Ezine.bg»Статии»Здраве»Бръчките сигнализират за проблеми с костите

Бръчките сигнализират за проблеми с костите

РалицаРалица
Новак
15735
Бръчките сигнализират за проблеми с костите

Бръчките вече съвсем не са безобиден белег на отминаващите години. Вече се счита, че появяването на вдлъбнати ивици по кожата е сигнал, че нещо нередно се случва със здравината и силата на костите.

Изследователи са категорични, че дамите, които имат по-голям брой и по-дълбоки бръчки, имат и по-чупливи кости и са по-предразположени към остеопороза.

Оказва се, че бръчките са в пряка корелация със състоянието на костната маса. В случая възрастта не е от особено значение.

Остеопорозата е заболяване, при което масата на костното вещество намалява. Тя променя структурата на костите, които стават лесно податливи на деформации и счупване. При жените най-често се появява след започване на менопаузата.

От друга страна според изследователи от Великобритания именно бръчките предпазват от развитие на рак на кожата.

Китайските знахари пък откриват друга зависимост между бръчките и здравословното ни състояние.

Според техните теории хоризонталните бръчки по челото са сигнал за претоварване на нервната система и повишен риск от инфаркт. Малките вдлъбнатинки във външния ъгъл на очите пък могат да бъдат симптом за не добро състояние на стомашно-чревния тракт. Освен това вертикалните бръчки около веждите могат да са показател за риск от синузит, а набраздените линии около устата са знак за проблеми с черния дроб.

За да запазите за по-дълго време свежестта и стегнатостта на кожата си, наблегнете на приема на продукти, богати на цинк, желязо, мед и калций. Витамините А, С и Е също са незаменим съюзник в борбата с остаряването.

Бръчките сигнализират за проблеми с костите

Подходящи за сияйността на кожата са ядки, риба, плодове, зехтин, сок от ананас.

За превенция от остеопороза освен от споменатите до тук вещества, организмът се нуждае и от обилни количества витамин Д, който е отговорен за усвояването на калция в храната. Част от необходимия витамин D се доставя с храната, а останалата част се образува в кожата при излагане на слънце.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest