Ezine.bg»Статии»Любопитно»Мотивация»Ето кои са принципите на доволното мислене

Ето кои са принципите на доволното мислене

ХрисиХриси
Новак
3122
Доволно мислене

Доволното мислене е нещо, към което всеки трябва да се стреми и което всеки от нас трябва да постигне.

То е ключът към щастието и означава да бъдеш доволен от това, което имаш, от това, което постигаш и от изборите, които правиш.

Ето кои са неговите 5 принципа, които могат да ви помогнат да го постигнете:

1. Принцип на намеренията – той се свързва с индивидуалната нагласа на всеки към света и намеренията, които има към него. Ако сте се вглъбили в негативното, в страданието, в болката, то подсъзнателно намерението ви е да откривате такива, затова и ви се случват. Трябва да промените намерението си, за да се промени и животът ви.

2. Принцип на фокуса – върху какво сте се концентрирали. Забелязвайте ли малките красиви радости, които всеки нов ден носи със себе си или тотално сте загубили фокуса си, бидейки въвлечени във вихъра на ежедневието? Опитайте да виждате нещата, които ви носят удоволствие, да ги запомняте и да ги правите по-често.

3. Принцип на формулирането на желания – хората казват: Внимавай какво си пожелаваш, защото ще се сбъдне. Вярвайте в това. Необходимо е да знаете какво точно искате, за да си го пожелаете правилно Само тогава то ще дойде при вас. Нека в душата ви не бъде хаос, а ред от точно систематизирани и формулирани цели.

Позитивно мислене

4. Принцип на моделирането – освен формулирано желание, трябва да имате и цел, за която да го използвате. Необходимо е да знаете какво точно ще правите с него, когато го получите. За какво са ви тези пари, а тази любов, а онази длъжност, за която толкова се борите, има те ли представа? Ако да, то съвсем скоро ще получите желаното.

5. Принцип на избора – както казахме, доволното мислене означава да сте удовлетворени от изборите, които правите. Трябва да сте уверени в тях, да имате правилното отношение към тях да знаете, че изборите, които правите днес, ще имат значение утре. Да си дадете сметка, че сте големи хора, които трябва да поемат отговорност за онова, което правят, мислят и говорят. Да бъдете пример първо за себе си, а после и за другите.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest