Ezine.bg»Статии»Любопитно»Иновации»В Дубай сервират чай от злато

В Дубай сервират чай от злато

Антония Р.Антония Р.
Джедай
3k77
Златен чай

В дубайското кафене Art Cafe Mocca сервират чаени листенца със златно покритие от 22-каратово злато.

Чаените листа са отгледани в плантация в Шри Ланка, а златното покритие е направено в Германия. Листата се ароматизират в Мароко преди да стигнат до клиентите на заведението в Дубай.

Напитката се сервира от няколко седмици и все още е на промоционалната цена от 55 дирхама или около 15 долара.

Собственикът на кафето - 32-годишният Ашраф Махран, сподели, че е пробвал подобен чай в британски хотел и оттам му дошла идеята да предложи такъв чай в собственото си кафене.

Чай от радиола

Според него напитката е много полезна за здравето, намалява нервното напрежение и физическата умора.

Не всички експерти споделят това становище, но все пак консумацията на този чай е разрешена от властите в Дубай.

Подобен чай се предлага в Китай, Индия и някои западноевропейски страни.

Всеки, които е опитал „златната“ напитка е на мнение, че вкусът ѝ е неповторим.

Миналата година китайският предприемач Ан Яншъ сподели, че е открил ключовата съставка за производството на най-добрия чай - изпражнения на панда.

Ан закупил 11 тона екскременти от ферма за панди и уверява, че първата му реколта чаени листа ще бъде "най-скъпият чай на света".

Дубай

Китаецът не се притеснява от скептицизма и подигравките на повечето хора, защото е убеден в потенциалните ползи от неговия чай за здравето.

Ан Яншъ е открил, че изпражненията на пандата са богати на хранителни съставки – с много по-висока концентрация от тази на кравешките торове.

Китайският предприемач управлява плантация от 1.13 хектара в провинция Съчуан (Югозападен Китай) и защитава тезата, че химическите торове трябва да бъдат заместени от животински изпражнения преди да са се нанесли непоправими вреди на природата.

Логото на компанията на Яншъ изобразява усмихната панда, която носи папионка и размахва димяща чаша чай.

Ан Яншъ е сигурен в успеха на откритието си и е патентовал идеята за чая, за да не бъде взаимствана от други компании. Това се случва често в Китай – законите за интелектуална собственост непрекъснато се нарушават.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest