Предвеликденска промоция от 24 до 30 Април. С отстъпки до 60%. Виж тук!

Ezine.bg»Статии»Здраве»Продължава търсенето на лек за Алцхаймер

Продължава търсенето на лек за Алцхаймер

Жана Г.Жана Г.
Новак
554197
Хапчета

Има доказателства, че хранителни добавки, приготвени от обелките на ябълка, червено вино и куркума, някога ще могат да помогнат за спиране на пристъпите и развитието на болестта на Алцхаймер.

Има много детайли, които все още се обсъждат, но учените, занимаващи се с този въпрос, смятат, че има предпоставки да се погледне по друг начин на заболяването.

Според изследователите група химически съединения с името алкени от втори тип, които се съдържат в голямо количество в някои продукти, а също и в мозъка на болните, имат голямо отношение към развитието на болестта.

Нутрицевтиците /т.е продуктите, които действат оздравяващо върху организма/ в бъдеще ще могат да спрат действието на химическите съединения, които са отговорни за разрушаването на клетките на мозъка.

Главоболие

Учените разработват специални съединения, които засега в лабораторни условия поглъщат алкените от втори тип и защитават нервите от увреждания.

Болестта на Алцхаймер е доста разнородно заболяване и преди да разберем как да се борим с него, трябва да се извърши колосален труд. Да се изучат нервните окончания, които дегенерират, а също и връзките, които се разпадат между невроните и водят до загуба на памет и други симптоми.

За момента учените не дават категорична причина за дегенерацията на нервните окончания, но изследванията показват, че по време на заболяването в мозъка се изработват алкени от втори тип.

Въздействията на тези алкени, които се поемат от околната среда, се свързват с развитието на рака, болести на сърцето и други проблеми.

Според учените пациенти с болестта на Алцхаймер са подложени на двойно влияние на алкените, тъй като и собственият им мозък ги изработва.

Ако специалистите намерят начин за унищожаването на тези алкени в мозъка, това ще помогне и за борбата с други заболявания, такива като Паркинсон, увреждания на гръбначния мозък.

Засега изследванията са в много в ранна фаза и само сериозни опити ще докажат доколко ще се оправдаят очакванията на учените и пациентите.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest