Статистика на ООН успя да определи десетте държави, в които броят на разводите надвишава 50 процента. Класацията показва, че почти половината бракове се провалят.
Подреждането оглави Белгия, където 71% от двойките се развеждат всяка година. Данните показват, че 32 000 белгийци сключват брак за една календарна година, но само една трета от тези съюзи оцеляват.
На второ място в класацията попада Португалия, където 68% от браковете се провалят.
Само с процент по-малко на трето място се нарежда Унгария, където броят на разводите стига 67%. Данните сочат, че в тази държава 10% от мъжете и 12.4% от жените са разведени.
Четвърта в класацията е Чехия, където разводите са 66%. В славянската страна 11% от мъжете и 13% от жените са разведени, като в 90% от случаите жените са получили пълно попечителство над децата.
Испания се е наредила на пето място в класацията с 61% провалени бракове за една година. Разводът в Испания беше забранен до 1981 година и след неговото въвеждане много двойки се възползваха от това си право.
На шесто място попада малката държава Люксембург, където 60% от двойките се развеждат. За развод в тази страна има изискване, според което бракът трябва да е продължил поне две години и двамата партньори да са над 21 години.
Седма в класацията е Естония с 58%. Според много наблюдатели процентът дори е спаднал през последните години, тъй като много млади естонци съжителстват без брак. Двойките в тази страна масово заявяват, че са загубили вяра в брака като институция.
На осмо място в подреждането е останала Куба с 56% на разводите. Много от младите там също избягват да сключват брак.
Девета в класацията е Франция и въпреки че Париж е официалната столица на любовта и романтиката, разводите в тази страна са 55%.
С 53% на разводи на десета позиция застава САЩ, където данните показват, че всеки трети брак завършва с развод, като с най-много разпаднали се бракове са в щата Невада.
Крайният извод от статистиката на ООН показва, че с всяка година броят на разводите се увеличава.