Ezine.bg»Статии»Здраве»Как да се предпазим»Шоколадова терапия срещу деменция

Шоколадова терапия срещу деменция

Пиене на Шоколад

Шоколадът вероятно е най-обичаният десерт от всички възможни сладки изкушения. Толкова много видове – натурален млечен, черен, с ядки, с плодчета и пр. Изключително вкусният десерт можем да намерим и в течна форма, дори и като напитка.

И макар, че шоколадът често е отричан и дори заклеймяван като не особено полезен и добър за всекидневна консумация, десертът навлиза в ежедневието ни и по друг начин. Не може да не сте чували за шоколадовите терапии, които се предлагат в голяма част от козметичните студия, спа центровете и пр.

Още повече – вече има и толкова много маски, кремове и различни мазила, които съдържат какаово масло. Те имат много силно хидратиращ ефект за кожата.

Твърди се, че всички тези продукти – маските, кремчетата и разкрасяващите процедури с шоколад по спа центровете, подмладяват много кожата и я зареждат с енергия.

Ако искате да премахнете целулита и да отслабнете, трябва да знаете, че кофеинът, който се съдържа в шоколада ще ви помогне за тези цели. В своята книга „Шоколадова терапия“ психотерапевтът Мъри Ленгам пише, че според това кой какъв шоколад обича, се разпознавало и какъв бил човекът.

Спа с Шоколад

Не е много сигурно, че можем да се доверим на подобна теория, но със сигурност можем да повярваме на новото изследване, което е свързано с вкусния шоколад. Според проучване направено в САЩ и публикувано във вестник „Дейли екпрес“, можем да се предпазим от деменция, ако консумираме по две чаши горещ шоколад дневно.

Разбира се, това изказване е подкрепено и от изследване, което е включило 60 души, които са се подложили на такава терапия в продължение на месец. Всички участници са били без признаци на деменция при това на средна възраст 73 години.

Последвалите изследвания на мозъка, направени с ултразвук, са установили, че консумирането на горещия шоколад е помогнало и е повлияло добре на мозъчното здраве на хората.

Подобрение е забелязано не само при запаметяването, но и при извикването на спомените на доброволците (от първоначални 167 секунди, средно до 116 секунди след края на изследването).

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest