтговор с цитат
  • 28.01.18 07:29#3Desi MarinovaDesi MarinovaНовакРегистрация: 21.01.18Град: СофияОтговори: 31от: Помощ! Имам алергия от боя за косаМного съм съгласна с Плами, опитай с къна, освен че цвета стои наситен, косата има страхотен блясък и е абсолютно безвреднаОтговорОтговор с цитат
  • 13.03.18 08:11#4Потребител#203114Потребител#203114НовакРегистрация: 15.12.17Град: -Отговори: 50от: Помощ! Имам алергия от боя за косаАз пък преди години имах от къна, но алергиите са непредвидими - явяват се и преминават без да се усетим.ОтговорОтговор с цитат
  • 01.05.18 09:19#5Потребител#202343Потребител#202343НовакРегистрация: 01.12.17Град: -Отговори: 8от: Помощ! Имам алергия от боя за косаС кана получи ли се?ОтговорОтговор с цитат
  • 24.08.22 06:56#6Потребител#318673Потребител#318673НовакРегистрация: 24.08.22Град: -Отговори: 16от: Помощ! Имам алергия от боя за косаМного странно, каква марка използвате ?ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest