Предвеликденска промоция от 24 до 30 Април. С отстъпки до 60%. Виж тук!

Ezine.bg»Статии»Здраве»Лечение и Процедури»Средства за омекотяване на груба кожа

Средства за омекотяване на груба кожа

Кристина ЧерниковаКристина Черникова
Администратор
2k190208
Пети

Загрубялата кожа, освен че не е никак приятна гледка, предизвиква и сериозен дискомфорт. За да се справите с нея обаче, не е нужно да харчите купища пари, а просто да се снабдите с голяма доза търпение и няколко основни продукта.

Ако страдате от мазоли по краката, започнете всеки ден да киснете ходилата си в топла вода. Правете го поне 30-40 минути, за да омекотите тъканта. След като тя се размекне достатъчно, използвайте пемза, за да премахнете част от нея. Не оказвайте прекалено силен натиск, за да не разраните проблемните зони.

След това измийте краката, подсушете ги и нанесете масло от бадем с леки кръгови движения. Освен него можете да използвате рициново масло, кокосово масло или екстракт от сусам. Всъщност добра работа биха ви свършили и само слънчогледовото олио и зехтинът.

Лакти

Както знаете, кожата може да загрубее и напука не само по ходилата, но и на други места. Ако забележите зачервяване, болка и изпръхване в областта на дланите и лактите, също има как да си помогнете в домашни условия. Мажете всяка вечер преди лягане засегнатите места с някоя от горепосочените масла.

Ако разполагате със свинска мас, понякога заменяйте растителните масла с нея. Свинската мас подхранва кожата и спомага за по-бързото заздравяване, ако е налице напукване. Когато третирате кожата по дланите и китките, е достатъчно само да използвате мазила. Тук употребата на пемза или пила за загрубяла кожа не се препоръчва.

Нанасяйте продуктите върху кожата редовно и ще видите, че постоянството ще даде положителен резултат. За да се отървете от загрубялата кожа и мазолите по-бързо, се налага да спазвате някои правила. Ако страдате от напукани пети, носете удобни и проветриви анатомични обувки.

Ако забележите, че имате проблем с кожата на ръцете, започнете да използвате гумени ръкавици, когато миете съдовете. След вършене на домакинска работа или след баня, нанасяйте хидратиращо масло или крем за ръце.

Когато излизате навън в зимните месеци, също е желателно да носите ръкавици. По същия начин предпазвайте ръцете си и когато работите в градината.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest