Предвеликденска промоция от 24 до 30 Април. С отстъпки до 60%. Виж тук!

Ezine.bg»Форум»Говорилник»Как да си отговорим?

Как да си отговорим?

  • 27.03.13 07:39#1ангелангелНовакРегистрация: 19.03.13Град: ПловдивОтговори: 19Как да си отговорим?Човек и природа - антагонизъм или какво? Човек, това е природа - жокер

    Човек и природа - антагонизъм или какво??? Човек и природа в едно!

    Човек се нуждае от природата, но тя се нуждае от човека за да я пази и подържа. Симбиоза между разум и натура. Но защо се получава така, че природата при дадени обстоятелства може да убие и убива по най - жесток и безмилостен начин човека. Случайност или закономерност е да стават земетресения или да изригват вулкани, свлачища, наводнения, торнада , бермудски триъгълник, пренебрегване на гравитация и много други примери, които нямат предсказуемо обяснение. Може ли някой да спре тези процеси и как да се справим с катаклизмите и блудството на природата с човека. Има ли природата разум или не, и ако, има до каква степен на развитие е стигнала. Кой може да е този който да дава разум на природата? Кой има интерес да убива човечеството с катаклизми и разрушения? Може ли човека да е виновен за тези разрушаващи функции на природата? Имам предвид напредналата военна техника за масово унищожение и защо човека трябва да създава оръжия за самоунищожение и унищожение? Има ли разлика между примитивният канибализъм и оръжията за масово унищожение? Имат ли те дистанция, а ако нямат защо не се самоунищожат? Можем ли да съпоставима една позиция канибализма с тоталното въоръжаване на военната индустрия? Материалистическото съзнание и концепция, имат ли ментален, религиозен и изкуствен потенциал, за да потискат - притесняват човешката природа и с каква цел?
    А сега обратната страна! Защо човека убива природата, след като знае пагубните действия на парниковият ефект? Нима няма кой да спре това? Има достатъчен капацитет в хората, за да пресекат тази безумна и нелогична агресия на човека. С какво са виновни бъдещите поколения, че нашият разум, че не може да наделее над престъпните действия на политици и терористи? Що за разумна политика е това да се гавриш с бедността и отчаянието на хората? На какво цивилизовано ниво е цивилизацията ни? Защо цивилизацията ни върви все надолу и деградира?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 08.04.13 05:41#2СоняСоняНовакРегистрация: 08.04.13Град: -Отговори: 16от: Как да си отговорим?Много въпроси ,но отговори няма!В своето развитие ние хората ставаме все по материални.Това желание за власт ,пари ни кара да бъдем такива. Но в живота на всеки човек идва момент в който разбира колко е маловажно това,колко много време губим/да си достави материалнине неща/,а всъщност не това ни прави щастливи.ОтговорОтговор с цитат
  • 08.04.13 09:59#3ангелангелНовакРегистрация: 19.03.13Град: ПловдивОтговори: 19от: Как да си отговорим?syysyy :Много въпроси ,но отговори няма!В своето развитие ние хората ставаме все по материални.Това желание за власт ,пари ни кара да бъдем такива. Но в живота на всеки човек идва момент в който разбира колко е маловажно това,колко много време губим/да си достави материалнине неща/,а всъщност не това ни прави щастливи.
    -------------------------------------------------------------
    Сиси! Благодяря Ви, че ме посетихте. Чудех се защо никой не взима отношение по въпросите ми? А, има токова много за разсъждение и спор. Може би аудиторията има страх да коментира, или пък не ги разбират? Според мен все за нещо ще се хванат и ще поумуваме заедно..... Например защо Бог? Грешно ли е да не вярваме в Бог? Кой е той, че да му се молим всеки ден и за какво му са да повтаряме постоянно нашите молитви и т. н.... Искам да Ви предизвикам ( не само теб а всички)и да направя полесражение от мнения и дискусии! Словестни престрелки с които да стане интересно! Хубава вечер и топли фамилни желания от мен!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 09.04.13 07:15#4cvetelinacvetelinaНовакРегистрация: 07.10.12Град: -Отговори: 124от: Как да си отговорим?мен няма защо да ме предизвиквате.направо ви отговарям.за мен движещата сила е любовта.нея не я заменям за нищо.само който е истински обичал ,може да ме разбере.ОтговорОтговор с цитат
  • 09.04.13 10:11#5ангелангелНовакРегистрация: 19.03.13Град: ПловдивОтговори: 19от: Как да си отговорим?cveteto70 :мен няма защо да ме предизвиквате.направо ви отговарям.за мен движещата сила е любовта.нея не я заменям за нищо.само който е истински обичал ,може да ме разбере.
    --------------------------------------------------------------
    Знам, за теб не се притеснявам, а ме притеснява пасивността на читателите, защото и като народ сме такива бездушници. Траем си да ни тъпчат политици, мутри и всякакви други клакьори, потъваме и пак не си вадим поуки от лошотията на съвремието ни. Хубав дъждовен и спорен ден!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 09.04.13 08:53#6СоняСоняНовакРегистрация: 08.04.13Град: -Отговори: 16от: Как да си отговорим?Според мен на нас хората ни е нужна вяра.Може би за това ни е
    Бог ,за да вярваме ,че за греховете ни има прошка,че за безсилието ни да постигнем мечтите си ще получим помощ.Баща ми казваше ,че на времето хората са били по-добри ,защото са
    вярвали в Бог,страхували са се от наказание...
    Сега е на мода позитивното мислене,не мислиш ли че има нещо общо с молитвата?
    Може би просто трябва да сме по-добри!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.04.13 07:28#7cvetelinacvetelinaНовакРегистрация: 07.10.12Град: -Отговори: 124от: Как да си отговорим?и ние ви благодарим за хубавите писания.аз лично с удоволствие ги чета.но нищо не казвате за любовта.за вас тя не е ли важна?ОтговорОтговор с цитат
  • 10.04.13 10:54#8ангелангелНовакРегистрация: 19.03.13Град: ПловдивОтговори: 19от: Как да си отговорим?[quote=cveteto70]и ние ви благодарим за хубавите писания.аз лично с удоволствие ги чета.но нищо не казвате за любовта.за вас тя не е ли важна?[/quote
    За любовта ли ме питаш все? Оууууу, отдавна прашасва на тавана. Тези стари мебели ги подновявам всеки месец. Откровен женкар съм, имал сем доста преживявания, но едно мога да кажа като извод, че въпреки и да не съществува, да е прекъсната, тя си остава да те пари в душата ти, макар и да знаеш, че ако повториш ефекта ще е нулев. Душевна рана на спомени и тъга по загубеното. За това не се нядявам да изпитам втори път удоволствието от една и съща любов. Мир на праха на старата любов! Никога не се обръщай назад, защото олекваш в очите на другия......
    ОтговорОтговор с цитат
  • 11.04.13 10:48#9cvetelinacvetelinaНовакРегистрация: 07.10.12Град: -Отговори: 124от: Как да си отговорим?а сетен път разбрах че никога не сте били обичани истински.обещавам точно пред вас няма да повдигам тази тема.ОтговорОтговор с цитат
  • 13.04.13 05:51#10cvetelinacvetelinaНовакРегистрация: 07.10.12Град: -Отговори: 124от: Как да си отговорим?колко хубаво сте го написали.забелязвам че доста често говорите за бог.да не сте някой религиозен фанатик.не го приемайте като упрек.за мен бог е любов.както виждате вие говорите често за бог , а аз за любов.защото продължавам да твърдя че без любов нищо не става.независимо за каква любов става дума.дали е към ближния или към любимия.а защо не и към животинките.помислете малко и ще се съгласите с мен.ОтговорОтговор с цитат
  • 13.04.13 08:17#11ангелангелНовакРегистрация: 19.03.13Град: ПловдивОтговори: 19от: Как да си отговорим?cveteto70 :колко хубаво сте го написали.забелязвам че доста често говорите за бог.да не сте някой религиозен фанатик.не го приемайте като упрек.за мен бог е любов.както виждате вие говорите често за бог , а аз за любов.защото продължавам да твърдя че без любов нищо не става.независимо за каква любов става дума.дали е към ближния или към любимия.а защо не и към животинките.помислете малко и ще се съгласите с мен.
    --------------------------------------------------------------
    Не, не съм религиозен фанатик, а съм абсолютен атеист и не смятам да си променя мнението! Но не съм против тези, които вярват в него. Това си е лично тяхно право, а темата за Бог е нон-сенс. А ти вярваща ли си? Хубав уикенд!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.04.13 09:59#12cvetelinacvetelinaНовакРегистрация: 07.10.12Град: -Отговори: 124от: Как да си отговорим?аз вярвам само в любовта.ОтговорОтговор с цитат
  • 14.04.13 11:02#13СоняСоняНовакРегистрация: 08.04.13Град: -Отговори: 16от: Как да си отговорим?
    Не те разбирам Сиси! Защо трябва да получим (изпитаме)някаква болка, че да тръгнем по своят път? Нали сме в 21 век. Цивилизацията ни е на много по високо интелектуално ниво, отколкото периода когато е живял Христос. Да отдадем зслуженото на религията, че ни е спасила от изчезване като народ, но нека и да разсъждаваме като съвремени хора. Нима Христос е мислил за компютри или пък е всемогъщ, а пък не иска да ни помогне във тази финансова бъркотия? Ако е така той е съдист, защото е позволил да стане втората световна война или пък позволява своеволията на американците 12 години да избиват милиони виетнамци и сеят смърт във всеки за тях район с техни интереси! Един едиствен бог имаш ти, а това са твоите родители. Те са ти дали живот, а не миража на глупаците и техният Бог.....[/quote]

    Прав си ,че сме на по-високо интелектуално ниво,но на духовно
    сме много назад Колкото сме по-развити интелектуално,колкото
    повече неща имаме ,толкова сме по-самотни,по-нещастни И това
    ще продължи докато не намерим пътя си,докато не намерим себе си и докато не станем по-добри
    Имам един въпрос към теб:когато направиш някой гаф ,твоите
    родители ли оправят кашата? Защо Бог да оправя бъркотиите които забъркваме?В живота си всеки човек има право на избор
    Теб,защо те е страх да обичаш?Предполагам ,защото познаваш болката,макар и да знаеш че това е най-хубавото което може да ти се случи,ти все още помниш болката Какво промени тя в теб?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 15.04.13 12:28#14cvetelinacvetelinaНовакРегистрация: 07.10.12Град: -Отговори: 124от: Как да си отговорим?може би защото наистина е минал през някакво страдание.а когато сме наранени ние си слагаме маска.сякаш тя ще ни предпази.за всичко друго бих сложила маска но не и когато става дума за любов.не ме е страх от любовта.ако ме е страх , как ще продължа напред.даже и да боли тя пак е прекрасна.ОтговорОтговор с цитат
  • 15.04.13 07:27#15ангелангелНовакРегистрация: 19.03.13Град: ПловдивОтговори: 19от: Как да си отговорим?syysyy :
    Не те разбирам Сиси! Защо трябва да получим (изпитаме)някаква болка, че да тръгнем по своят път? Нали сме в 21 век. Цивилизацията ни е на много по високо интелектуално ниво, отколкото периода когато е живял Христос. Да отдадем зслуженото на религията, че ни е спасила от изчезване като народ, но нека и да разсъждаваме като съвремени хора. Нима Христос е мислил за компютри или пък е всемогъщ, а пък не иска да ни помогне във тази финансова бъркотия? Ако е така той е съдист, защото е позволил да стане втората световна война или пък позволява своеволията на американците 12 години да избиват милиони виетнамци и сеят смърт във всеки за тях район с техни интереси! Един едиствен бог имаш ти, а това са твоите родители. Те са ти дали живот, а не миража на глупаците и техният Бог.....


    Прав си ,че сме на по-високо интелектуално ниво,но на духовно
    сме много назад Колкото сме по-развити интелектуално,колкото
    повече неща имаме ,толкова сме по-самотни,по-нещастни И това
    ще продължи докато не намерим пътя си,докато не намерим себе си и докато не станем по-добри
    Имам един въпрос към теб:когато направиш някой гаф ,твоите
    родители ли оправят кашата? Защо Бог да оправя бъркотиите които забъркваме?В живота си всеки човек има право на избор
    Теб,защо те е страх да обичаш?Предполагам ,защото познаваш болката,макар и да знаеш че това е най-хубавото което може да ти се случи,ти все още помниш болката Какво промени тя в теб?[/quote]
    -----------------------------------------------------------
    Първо благодаря Ви за интереса! И да Ви отговоря директно!
    1) И да искаме не можем да бъдем самотни. Самата цивилизованост ни кара да общуваме все повече и повече по м/у ни.
    2)Кой каквото си направи сам, сам ще си се грижи за това. Никои не е длъжен да ти поправя грешките които си направил.
    3)Добрината или я имаш или я нямаш. Но това е най - важното да си добър/а и да правиш добрини!
    4)Вие от къде сте сигурни, че аз не мога да обичам? Сигурно става въпрос за вас жените? Грешиш! Винаги са ме привличали жените и много други живи същества, които са ми били любимци и част от животът ми. Но, всяка болка изгражда някакъв инстинкт за самосъхранение, поука в себе си и от тази гледна точка съм често резервиран когато имам нова връзка. Полигамността не ми е чужда, надявам се, че и на много хора не е чужда. Всяко живо същество има нужда от разнообразие, за да се отскубне поне за малко от сивото ни ежедневие.
    По този повод имам някои интересни мои мисли, които ше си ги споделя с тебе:
    1. Жената греши от чувственост, а мъжът греши от безчувственост.

    2. Великата жена подлудява всички мъже, но обича само един, а глупавата подлудява мъжът си като „обича” всички мъже.

    3. Жената най-лесно печели мъжете като мисли по мъжки и действа по женски.

    4.Мъжът най лесно печели жените като мисли по женски и действа по мъжки.

    5. Културата не е в извинението, а в минималната му употреба.

    6. Културата не е в етикета, а в човещината.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 15.04.13 02:41#16СоняСоняНовакРегистрация: 08.04.13Град: -Отговори: 16от: Как да си отговорим? :
    Благодаря Ви за прямотата с която ми отговаряте!Не съм писала,че не можете да обичате ,а че Ви е страх.Аз съм чела ваши мнения и ми е ясно ,че човек който пише така е изпитвал много силни чувства.Ханесвам мислите ви ,до някой и аз съм стигнала и съм съгласна с вас.Мога да добавя няколко ,но сега ще напиша една:Един мъж не е силен нито велик ,ако е бил с милион жени!Един велик МЪЖ ще показва любовта си на една жена по милион начини.
    Когато пиша за самотни имам предвид самотни души.Защото това общуване в интернет е индиректно,все едно да правиш виртоален секс.Истинското докосване,директното общуване с нищо не могат да се заменят.
    Пишете за сиво ежедневие,не сме ли ние тези които го правим такова?Защо не може да ни е добре и да ни е разнообразно и вълнуващо с един човек ?Какво другия би ни дал повече?
    Изглежда задавам много въпраси,а имам и още.Изминявам се за нахалството,изглежда не съм толкова културна, щом ми се налага да се извинявам.
    ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest