Ezine.bg»Статии»Красота»Домашни Процедури»Къпете ли се правилно? Съвети на дерматолози за перфектна баня

Къпете ли се правилно? Съвети на дерматолози за перфектна баня

Баня
Магнитни стелки за акупресура
Препоръчано за теб:
Магнитни стелки за акупресура
13.00 лв.

Ние всички го правим (поне повечето от нас). Изглежда обаче, че трябват повече знания относно това как да си вземем душ, отколкото някога сме предполагали. Поне това твърдят дерматолозите. Дали ще си вземем един бърз душ, или ще се киснем няколко часа във ваната, има няколко кардинални въпроса, които трябва да имаме предвид, ако искаме здрава кожа и коса. Ето и отговорите на повечето от тях.

Колко често трябва да се къпем?

Дерматолозите препоръчват да се къпем веднъж дневно. Това е достатъчно, за да се помогне на кожата да запази своята влага, като в същото време не се затормозява допълнително.

Колко топла трябва да е водата, с която се къпете?

Горещите душове определено ви карат да се чувствате по-добре, но специалистите отбелязват, че е по-добре да се къпете с хладка вода. Използването на гореща вода ще намали влагата в кожата ви и ще я лиши от нейните естествени лубриканти. Препоръчителната температура е 43 градуса. 49 градуса например може да причини дори трета степен на изгаряне. Също така горещата вода може да доведе до появата на екзема.

Как да мием косата си?

Шампоан

Какъвто и шампоан и балсам да използвате, масажирайте го в скалпа и го оставете за около две до три минути (освен ако заръките на производителя не са други). Честа грешка е, когато се ползва балсам или шампоан, продуктът да се натрива в косата, но не и в скалпа. Това не трябва да се допуска особено при лечебните шампоани, за които от изключително значение е контактът със скалпа.

Що е то ексфолация и колко нужна е тя?

Кожата естествено се ексфолира като част от своята рутинна поддръжка. Въпреки това трябва да я ексфолираме и ние, особено ако имаме проблеми с акнето и запушените пори. Нежната ексфолация на лицето е необходима поне два пъти в седмицата. Прекаляването с тази процедура обаче носи и своите рискове, защото може да лиши кожата от нейната влага и естествени протектори, което ще я направи суха, склонна към екземи и дори инфекция.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest