Ezine.bg»Статии»Семейство»Отглеждане на детето»Как да възпитаваме вундеркинд

Как да възпитаваме вундеркинд

Нина НордНина Норд
Джедай
2k346
Вундеркинд

Да имаш дете вундеркинд е едновременно щастие и голяма отговорност, която е свързана с по-специфични грижи за подрастващия гений.

Ако детето ви от най-ранна възраст проявява големи заложби, трябва да ги развиете. Дори истински вундеркинд не може да се превърне в нищо по-различно от останалите, ако заложбите му не се развиват.

В никакъв случай не трябва да мъкнете детето от сутрин до вечер по различни видове уроци, за да се прояви то като гений в музиката, литературата, театъра и приложните изкуства. Прекомерното обучение на децата вундеркинди може да доведе до сривове в психиката и до обща умора.

Деца

Помогнете на детето да се развива в тези области, които го интересуват. Ако детето въпреки големите заложби, които има, отказва категорично да учи, не го насилвайте, защото така ще изкорените желанието му да се усъвършенства.

Тъй като децата вундеркинди са с особени характери, не трябва да прибягвате до наказание, особено физическо, когато детето носи слаби оценки от училище.

Напълно е възможно детето ви, което е гениален математик вкъщи, в училище да има проблеми от психологическо естество, които му пречат да блесне.

Опитвайте се да бъдете приятел с детето си, за да ви споделя всичките си проблеми и да намирате заедно решението им. Давайте на детето си максимален простор за творчество.

Възпитание на детето

Ако то рисува по стените, не го наказвайте, а покрийте стените с листове, по които да може да проявява гениалността си в областта на изобразителното изкуство.

Ако детето иска да се развие в музикално отношение, опитайте се да го запишете на уроци при учител с мек характер, в противен случай ще ударите на камък.

Детето-вундеркинд има повече нужда от общуване с родителите си, отколкото с останалите деца. То е зависимо от родителите си и с тях му е по-интересно, отколкото с връстниците му, които е надраснало в интелектуално отношение.

Когато детето иска да играе с вас или да ви разказва как е преминало времето му навън, обръщайте му внимание и не се оправдавайте с домашни задължения, които ви пречат да контактувате с него.

Не забравяйте, че детето с висок интелектуален и творчески потенциал трябва да спортува, тъй като така ще развие координацията и издържливостта си.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest

Рейтинг

4.8
54
41
30
20
10
Дай твоята оценка:

Коментари (2)

Изпрати
валя
валя
21.02.2014 08:07
Напротив, тези деца имат нужда от социалната си група. Аз самата пуснах моето дете на година и половина защото не му бяхме достатъчни за общуване и нови знания.
0
0
Румяна Митева
Румяна Митева
19.09.2013 16:13
Всичко е много добре написано,но има ли някакви учебни заведения за тези деца?Има ли някакви тестове за да сме сигурни че имаме толкова умно дете.Моето е на 2г а вече докторите ме съветват да не го давам по ясли и градини да не му убия дарбата.Ще се радвам някой да сподели!
1
0