Холандските деца са най-щастливите в света. Освен това те водят и по материално благосъстояние и образование, показва ново проучване на УНИЦЕФ. Защо обаче точно холандските малчугани превъзхождат останалите си връстници в тези критерии.
Като за начало, когато един родител е щастлив, също толкова добре се чувстват и неговите малки наследници. Самите възрастни холандци са обявени за едни от най-щастливите хора в света, така че изобщо не трябва да ни учудва, че и децата им са радостни.
Влиянието на родителите е от огромно значение за подрастващите, но ролята на майката е безценна. Какво обаче можем да кажем за холандските майки? Оказва се, че холандките са безкрайно щастливи, защото имат свободата да избират и не са притиснати от никакви норми.
Жените в тази страна се обличат както им е удобно, без да се влияят от тенденциите, работят по колкото часа искат и въобще постигат страхотен баланс между работа и личен живот. Когато майката се чувства страхотно, е нормално тя да предаде това усещане и на своя малчуган.
Холандия обаче не се отличава само с доволните си мами. В страната все по-често могат да се видят бащи, който са позагърбили работата и са избрали да отделят повече време на хлапетата си. Точно като своите съпруги голяма част от господата вече предпочитат да прекарват в офиса само четири дни от седмицата си.
Една от причините децата по света да се чувстват нещастни е стресът, свързан с училището и оценките. Малчуганите в Холандия обаче не са притискани от родителите си да изкарват само най-високите оценки. Те имат пълна свобода на действия и освен това не са затрупвани с куп домашни, които да отнемат от времето им за игра.
Както знаем, добрата храна води и до добър живот. Е, в страната на лалетата децата може и да не закусват най-здравословните храни, но едно е ясно - традиционната филия с шоколад за закуска и филията с шунка и сирене за обяд правят малчуганите щастливи и сплотяват семейството, сочи още проучването на УНИЦЕФ.
Оказва се още, че точно това семейно похапване е причина не само за хармонично развитие на децата, но и стимулира личната им идентичност.