Хората, които страдат от киселини, често опитват какви ли не средства, за да се справят с този неприятен здравословен проблем.
Често тези средства имат временен ефект, след което киселините отново атакуват.
Сок от картофи срещу киселини
Сокът от картофи много помага при киселини. При дълга употреба на сока, който не е никак вкусен, се лекуват киселините, а също така се намалява киселинността на стомашния сок.
Настържете един-два картофа и изстискайте през два слоя марля. Разбъркайте сока с една супена лъжица мед. Пийте по половин чаена чаша два пъти дневно – сутрин на гладно и вечер преди лягане.
При по-сериозни проблеми дозата може да се увеличи до две чаши дневно. Киселините ще отшумят след две седмици, но от време на време за профилактика пийте картофен сок с мед.
Целина срещу киселини
Целината също помага при киселини. Пресният корен от целина, настърган и смесен с малко мед, е много полезен. Препоръчва се да се ядат по две супени лъжици три пъти дневно, половин час преди хранене.
Сушеният корен от целина може да се използва за направа на чай срещу киселини. Две чаени лъжички ситно нарязан изсушен корен от целина се залива с една чаша вряла вода и се оставят половин час да престоят. Пие се по половин чаена чаша дневно, три пъти преди хранене.
Зехтин в борбата с киселините
Една лъжица олио, която се изпива след хранене, особено ако сте консумирали тежки мазни ястия, е идеална срещу киселини. Може да се използва зехтин, той е по-полезен за стомаха.
Сушен грах срещу киселини
Срещу киселини помагат много сушените зърна грах. Достатъчно е да сдъвчете шест зърна сушен грах и много бързо ще се избавите от киселините.
Чай от жълт кантарион премахва киселини
Жълтият кантарион е много полезен при киселини. Една супена лъжица от чая се залива с една чаена чаша вряла вода и се оставя да престои два часа. Пие се сутрин на гладно, по една чаша. Препоръчва се пет минути след това да се изпие чай от лайка.
Вижте още как помага оцетът при стомашни киселини.