Ах, тези религии

  • 13.04.14 12:35#1pomakinqtapomakinqtaНовакРегистрация: 13.04.14Град: -Отговори: 6Ах, тези религииздравейте искам да споделя с вас помакиня съм(българка с мюсулманска религиа) проблема ми е следния приателят ми е християнин обичаме се живеем от известно време заедно но едно голямо но родителите ми ме побъркват психически не са толерантни към другите религии не уважават никого и не искат да се променят без значение какво мисля аз без значение какво чуствам аз не искат и да знаят мразят християните те си мислят че са правоверни мусулмани но това не е истина господ ни е създал различни с някаква цел не може ти да отричаш различния казват ми намери си наше момче аз не искам да се омъжвам за помак това не е моята среда , повечето от помаците са прекалено глупави надменни все едно говориш на стена само сестра ми ме подкрепя тя също има приател християнин и я е страх да им каже , аз се осмелих и сега е постоянен тормоз съжалявам но няма да се предам човека до мен го обичам много всичко което търся в един мъж не искам да се омъжа за някакъв глупак само защото е мусулманин моля ви как да послтъпя искам родителите ми да ме подкрепят а не да са срещо мен а усещам че започвам да ги ненавиждам затова че са много ниско интелигентни незнам просто искам в гадния ми живот да се случва това което аз сум решила
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.04.14 07:59#2mert55mert55НовакРегистрация: 22.09.13Град: -Отговори: 7от: Ах, тези религииПослушай родителите си, сега когато сте влюбени се уважавате, но след време той и за най малкия проблем ще те вини и упреква , че всичко е заради религията ти...
    Децата как ще се казват с мюсюлмански или християнски имена, какви обичаи и в каква ценностна система ще ги възпитаваш а...
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.04.14 09:10#3pomakinqtapomakinqtaНовакРегистрация: 13.04.14Град: -Отговори: 6от: Ах, тези религиимерт55 за какви глупости ми говориш аз писах нямам проблем с приателя си достатъчно зме зрели и осъзнати с него за да имаме проблем с имена религии и глупости, ще ги възпитаваме както си искаме нямам проблем с христианите моля зомбирани мусулмани или христиани да не пишат тук не искам мнение от хора които са ограничени от собственото си невежество или предрасъдъци или са прекалено глупави достатъчно си изпатих от вярващи глупациОтговорОтговор с цитат
  • 13.04.14 09:55#4миммимНовакРегистрация: 13.04.14Град: -Отговори: 10от: Ах, тези религииМиличка,ти си взела решение отдавна.....Послушай сърцето си,по задължение не се обича!Религиите нямат значение,Господ е един,просто го наричаме с различни имена!Не слушай никого освен себе си и момчето си,говорим за вашето щастие,а не за щастието на хората!А хората винаги са недоволни и говорят,каквото и да правим.Живейте за вас ,а не за хората.Живейте си живота такъв, какъвто го виждате вие!Родителите са и за това...и за да прощават.....Няма по -важно нещо за един добър родител ,от щастието на детето му.Ще приемат,но бъди търпелива и спокойна с тях.Дано да съм ти била от полза и престани с това че си помакиня....в това няма нищо лошо.Желая ти успех!ОтговорОтговор с цитат
  • 13.04.14 10:19#5mert55mert55НовакРегистрация: 22.09.13Град: -Отговори: 7от: Ах, тези религииТи си питала за съвет, и аз си казах моето мнение, за което нямаше нужда да го квалифицираш като "глупости".
    Аз не ти казах , че не се разбирате , а при евентуален конфликт или различно тълкуване на ситуациите...ще има обвинения и упреквания.
    И най важното как ще те приемат неговите хора и средата му
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.04.14 10:25#6pomakinqtapomakinqtaНовакРегистрация: 13.04.14Град: -Отговори: 6от: Ах, тези религииmert55 ценностната система не се определя от религията ти или я имаш или я нямаш ,колкото до разправии и проблеми има ги навсякаде мога да твърдя че при нас мусулманите даже са повече понеже голяма част от нас се крият зад религията , криат неудачите си , некъдърността си , неспособността си да бъдат хора ,омразата си да изброявам ли още мерт 55 не бъди лицемер и моля те не коментираи повече тук лъхаш ми на омраза отдалечеОтговорОтговор с цитат
  • 13.04.14 10:28#7mert55mert55НовакРегистрация: 22.09.13Град: -Отговори: 7от: Ах, тези религииМежду другото, добре ще е да се поограмотиш , че в споделения разказ имаш около 14 синтактични грешки и неправилни изказа...все пак искаш с българин да живееш, а не го владееш достатъчно добре българския език.ОтговорОтговор с цитат
  • 13.04.14 10:37#8миммимНовакРегистрация: 13.04.14Град: -Отговори: 10от: Ах, тези религииИскам да попитам мерт55...кой трябва да приеме момичето????Коя е средата която трябва да я мриема???Вие как се запознавате с хората например:приятно ми е Ваня мюсюлманка или Пепи помакиня или Лена християнка?????Лично аз съм християнка вярвам в моя Господ,но уважавам и другите вяри.Хората сме еднакви и отиваме на едно и също място.Стига с това делене на християни и мюсюлмани.Стига сте се делили.ОтговорОтговор с цитат
  • 13.04.14 10:47#9pomakinqtapomakinqtaНовакРегистрация: 13.04.14Град: -Отговори: 6от: Ах, тези религииточно в това е проблема ако не е религиата и деленето голяма част от мюсулманите биха били принудени да приемат колко са първобитни и ограничени точно за това е цялата борба и правенето кои е по религиозен за предимствата които ти дава религиата а ние жените каде сме в цялата тази работа принуждават ни чрез религията да приемама мъже които иначе никога не биха ни заслужавали ОтговорОтговор с цитат
  • 13.04.14 10:50#10mert55mert55НовакРегистрация: 22.09.13Град: -Отговори: 7от: Ах, тези религииИзцяло съм съгласен с теб, но за съжаление повече християни не приемат мюсюлманите , като равни с тях и като пълноправни български граждани.Отвори някой форум отнасящ се религия, етноси или небългари, ще видиш мненито на българите.ОтговорОтговор с цитат
  • 13.04.14 11:02#11pomakinqtapomakinqtaНовакРегистрация: 13.04.14Град: -Отговори: 6от: Ах, тези религиити си такъв какъвто си без значение дали някои те мрази или харесва и това че някои не те харесва не означава че и ти трябва да се превръщаш като него и ти да мразиш , нима при нас няма фанатици навсякаде имачерни овце нетолерантни хора може би имаш някакъв опит може би не си си правил труда да си намериш приател христианин или си нямал и желание или така и е било вменено да нямаш потребност от това да опознаеш различни от теб , разбираш ли не мога дасе примиря с това наи скъпите ми хора маика ми и баща ми ме отписаха само защото не харесват 4овека до мен значи за тях религията е по важна от детето им разбираш ли това е нечовешко ОтговорОтговор с цитат
  • 13.04.14 11:08#12миммимНовакРегистрация: 13.04.14Град: -Отговори: 10от: Ах, тези религииМоето мнение е ,че мюсюлманите се делят от християните.Във форумите може да пише какво ли не от разни фанатици няма значение от религията им.Докато мюсюлманите не приемат,че са едни от цялото ни общество и че са равни с нас християните,различията и деленето ще продължават.Сами се подценяват и както казва момичето-докато не престанат да крият невежеството си зад религията ще е така.Дайте си шанс,бъдете едни от нас.Познавам много достойни хора които са мюсюлмани.Щастието на двама души не е религия а чувства.Всеки е такъв за какъвто се приема.Ако се приемаш като втора ръка човек,всички ще те приемат за такъв.ОтговорОтговор с цитат
  • 13.04.14 11:15#13mert55mert55НовакРегистрация: 22.09.13Град: -Отговори: 7от: Ах, тези религииСигурен съм, че родителите ти мислят доброто и искат да те предпазят, а не само заради религията искат да те ограничат.
    Мисля, че имате различия не само в религиозни убеждения, но и в традициите, обичаите и други социално-битови различия.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 13.04.14 11:50#14mert55mert55НовакРегистрация: 22.09.13Град: -Отговори: 7от: Ах, тези религииТо даже има българска поговорка: Всяка жаба да си знае гьола
    А по принцип и като цяло, българската политико- историческа действителност е разделя и владей...

    ОтговорОтговор с цитат
  • 14.04.14 12:48#15миммимНовакРегистрация: 13.04.14Град: -Отговори: 10от: Ах, тези религииДо тук разбрах,че вие мерт55 сте мюсюлманин и неистово се делите на мюсюлмани и българи....вие какъв сте???В личната ви карта какво пише....????Какъв сте?Любовта не е политика,икономика,традиция,обичаи,нравии т.н.Така също разбирам,че не знаете какво е любов и ви съчувствам!!!!Щастието е любов или любовта- щастие,любовта е тази която те кара да не спиш,сърцето да играе лудо,пеперудите в стомаха,желанието за живот и успех!И успеха идва!Страхотно е да си обичан,да обичаш,да даваш любов и да ти дават любов!Господ е навсякъде и Господ е любов...има ли религия в която няма любов????
    Оставете се на щастието да ви поеме госпожице,щом сте го намерили -борете се!Уважавайте и обичайте родителите си!Но те са изживели и живеят живота,който те са искали!Твоя живот кой ще го живее и колко пъти ще го живееш....
    ОтговорОтговор с цитат
  • 14.04.14 09:52#16mert55mert55НовакРегистрация: 22.09.13Град: -Отговори: 7от: Ах, тези религииНе е важно какъв съм, тук обсъждаме други лица и техните отношения. Аз съм реалист и прагматик, който здраво е стъпил на земята, наясно с обстановката и обкръжаващата средаОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest