Ezine.bg»Форум»Сватбени емоции»Страх от годеж и сватба

Страх от годеж и сватба

  • 19.08.13 04:16#1ИваИваНовакРегистрация: 12.08.13Град: -Отговори: 2Страх от годеж и сватбаЗдравейте, искам да проверя дали има и други момичета, които не искат да се видят в бяло и поставянето на пръстен на ръката им го усещат като окови и като цяло смятат че е ненужно и ужасно
    ОтговорОтговор с цитат
  • 20.08.13 04:54#2Rosi StoyanovaRosi StoyanovaАдминистраторРегистрация: 15.10.13Град: СофияОтговори: 25от: Страх от годеж и сватбаТеб от какво те е страх - самата церемония и всички погледи, вперени в теб или от това, което ще се случи след сватбата - семейство, ангажименти, отговорности. Не се притеснявай, ако си намерила правилния човек за теб, страховете ти бързо ще изчезнат. Все пак, не ти ли се иска да се видиш в бяла рокля поне малко?ОтговорОтговор с цитат
  • 21.08.13 10:53#3ИваИваНовакРегистрация: 12.08.13Град: -Отговори: 2от: Страх от годеж и сватбаТова наистина не ми е мечта. За мен много по- важно е да се обичаме и разбираме, отколкото да се видя в бяло. Не от всичко ме е страх по самата церемония, но от каквото не ме е страх, ме дразни . Сама за себе си намирам обяснениято в това, че съм живяла в семейство, в което е имало насилие ( основно психическо) почти през цялото ми детство.ОтговорОтговор с цитат
  • 21.08.13 11:54#4Rosi StoyanovaRosi StoyanovaАдминистраторРегистрация: 15.10.13Град: СофияОтговори: 25от: Страх от годеж и сватбаМоже би факта, че си живяла в семейство с насилие, обуславя тази твоя непоносимост към брака. Ами нищо не ти пречи да си живееш живота с твоя избраник и без да се омъжваш /стига той да е съгласен/. В крайна сметка, не подписът осигурява щастието. Нали това трябва да е твоя ден. Просто не го прави заради натиск на роднини и т.н. ОтговорОтговор с цитат
  • 26.08.13 09:31#5cvetelinacvetelinaНовакРегистрация: 07.10.12Град: -Отговори: 124от: Страх от годеж и сватбасъгласна съм с предишния отговорОтговорОтговор с цитат
  • 01.09.13 03:20#6JanissJanissНовакРегистрация: 01.09.13Град: -Отговори: 6от: Страх от годеж и сватбаАз съм същата... Мразя сватбите и всякакви подобни момински ергенски партита, годежи, пръстени... Смятам самата церемония за страхотна и нежна, но не мога и не искам да я изживявам. Причината и при мен е зверски тежкото насилие, в което съм живяла като малка. От както съм станала на 5, съм дърпала майка ми и съм и казвала " Искам нов татко, този е лош... Аз никога няма да се оженя!" и странно, но съм вече на 24, имам връзка от 7 години, много сериозна, а продължавам да съм на същото мнение. Много се радвам, че човекът до мен е изживял същото като малък и също е против браковете. Така че, най вероятно това е причината и при теб ОтговорОтговор с цитат
  • 03.09.13 11:38#7ИваИваНовакРегистрация: 12.08.13Град: -Отговори: 2от: Страх от годеж и сватбаДа, ситуациите са съпоставими. Разликата е само в това, че при мен е имало( и не само над мен) психическо и много,много малко физическо насилиеОтговорОтговор с цитат
  • 07.02.14 06:10#8kalinkalinНовакРегистрация: 05.10.13Град: ГложенеОтговори: 1от: Страх от годеж и сватбаza godej kakvo trebva da se rpavi kajete mi ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest