Ezine.bg»Статии»Любопитно»Красотата на жената се изчислява по формула

Красотата на жената се изчислява по формула

Красотата на жената се изчислява по формула

Женската красота и прелести намериха своята математическа обосновка, след като екип от немски психолози, ръководен от Мартин Грюндъл от Регенсбург, успя да създаде математическа формула, с която може да се изчисли хубостта на дамите.

Според специалистите изведената формула красотата може да се измери и провери с математически методи. Експериментът бил проведен под формата на интернет-анкета, в която взели участие повече от 60 000 мъже и жени. На всички е било предложено да променят изображението на жена по 5 параметъра, докато според техните разбирания то стане идеално.

Всички анкетирани имали задачата от 10 изображения на една и съща жена да изберат 5-те най-привлекателни. Този своебразен виртуален конкурс за красота извел неочакван дори и за самите психолози извод, а именно, че ръстът и теглото не са решаващите фактори, когато става въпрос за женска привлекателност.

Не е важно колко висока или слаба е жената, а какво е съотношението между отделните части на нейното тяло”, заявява ръководителят на проекта Грюндъл. Крайният извод е, че перфектната жена е с дълги крака, тънка талия, среден бюст и пропорционални бедра.

Сложната комплексна формула е следната: Y= b1х1 +b2 х2 + ... + b13х13 + t. Променливите освен всичко останало съдържат и “коефициент за андрогенност”, в който се включват обема на бедрата, талията и гърдите. Колкото по-малък е той, толкова повече извивки има женската фигура.

Красотата на жената се изчислява по формула

“Необходима е сложна формула, защото простата зависимост, що се отнася за красота, винаги досега се е оказвала погрешна. Например съотношението между обема на талията и бедрата. Преди се смяташе, че колкото то е по-малко, толкова по-добре.”, разяснява Грюндъл.

Тайната на математическото изчисление, обясняващо перфектната женска външност, се корени в сложното съотношение между крайностите и начина на тяхното възприемане със знак + или -. Именно то определя пропорционалността според авторите на формулата.

Тук се корени и обяснението защо крайности, като например много големи гърди или изпъкнало дупе не винаги се възприемат като красиви. Когато значението премине горната граница, в отделни части на формулата то се оказва положително, а в други - отрицателно.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest