Ezine.bg»Статии»Семейство»Семейни Отношения»Родителите са най-стресирани в 8:15 ч. сутринта

Родителите са най-стресирани в 8:15 ч. сутринта

Родители
Табла за диван с приставки за дистанционни InnovaGoods
Практичен аксесоар за вашия дом:
Табла за диван с приставки за дистанционни InnovaGoods
28.00 лв.

Всеки родител знае, че наред с щастието, родителството носи много голяма отговорност и, разбира се, не малко стрес. Изследване показва, че нивата на стрес на майките и бащите са най-високи сутрин в 8:15 часа.

Сутрин, когато родителите имат задачата да събудят децата си за училище, да им приготвят закуска, да ги заведат до учебното заведение, нивото на кортизол (хормон на стреса) достига върховата си точка.

Според изследването кулминацията е точно в 8:15 часа. Доктор Саймън Мур е психолог и е направил проучване на десетина родители. Той е взел проби от слюнката на тези хора в пет частни на деня, след което е направил анализ.

Резултатите показват красноречиво, че най-високите нива на стреса са, когато семейството се приготвя за училище и за работа. Според д-р Мур напрежението и стресът продължават да оказват влияние на родителите дълго време – средно до около 14:30 часа.

Мама

Друго изследване пък показва, че българските малчугани са сред най-активните интернет потребители в Европейския съюз. Оказва се, че българчетата са на челни позиции по показатели като достъп до интернет през мобилния телефон, както и всекидневна употреба и използване на интернет в собствената си стая.

Тези проучвания показват, че има изключително големи различия между поколенията и по-голямата част от децата са убедени, че знаят много повече от своите родители за интернет пространството.

Анализите на специалистите са продължили в периода от 2011 г. до 2014 г. Оказва се, че през тези години е настъпила сериозна промяна в използването на интернет – повечето деца вече използват мобилните си устройства вместо компютър. С други думи – влизането в интернет се случва много често без контрола на възрастните, което може да бъде наистина опасно.

Анализаторите отчитат още, че децата придобиват много умения, които им носят и ползи. За съжаление обаче малчуганите попадат много често и на език на омразата. Оказва се, че все повече младежи попадат на различни сайтове, които подтикват към самонараняване или пък стават жертва на онлайн тормоз.

Facebook
Любими
Twitter
Pinterest