Ezine.bg»Статии»Любопитно»Работещо Момиче»Между 10 и 11 ч. в понеделник сме най-работни

Между 10 и 11 ч. в понеделник сме най-работни

Между 10 и 11 ч. в понеделник сме най-работни

Учени от Великобритания установиха, че именно първият ден от седмицата е най-благоприятен за служителите, за да свършат най-важните задачи за седмицата. Иначе казано, в понеделник между 10 и 11 часа сме най-работливи.

Ако обаче стане така, че не успеем да свършим задачите до края на понеделник, шансът изобщо да не завършим всичко от списъка до края на седмицата драстично се увеличава.

Две трети от всички хора, които участвали в запитването признали, че не могат да приключат навреме с всички свои задачи.

Изследването потвърждава, че задачите обикновено остават недовършени именно заради липсата на време. 24 на сто от запитаните обаче си признали, че до голяма степен отлагат задълженията си, така че протакането също се определя като основна причина.

Една трета от запитаните мъже признават, че не изпитват никакво притеснение, ако не успеят да свършат задачите си или ако списъка се удължава. От друга страна – половината от анкетираните британки признават, че изпитват сериозно притеснение в случай, че не успят да завършат списъка със задачи.

Между 10 и 11 ч. в понеделник сме най-работни

Три четвърти от участващите в запитването смятат за своя основна задача отговарянето на пропуснатите телефонни обаждания. За две трети от участниците пък основен приоритет се оказва именно съставянето на целия списък със задължения.

Според половината от анкетираните една от дейностите, които заемат най-голяма част от времето им е вписването на свършената работа и отработените часове.

Постоянните задължения и напрегнатата работа за някои служители дори не им дава възможност да свършват на пръв поглед елементарни неща. Става дума за измиване на каната от кафето или ходенето до тоалетна.

Независимо от напрежението, което имат през работния ден около 56 на сто от участващите в анкетата признават, че правят списъци и за вкъщи. 75 % от всички включват в този списък пазаруването, а 71 на сто от участващите записват в домашния списък и чистенето. За 60 на сто списъкът с домашни задължения продължава с напомнянето за купуване на картичка или подарък за някой.

Според психолога Линда Блеър, когато съставяме списъци със задачи, те ни помагат не само да сме организирани. Изпълнението им на време ни дава усещане за високо постижение.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest