Ezine.bg»Форум»Красота»Ситни пъпчици по челото, придружени с лющене на кожата.

Ситни пъпчици по челото, придружени с лющене на кожата.

  • 08.09.13 02:18#1Lqlq.Lqlq.НовакРегистрация: 06.09.13Град: ПловдивОтговори: 2Ситни пъпчици по челото, придружени с лющене на кожата.Здравейте Мъчи ме един проблем от известно време, по челото ми излизат страшно много ситни пъпчици, някои с бели върхове, други без. До някъде съм склонна да ги преживея, ако не бяха придружени с лющене на кожата - сякаш се бели, а не съм изгоряла от слънцето, например. Не използвам грим изобщо, така че изключвам да е от фон дьо тен или друг подобен продукт.

    Проблема е по цялото чело и между веждите, надолу към средата на носа. Може би кожата ми е суха, не знам. Ползвам крем с краставички от Орифлейм. Мия си лицето с топла вода, а един път седмично почиствам с парна баня, сода за хляб и лимонов сок. До сега всички това е помагало срещу пъпките, но от скоро не мога да ги махна с нищо. Изнервям се.

    Някои от вас сблъсквал ли се е с един от тези проблеми и каква козметика(или домашни маски) бихте ми препоръчали?

    Благодаря предварително и хубав ден
    ОтговорОтговор с цитат
  • 08.09.13 10:59#2bubolechomechobubolechomechoНовакРегистрация: 04.01.12Град: ВарнаОтговори: 1от: Ситни пъпчици по челото, придружени с лющене на кожата.Оо, да, и аз имам такива ! Много са досадни, и не знам как се махат. Слагам си маски веднъж или два пъти седмично ( на AVON ) и тогава леко изчезват, но след два дена пак се появяват. Беленето се мъча да го премахна с крем, но няма ефект. Някой ако знае начини, моля да пише ОтговорОтговор с цитат
  • 09.09.13 02:25#3gerganagerganaНовакРегистрация: 06.09.13Град: ТърговищеОтговори: 8от: Ситни пъпчици по челото, придружени с лющене на кожата.Виж аз преди имах много пъпки и черни точки но сега смея да се похваля с доста гладко лице. Посвети си няколко часа за лицето веднъж седмично.
    така: 1-во парна баня на лицето загрей до кипене един литър вода и я исипи в подходящ съд след това остави лицето си да стои над парата от 8до 15 минн. Помага да премахнеш по лесно пъпките и черните точки.
    2ро. Изтискай всички до кръв иначе остане ли малко мръсотия в тях им даваш повод да растът и на другия ден да са по големи. Не зажравяй да измиеш хубаво ръцете.
    3то. Маска с сода бикарбонат и вода. В една малка чашка смеси 2с/л сода и 1 с/л вода разбъркай с нещо до получаване на каша и нанеси хубаво на лицето,не се притеснявай да прекалиш с количеството. Стой така докато те стегне хубаво и усетиш как при всяко отваряне на устата се рони. Отмий със студена вода.
    3то. С едно памуче напуено със спирт почисти лицето си,без устните и очите.
    4то. Маска с мед. Намажи личицето си с мед и стой така 10-30 мин. Отмий с хладка вода.
    5то. Нанеси нормален хидратиращ крем.
    Не се тревожи че ще ти е червено лицето на дугия ден няма да си така. Аз правех така един час преди лягане събота вечер и сега се радвам на мека и гладка кожа. Можеш да в правиш 2 пъти в седмицата най много иначе ще стане суха. Също такя всяка вечер след като си махнеш грима почисти със спирт. Дано ти помогне. Целувки.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 09.09.13 11:27#4Rosi StoyanovaRosi StoyanovaАдминистраторРегистрация: 15.10.13Град: СофияОтговори: 25от: Ситни пъпчици по челото, придружени с лющене на кожата.Според мен трябва да отидеш на дерматолог, който да ти помогне в тази ситуация. Не опитвай всякакви маски от Интернет, защото може само да влошиш проблема. Просто отиди на дерматолог, за да не се усложни положението.ОтговорОтговор с цитат
  • 09.09.13 08:23#5Lqlq.Lqlq.НовакРегистрация: 06.09.13Град: ПловдивОтговори: 2от: Ситни пъпчици по челото, придружени с лющене на кожата.Благодаря ви за съветите Днес си закупих един сапун на "Акне аут" и ще пробвам известно време с него, може да ми помогне.

    kirilova.16 :Виж аз преди имах много пъпки и черни точки но сега смея да се похваля с доста гладко лице. Посвети си няколко часа за лицето веднъж седмично.
    така: 1-во парна баня на лицето загрей до кипене един литър вода и я исипи в подходящ съд след това остави лицето си да стои над парата от 8до 15 минн. Помага да премахнеш по лесно пъпките и черните точки.
    2ро. Изтискай всички до кръв иначе остане ли малко мръсотия в тях им даваш повод да растът и на другия ден да са по големи. Не зажравяй да измиеш хубаво ръцете.
    3то. Маска с сода бикарбонат и вода. В една малка чашка смеси 2с/л сода и 1 с/л вода разбъркай с нещо до получаване на каша и нанеси хубаво на лицето,не се притеснявай да прекалиш с количеството. Стой така докато те стегне хубаво и усетиш как при всяко отваряне на устата се рони. Отмий със студена вода.
    3то. С едно памуче напуено със спирт почисти лицето си,без устните и очите.
    4то. Маска с мед. Намажи личицето си с мед и стой така 10-30 мин. Отмий с хладка вода.
    5то. Нанеси нормален хидратиращ крем.
    Не се тревожи че ще ти е червено лицето на дугия ден няма да си така. Аз правех така един час преди лягане събота вечер и сега се радвам на мека и гладка кожа. Можеш да в правиш 2 пъти в седмицата най много иначе ще стане суха. Също такя всяка вечер след като си махнеш грима почисти със спирт. Дано ти помогне. Целувки.


    Благодаря ти за подробния съвет Това го правя, но очевидно моят начин не е ефикасен, ще пробвам веднъж седмично почистването на лицето ми да минава по описания от теб, надявам се и при мен да има резултат :kiss:
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.13 09:29#6десдесНовакРегистрация: 10.09.13Град: -Отговори: 1от: Ситни пъпчици по челото, придружени с лющене на кожата.Потърси в аптеките лосион против пърхот за коса,не му помня името до два лева е.Опитай с него,помага за лющенето.Аз го ползвах като лосион за лице.Успех.ОтговорОтговор с цитат
  • 26.09.13 11:40#7АниАниНовакРегистрация: 26.09.13Град: -Отговори: 12от: Ситни пъпчици по челото, придружени с лющене на кожата.определено маските с мед са страхотни, аз редовно си права и много добре почистват кожатаОтговорОтговор с цитат
  • 09.01.14 12:28#8Lily Atanasova IlievaLily Atanasova IlievaНовакРегистрация: 09.01.14Град: -Отговори: 2от: Ситни пъпчици по челото, придружени с лющене на кожата.Този продукт на Acne out ще изсуши кожата ти, но няма да премахне пъпките- явно щом се бели,кожата ти не е мазна, а тези продукти я изсушават. Имах същия проблем преди време и използвах какви ли не скъпи боклуци...реших го като започнах да мия лицето си с интимен гел. Колкото и странно да звучи, той е с неутрално PH и нито изсушава, нито омазнява кожата. Зарежи козметиката против акне- явно тя не е подходяща за твоята кожа. Купи си дълбокопочистваща скраб за лице и подходящ крем, който да не е за суха кожа,а по-скоро хидратиращ и до 2 седмици ще имаш гарантиран резултат. Също така, ако имаш възможност да посещаваш сауна и парна баня, ще видиш резултата неочаквано бързо. Кожата ми никога не е била по-чиста от момента, в който започнах да ходя на сауна. ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest