Ezine.bg»Форум»Външен Вид»Много надебелях! Помощ!

Много надебелях! Помощ!

  • 07.04.21 11:00#1Потребител#272724Потребител#272724НовакРегистрация: 07.04.21Град: -Отговори: -Много надебелях! Помощ!Здравейте! Момиче на 16 години съм и много килограми качих в последната година ?. Никога не съм била пълна, даже напротив, но покрай локдауна и дистанционното обучение изцяло спрях да се движа и почнах да ям супер много без да се усещам и то все вредни калорични храни...

    Миналата година март бях 56 кг при ръст 164 см. В момента съм цели 75 кг, почти 20 кг отгоре ?. Направо надебелях... И то много от теглото ми отиде в корема, който преди ми беше плосък а сега е направо голямо шкембе, което не мога да скрия ?.

    Даже като седна ми се докосва в скута ?. Дупето ми също стана доста по-голямо, както и бедрата... Почти никои дънки не ми стават, някои дори през дупето не ми минават! Аз даже не си давах сметка колко напълнявах, преди 3 седмици майка ми най-накрая реши да ми каже че съм станала твърде дебела за дрехите си ?.

    Имам късмет поне, че имам хубаво лице, което почти не се променя ?. Преди 3 седмици почнах да ям по-здравословно и да изключвам мазните храни, ама пак от време на време сядах и изяждах 3 чипса като гледах някой филм...

    Имате ли някакви съвети как да сваля шкембето?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 29.04.21 05:09#2Румяна СалалийскаРумяна СалалийскаВетеранРегистрация: 12.08.15Град: СофияОтговори: 12от: Много надебелях! Помощ!Здравей!
    Миналата година качих 10 килограма отгоре понеже дълго се възстановявах от травма на главата и почти не ставах от леглото.
    Аз също качих много в областта на корема, дупето и бедрата.
    Първото което ми препоръчаха беше да си направя изследване на хормоните, за да бъда сигурна че проблема не идва от там.
    След това започнах с леки физически упражнения, като балетна аеробика и йога за начинаещи. Малко по малко включих и по-натоварващи упражнения за определени части на тялото.
    Относно храната не съм минавала на драстични диети, но спрях с газираните напитки, соковете в кутии и всички видове чипсове, снакс и т.н.
    Сега вместо сок от магазина и газирани напитки, се научих да си правя здравословни смутита, а вместо чипс домашно приготвени крекери. В крайна сметка, успях да сваля натрупаните килограми, дано съм ти била полезна успех!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 12.11.21 12:02#3Потребител#307497Потребител#307497НовакРегистрация: 11.11.21Град: БанкяОтговори: 10от: Много надебелях! Помощ!без сладко и тесто, повече движениеОтговорОтговор с цитат
  • 11.10.22 03:18#4Prada123Prada123НовакРегистрация: 11.10.22Град: -Отговори: 3от: Много надебелях! Помощ!Повече движение, разходки и по - малко тесто и сладко като може да го заместиш с плодове !ОтговорОтговор с цитат
Facebook
Любими
Twitter
Pinterest