Предвеликденска промоция от 24 до 30 Април. С отстъпки до 60%. Виж тук!

Ezine.bg»Форум»Красота»На 17 години съм, косата ми е права и рядка

На 17 години съм, косата ми е права и рядка

  • 28.12.14 12:50#1каринакаринаНовакРегистрация: 06.09.13Град: -Отговори: 3На 17 години съм, косата ми е права и рядкаЗдравейте аз съм на 17 и бих се радвала да ми помогнете като ми дадете полезните си съвети как да се справя .Та имам много рядка коса и е права.Не знам какво да направя за да стои пон4 дни , така както е след измиване.Писна ми да се налага да я мия през един два дена , защото когато я измия на следващият ден, все едно изглежда че не е мита от седмица.Някой ще кажат,че такъв е гена ми и го разбирам, но няма ли някакъв начин, за да забавя малко омазняването.Гледам, когато имам по-дълтги ваканции( няколко дни или седмица) да я мия много по-рядко в този интервал.Но когато съм на училище се налага почти всеки ден.Е, когато имам физическо през един два дена , я връзвам.
    Благодаря за отделеното време
    ОтговорОтговор с цитат
  • 29.12.14 07:02#2ElyElyНовакРегистрация: 29.12.14Град: -Отговори: 5от: На 17 години съм, косата ми е права и рядкаЗдравей!
    Не знам доколко историите в този сайт са истински, но все пак ще ти пиша. Аз имах същия проблем като теб. Ето как оправих нещата. Няколко месеца мих косата си с хума. Става по следния начин: бяла хума се размива с вода и 1 суп.лъжица оцет да стане с гъста като боза. Вземаш от сместа и с нея си миеш косата все едно е шампоан. Предупреждавам, че първите 1-2 пъти косата ти може да не изглежда много добре-може да бъде малко като прашасяла, но не трябва да се отказваш. Косата ти ще свикне, а и ти ще набереш опит и ще видиш, че да си миеш косата с хума е все едно да я миеш с шампоан. Не помня колко месеца си мих така косата, но един ден докато я решех и бях опънала назад с изненада установих колко много нови косъма са поникнали. После една леля на баща ми ми каза старата бабина рецепта – газ, мас и оцет. Няма по-добра маска за косата от тази миризлива смес и се чудя защо младите момичета я пренебрегват. И така: газ, мас (аз замествам маста с рициново масло) и оцет в съотношение 1:1:1 (1 суп.лъжица газ + 1 суп.л рициново масло + 1 суп. Л. оцет. Ако количеството на сместа се окаже, че ти е малко, увеличаваш съставките в същото отношение. Разбиваш много добре (и по време на мазането също, защото съставките се отделят) и с памучен тампон втриваш в корените на косата цялото количество смес. После масажираш, за да се втрие дълбоко. Можеш да завиеш главата с найлон или да я оставиш така. Стоиш 2 часа и после измиваш с шампоан. Измиването става много трудно ,ще продължаваш да слагаш шампоан и да миеш докато не усетиш с пръстите си, че всичко е измито (ако не я измиеш добре, ще миришеш на газ. Ако е измита добре, миризмата след това е съвсем слаба, почни недоловима и след няколко часа изобщо няма да се усеща. Досега никой не ми е казвал, че косата ми мирише на газ). Тази маска трябва да се слага всеки ден в продължение на 40 дни. Аз тогава я правих 10 дена и след това само веднъж в седмицата, когато си миех косата. И тук също първите 1-2 пъти може да не си доволна как изглежда косата ти, но когато свикне ти гарантирам жива и лъскава коса. С тази маска косата ми се заздрави и стана плътна, жива и лъскава. И досега, да не ти казвам колко години, всяка седмица съм с тази маска. Сигурна съм, че всичко, което описах по-горе ще ти изглежда трудно, но веднъж захванеш ли се, после става навик. Ако не ти се търси хума, започни с втората маска даже и да не я правиш 40 поредни дни, а само, когато си миеш косата. Ще има ефект и така.
    Поздрави и успех!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 31.12.14 09:59#3Потребител#152888Потребител#152888НовакРегистрация: 27.12.14Град: -Отговори: 8от: На 17 години съм, косата ми е права и рядкаАз бях съвсем същата, вярваш ли ми, точно, точно същата ситуация. Миех си косата през ден (със шампоан) и след половин денонощие ставаше мазна. И една такава сплескана, понеже беше рядка. Дори се чудех дали да не я мия всеки ден, но добре че не сглупих. Та после отнякъде чух за хумата и сега съм на седмото небе: не само че спря да се омазнява (случвало ми се е да я измивам след пет дни, нещо, което преди ми изглеждаше като абсурд, та дотогава щеше да е станала на олио), но и изглежда по-обемна и е по-гъста и силна. И стигна до кръста ми! Задължително пробвай, има я в някои аптеки и в забутаните павилиончета по пазарите. :y:

    Ely, това за газта не го бях чувала, как точно помага за косата?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 31.12.14 12:06#4ElyElyНовакРегистрация: 29.12.14Град: -Отговори: 5от: На 17 години съм, косата ми е права и рядкаОт моя опит мога да кажа, че газта направи косъма по-плътен, здрав и еластичен.Забелязах разликата по дължината на косъма-долу старият по-тънък косъм, а нагоре към луковицата, израсналата част след като почнах газта, почти двойно по-дебел. Но пак предупреждавам-трябва много добре да се измие иначе ще бъде лепкава и миришеща на газ.ОтговорОтговор с цитат
  • 31.12.14 03:21#5ДжорджияДжорджияНовакРегистрация: 14.11.14Град: ВарнаОтговори: 4от: На 17 години съм, косата ми е права и рядкаВземи си конски витамини-три витамонол коса та ти, ще изглежда добре, ще започне да се сгъстява и няма да имаш ядове и неразположение... Това е течност която се нанася в корените в нета има много теми за три-витаминола аз скоро четох и за хининовата вода, че много помагала и мисля да пробвам :kiss: :kiss: ОтговорОтговор с цитат
  • 31.12.14 07:25#6каринакаринаНовакРегистрация: 06.09.13Град: -Отговори: 3от: На 17 години съм, косата ми е права и рядкаблагодаря ще пробвам , и искам да кажа , че това за което пиша е истина, не съм си го измислила.Но и да не ми вярвате няма нищо .Още веднъж благодаря за прекрасният съвет и весело посрещане на 2015 годинаОтговорОтговор с цитат
  • 31.12.14 07:27#7каринакаринаНовакРегистрация: 06.09.13Град: -Отговори: 3от: На 17 години съм, косата ми е права и рядкаВярвам ти , иначе защо ще пиша че имам такъв проблем, но благодаря за съвета ти .Весело посрещане на новата годинаОтговорОтговор с цитат
  • 06.01.15 12:58#8усмивкаусмивкаНовакРегистрация: 22.09.13Град: -Отговори: 2от: На 17 години съм, косата ми е права и рядкаХининовата вода помага, НО косата много цъфти от нея, а като се реже често се губи и голяма част от ефекта. :n: ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.15 09:31#9Потребител#152888Потребител#152888НовакРегистрация: 27.12.14Град: -Отговори: 8от: На 17 години съм, косата ми е права и рядкаEly, благодаря за бързия отговор и извинявай, че не писах по-рано. А откъде можеш да си вземеш газ? Просто ми звучи странно, влизаш в аптеката и - може ли малко газ, моля ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.15 09:04#10ElyElyНовакРегистрация: 29.12.14Град: -Отговори: 5от: На 17 години съм, косата ми е права и рядкаГаз се купува от бояджийските магазини, от Баумакс, Практикер, Бриколаж и подобни Газ за осветление се казва. Мирише много, но и много помага ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.15 09:09#11ElyElyНовакРегистрация: 29.12.14Град: -Отговори: 5от: На 17 години съм, косата ми е права и рядкаИ още нещо забравих да предупредя. Ако решиш да я пробваш и особено, ако я правиш няколко поредни дни, е възможно кожата на главата ти да се "обели". Не се страхувай и плаши от това :y: ОтговорОтговор с цитат
  • 15.01.15 09:56#12Потребител#152888Потребител#152888НовакРегистрация: 27.12.14Град: -Отговори: 8от: На 17 години съм, косата ми е права и рядкаМерси много! Мисля да пробвам, 40 дни не звучат толкова страшно щом ефектът е добър. А дали мога да слагам маската вечерта и да измивам косата на сутринта? Така ще ми е мноого по-лесно, а не ми се чака до лятната ваканция, за да мога да се развявам на спокойствие из къщи и да държа маската достатъчно дълго. Трудно си организирам времето ОтговорОтговор с цитат
  • 28.08.15 09:32#13MonikaMonikaНовакРегистрация: 16.08.15Град: Бяла водаОтговори: 88от: На 17 години съм, косата ми е права и рядкаАз съм чувала, че чесънът помага, но не съм изпробвала.ОтговорОтговор с цитат
  • 28.08.15 08:21#14ElyElyНовакРегистрация: 29.12.14Град: -Отговори: 5от: На 17 години съм, косата ми е права и рядкаЧак сега виждам, че ме питаш. може би е вече късно за отговор, но мисля, че в началото трябва да се ограничиш с 2 часа докато кожата на главата ти свикне. после можеш да стоиш с маската и повече.ОтговорОтговор с цитат
  • 09.09.15 05:11#15MonikaMonikaНовакРегистрация: 16.08.15Град: Бяла водаОтговори: 88от: На 17 години съм, косата ми е права и рядкаЗа да я миеш по-рядко, можеш да използваш и сух шампоан.ОтговорОтговор с цитат
  • 02.11.15 08:36#16Потребител#162147Потребител#162147НовакРегистрация: 14.10.15Град: -Отговори: 13от: На 17 години съм, косата ми е права и рядкаТрикът с сухия шампоан наистина работи, ако идеята е да я миеш по-рядко. ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest